Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megíjedtem, aki ilyen...

Nagyon megíjedtem, aki ilyen helyzetben volt el mesélné?

Figyelt kérdés
Eddig nem idegeskedtem rajta,mert az orvosom sem mondott rá semmit,pláne h első terhesség és ilyenkor semmi gondot nem jelent.Na a lényeg, h a vér csoportom 0- a férjemé viszont B+.Ma a kozmetikusnál egy hölgy kérdezte, h mikorra várom a babát stb, és valahogy kilyukadtunk a vér csoportomhoz és el kezdett jujgatni, h az milyen veszélyes meg lehet egy csomó komplikáció meg nagyon oda kellesz rám figyelni stb. Eddig nem féltem a szuléstől most meg ott tartok,h halál félelmem van. Aki hasonló helyzetben volt el mesélné, h zajlott a szülése? 34hkm

2016. jan. 28. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell tőle félni, sem megijedni, semmi szörnyűség. Miután megszülöd a babád vesznek tőle vért, és megállapítják a vércsoportját. Ha ő is + akkor néhány nappal szülés után (de még bent a kórházban) kapsz egy szurit (ha jól emlékszem a fenékbe)
2016. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem az első gyereknél lenne komplikáció, ha lenne, hanem a másodiknál. De nem lesz, mivel az orvostudomány szerencsére már talált rá megoldást: szülés után (ha a baba vércsoportja pozitív), kapsz egy szurit és el van intézve a dolog.
2016. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

0- vagyok a férjem pedig A+. Vettek tőlem vért még szülés közben is és miután a baba is A+ lett kaptam egy szurit.

Körülbelül ez mind ami történhet. Ne aggódj, nincs miért!

2016. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs az offért,de mire kell a szuri?
2016. jan. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A szüléskor bekerülhet az anya szervezetébe a baba éréböl valamennyi, és erre valaszul ellenanyag termelödés következik be.

Ez annál a gyereknél nem gond, de a következönél az enyai szervezet elkezd a baba ellen "harcolni".


A szuri ezt akadályozza meg, mármint az ellenanyag temelödését.

2016. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon okos lehetett, aki ilyesmivel ijesztgetett... Semmi nem történik, max kapsz egy szurit szülés után és kész. Ez a legrosszabb, ami történhet :)
2016. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A szuri pedig nem más, mint anti D. Ha te neg. vagy, a baba pedig poz. akkor kapsz, ha a kicsi is neg., akkor nem kell.


Nagyon bírom, amikor totál amatőrök elkezdik osztani az észt és a kismamára ráhozzák a szívbajt az olyan sztorikkal, hogy ő hallotta a szomszédjának unokatestvérnek a volt osztálytársától, és úristen, most mi lesz...

Ne dőlj be minden riogatásnak. ;)

2016. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan f.s.zság, mint mikor azzal riogatják a terhes nőket, hogy a macskának már csak a puszta látványától is tuti beteg lesz a gyerek...
2016. jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem mai darab volt a néni, lehet az ő idejébe ez nagy dolognak számított. Köszi mindenkinek,aranyosak vagytok. :)
2016. jan. 29. 00:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a rh neg, a párom ab rh poz. 3. Babánkat várjuk. Minden szülés után kaptam anti d-t. Antianyagot, hogy ne lökje ki a testem a babát, még eddig nem volt gond.
2016. jan. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!