Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék, mi lenne a...

Mit tehetnék, mi lenne a helyes? Valaki hasonlóképpen? Légyszíves olvassátok el. Köszönöm.

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy megcsináltassam-e a magzatvíz vizsgálatot,teljesen kétségbe vagyok esve.Az eredményeimet leírom.At orvosok szerint minden jó az eredményekkel kapcsolatban.2 orvosnál is voltam az egyik azt mondta, hogy a korom miatt ajánlja a vizsgálatot sőt nagyon rá akart beszélni.A másik orvos azt mondta ha nem akarom ne csináltassam meg ő csak a korom miatt gondolta.38 éves vagyok.Nagyon félek, nem a vizsgálattól hanem attól ,hogy elmegy utána a babám.Nekem ez már az 5 terhességem és most voltam először úgy ,hogy minden okés.

(új párom van)

Minden eredményem negatív.A kombinált tesztemnél az jött ki,hogy 1:7717 a másik arány 1:40000 NT:0.7

Ma vagy holnap kéne időpontot kérnem a vizsgálatra de csak vagyok és nem tudjuk mi lenne a jó és helyes.:(

Köszönöm hogy elolvastátok a problémámat.


2010. márc. 29. 11:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tényleg csak a korod miatt mondták.Az orvosok elővigyázatosak, alaposak.Az eredményeid tökéletesek, jobbak már nem is lehetnének.Nehéz döntés előtt állsz.Nem tudom, én mit tennék ha én lennék ilyen helyzetben.Biztos lenne pár álmatlan éjszakám a döntés előtt.Azért, mert a vizsgálat ellen és mellett is szólnak érvek.Gyakorlatilag olyan fejlett a technika, és a vizsgálatot is olyan óvatosan végzik, hogy elhanyagolható %-ban történik baj.De, ott van az a 2 % kockázat, amitől félsz, joggal.Viszont ha nem csináltatod meg, akkor marad az aggodalom.Melyik orvos véleményére adsz jobban? Én tuti megkérdezném mégegyszer, majd hozzátenném, hogy segítsen jó döntést hozni.Nem lesz semmi baj, nyugi!
2010. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az integrált teszt második véreredménye nem lett jó. De a két teszt összességében már (amennyire emlékszem) 1:1021-et adott ki. 38 éves voltam, s előtte volt egy 36 hetesen halva született babám (Ő is egészséges volt, a köldökzsinór miatt halt meg), s így se ajánlották a magzatvízvételt, a magas vetélési kockázat miatt!

Sajnos a magzatvízvétel negatív eredménye se jelent mindenképp egészséges babát, mivel ott csak néhány genetikai rendellenességet néznek.

2010. márc. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
hello en 34 voltam es az en eredmenyem 1:297hez lett ami hatareset volt. mivel az UH eredmenyei jok voltak ezert az orvosommal kozosen ugy dontottem h nem csinaltatom meg a magzatvizvetelt, ugyanis a vetelese kockazata nagyobb lett volna. Teljesen egeszseges kislanyom szuletett, aki mar 7.5 honapos es ertelmes. szerintem ha jok az eredmenyek akkor a korod miatt ne csinaltasd meg.
2010. márc. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm nektek a válaszokat!!!

Nem mentem el bejelentkezni a vizsgálatra.

A párommal úgy döntöttünk, hogy nem végeztetjük el az amniot.Mostmár nyugodtabb vagyok nem idegeskedem a vetélés és a vizsgálat miatt sem.Remélem minden rendbe lesz.15 h km

2010. ápr. 1. 13:26
 15/16 anonim ***** válasza:
szerintem jol dontottel, majd meglatod h egeszseges baboka fog szuletni. Sok sikert!!!!!!!!!
2010. ápr. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utsonak üzenem,hogy köszi a biztatást jól esik.:)
2010. ápr. 13. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!