Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék, mi lenne a...

Mit tehetnék, mi lenne a helyes? Valaki hasonlóképpen? Légyszíves olvassátok el. Köszönöm.

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy megcsináltassam-e a magzatvíz vizsgálatot,teljesen kétségbe vagyok esve.Az eredményeimet leírom.At orvosok szerint minden jó az eredményekkel kapcsolatban.2 orvosnál is voltam az egyik azt mondta, hogy a korom miatt ajánlja a vizsgálatot sőt nagyon rá akart beszélni.A másik orvos azt mondta ha nem akarom ne csináltassam meg ő csak a korom miatt gondolta.38 éves vagyok.Nagyon félek, nem a vizsgálattól hanem attól ,hogy elmegy utána a babám.Nekem ez már az 5 terhességem és most voltam először úgy ,hogy minden okés.

(új párom van)

Minden eredményem negatív.A kombinált tesztemnél az jött ki,hogy 1:7717 a másik arány 1:40000 NT:0.7

Ma vagy holnap kéne időpontot kérnem a vizsgálatra de csak vagyok és nem tudjuk mi lenne a jó és helyes.:(

Köszönöm hogy elolvastátok a problémámat.


2010. márc. 29. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
tessék? a magzatvíz vizsgálatot 1:250.000nél csinálják, nem 1:400.000nél!!Az nagyon jó, szerintem.Főleg ha még negatív is a teszt. A kor miatt csak?:) statisztika szerint 2%az esélye a vetélésnek. Nem is szabadna megtörténnie, és mégis ennél több baba ezért megy el....
2010. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha jók az eredmények, sztem se kelle megcsináltatni ezt a kockázatos vizsgálatot. Nagyobb a vetélés kockázata, mint az, h a baba beteg. De ha nagyon nyugtalan vagy, akkor lehet, h megnyugtatna a jó eredmény. De én a vizsgálat nélkül is nyugodt lennék a helyedben.

30 hetes km

2010. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
NT: orrcsont. Ha van orrcsont, tuti nem down kóros a babád.
2010. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Én 37 éves vagyok, alacsonyabb is lett az afp-m mint a normális és nem mertem bevállalni én sem a magzatvíz vizsgálatot. Már van két egészséges gyerekem is. A 12. és a 18. hetes uh-on is minden rendben volt. A védőnő rémisztgetett mindenfélével, de én inkább elmentem 4D-s uh-ra ahol azt mondták, hogy minden rendben van a babával. De helyetted nem tud senki dönteni, legfeljebb tanácsokat adhatunk. Hány hetes vagy?

22 hetes kismama

2010. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Szia! én 37 éves voltam, mikor a babát vártam. Így aztán bevállaltam a vizsgálatot. igaz, kombinált tesztet nem csináltattam. A korom miatt csináltattam meg én is és nem bántam meg.igaz, nem volt semmi komplikáció és negatív lett az eredmény is , de engem nagyon megnyugtatott. Amikor nekem csinálták a vizsgálatot, 12-en voltunk. mindegyikünknek jó lett az eredménye és egyikünknek se volt a szúrás után semmi panasza.... Hogy nálatok mi a jó döntés, azt csak te tudhatod, neked kell döntened...
2010. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
NT: nyaki redő és nem az orrcsont... Egyébként az eredményeid jók, így csakis Te dönthetsz...
2010. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy a döntést nekem kell meghoznom.Én a véleményetekre és a tapasztalatotokat szeretném.Az orrcsont is látszott.A genetikai Uh-t 4D ultrahanggal végezték a 12 hétben.Most 14+4 h vagyok ma.
2010. márc. 29. 11:50
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a helyedben nem csináltatnám meg, főleg, hogy jók az eredményeid, hiszen nagyobb a kockázata a vetélésnek, mint annak hogy beteg babád szülessen. De a döntés a tiétek! 23 hetes km.

2010. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
bocsiiiii. tényleg az nt nem az orrcsont.
2010. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem csináltatám meg.

Én is 35 voltam, eszembe se jutott, védőnővel ilyen szempontból egy percet se foglakoznék...

2010. márc. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!