Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Főleg akik igy...

Anyukák! Főleg akik igy jártatok, írjatok légyszives, mit tettetek?

Figyelt kérdés

van egy 7 éves lányom,egy 7 hónapos fiam és ma reggel pozitiv lett a tesztem. Védekeztünk,nem akartunk babát,hisz még a fiunk nagyon kicsi és az anyagi helyzetünkkel sem birnánk vállani:-((

Aki igy járt,szültetek,vagy műtét? :-((

Hozzáteszem a szivem szakad meg és a teszt óta csak bőgök:-((( ugyhogy kérlek ne olyanokat vágjatok a fejemhez hogy miért nem tudtunk jobban vigyázni? Tudom,hogy sokan járnak igy és azt szeretném tudni ki hogyan döntött?


2010. ápr. 24. 06:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam anno. Elvetettem,bár ellenzem az abortuszt. De mi sem bírtunk volna még egy babát vállalni.
2010. ápr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az öszinteséged! Én is abortusz ellenes vagyok,pláne most hisz még olyan friss a fiam születésének csodálatos élménye,hogy még most is elkap a sírás ha rágondolok és most pedig azért menjek kórházba hogy..... áááhhh nagyon nehéz.
2010. ápr. 24. 07:15
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Ha csak egy kicsi esély van rá hogy lenne helye köztetek annak a picinek,ne vetesd el!

Kívánom jó döntést hozz!

2010. ápr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Szia !

Én azt mondom , hogy ahol két gyereknek van ennivaló , ott a harmadik sem fog éhezni, biztos vagyok benne, hogy fel tudnátok nevelni a kicsit is. Tudom , hogy amit most írok azt sokan elítélik , de anyagilag is a három gyerekes családoknak lényegesen több támogatást adnak, de tudom , hogy te nem ezért szülnél még eggyet. Én nem vetetném el, de neked kell dönteni , hát nem könnyű.

2010. ápr. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok! Nem is az ennivalóról van szó, hisz tudom,ahol jut kettőnek ott jut háromnak is. Na de a számlák? Hitel van a házunkon,a viz,gáz,tv,telefon,autó stb...gondolom nemkell ecsetelni. Páromnak sajnos szezonális munkája van,igy télen szinte tényleg csak vegetálunk. Magamtól bármit megvonnék,de a gyerekektől ne kelljen....és azért a kilenc hónap is elég sokba került,veszélyeztetett terhes is voltam ugyhogy.... félnék is,igy meg a szivem szakad majd meg. Pláne azon a napon,hisz még a picikét is először kell majd itthon hagynom. Meddig lennék kórházban amugy? Egy fél nap?
2010. ápr. 24. 08:10
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én nem jártam így. Nem akarok okoskodni. Én is abortusz ellenes vagyok, de tudom, hogy van olyan helyzet, amikor ez a jobb megoldás. Viszont szerintem a két gyereket a legnehezebb anyagi szempontból felnevelni, mert már kétfelé van kiadás, de még nem vagy nagycsaládos, ami sok kedvezménnyel jár. Ha csak ez miatt gondolkodsz azon, hogy elvetesd, akkor gondold át szerintem nem kéne! Van egy lányod és egy fiad....ruhája már biztos lesz :)

Persze kérdés az az,hogy milyen ellátásra vagy jogosult, amíg otthon vagy/leszel, mert ugye ez is döntő tényező!

Kívánom, hogy bárhogy döntesz is, ne bánd meg soha!!!

Minden jót Nektek!

2010. ápr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Én is így jártam ahogy te.

Mi sem akartuk babát, de valahogy nálunk is becsusszant.

Én is teljesen padlót fogtam, teljesen kikészültem.Vártam, majdcsak megjön és téves lesz a teszt, de nem jött.

Mentem dokihoz, aki megerősítette a terhességet.Ott még a kérdésre,hogy megtartom-e nem tudom volt a válasz.

2 hét múlva hívott vissza, ellenőrzésre és a döntésem miatt.

Még mindig tele voltam kétellyel, mondta hogy előbb megvizsgál, és persze felém fordított monitorral jó kis hangerőm, megnézte a szívműködést.

Ekkor mondtam, azt hogy remélem sikerül elfogadnom , és megnyugodnom, de NEM vetetem el.

A dokibácsi csak biztatót,hogy ne aggódjak.

Azóta 18 hetes vagyok, már látható a gömbölyödésem, érzem ahogy mocorog.

Gyakran még mindig félek tőle,mi lesz,hogy lesz, mert császározni fognak.de nem tudtam elvetetni.

Szerintem ha kettő elfér, elfér 3is.Nálatok is sok minden meglesz a piciről.

Én megtartanám.

A férjem nekem is szezon munkás, most éppen külföldön kapott munkát, tök egyedül vagyok a két kicsivel és a pocaklakóval.Télen általában 90%-ban itthon van.

Ő a pozi teszt pillanatától engem támogat,mert annyira várja.

Bocsi, hosszú lett.Kívánom,hogy jól döntsetek.

18 heteske.

2010. ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Hát gratulálok Nektek a bébihez és a lelki erőhöz hogy jól tudtál dönteni! Ha még visszatérsz megirod,hogy neked mekkorák a gyerekek?

Nekem tul pici még a fiam,még én is annyira fáradt vagyok. Még egy éjszakát nem aludtam át....

2010. ápr. 24. 10:52
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Hátha segítek, hogy én mit vállaltam. Elváltam, van egy 12 éves fiam és egy 7 éves lányom. Tavaly júniusban volt egy missed ab-om 9 hetesen. Most 26 hetes terhes vagyok. Akitől ez két baba fogant elhagyott. Bevállaltam egyedül is. A gyerekek nagyon várják. Lehet, hogy őrült vagyok, de én nem tudtam volna elvetetni egyik babát sem. 3 hónapja szóba sem áll velem a leendő apuka, mert ő persze nem akarja. Még majd harcok várhatók a családjával, mert ők már szeretnék, de apa meg nem. Nem tudom mi lesz, ha megszületik a baba, de boldogan várom, bár kissé nehéz egyedül. Remélem jól döntessz!
2010. ápr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Elismerésem,bátor vagy! Gratulálok a bébihez! Az a baj hogy nem igazán merek adni arra,hogy majd lesz valahogy,mert ha legalább a házunkon nem lenne hitel,akkor azt mondom,hogy fedél lesz a fejünk felett az tuti,a többi nem számit. De igy is nagyon küzdünk hogy minden hónapban betudjuk fizetni és azt nem tudnám elviselni ha a gyerekeimnek nem lenne fedél a fejük felett. A nagyobbik most megy iskolába,ott sem kevés kiadás vár majd ránk:-( Hát nagyon nehéz döntés az egyszer biztos. Egészségileg is nagyon félnék,a kettő gyerkőc között átéltem egy vetélést is sajnos:-( Rettegésből állna a kilenc hónap,mert én ugy érzema testem sincs még felkészülve egy ujabb terhességre... Mindenesetre köszönöm a válaszaitokat és szivesen veszem ha ir még valaki!
2010. ápr. 24. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!