Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik a genetikai...

Mi történik a genetikai tanácsadáson? Amniocentézis előtt kérték, hogy menjek be elbeszélgetésre az összes leletemmel.19 hetes vagyok, az eredményeim jók, de mivel 39 múltam, az orvosom elküldött amniora.

Figyelt kérdés
A SOTE 1. számú női klinikára megyek. Mi zajlik egy ilyen beszélgetésen?
2010. márc. 29. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bár nekem Kecskeméten csinálták, de így zajlott: volt egy beszélgetés a dokival, ahol felvették az adataimat, csináltak, kikérdeztek az első menszesz időpontjáról, családi betegségekről,stb., azaz csináltak egy teljes anamnézist. Utána a doki átnézte a leleteimet és elmondta, hogyan zajlik a vizsgálat. Kaptam egy beleegyező nyilatkozatot és egy tájékoztatót valamint egy időpontot, hogy hogyan és mikor csinálják a mintavételt.
2010. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is: NE AGGÓDJ.


Én 31 múltam, az én AFP-m 0,47 MoM lett. És nálunk a Páromnak van egy icipici veleszületett fejlődési rendellenessége, amiről nem tehet :( Én ilyen indokok miatt kaptam beutalót a SOTE-ra. Telefonáltam az időpont egyeztetés végett, másfél hétre kaptam időpontot. Konkrét órát mondanak, hogy mikorra kell menni.

Mentünk időre. Egy bizonyos órára 3-4-5 kismamát hívnak, mert majdnem mindenkit a SOTE-ra küldenek az egész országból!


Először behívnak egy asszisztens felveszi az adatokat, gépre rögzíti az utolsó UH eredményeidet, beírja ki a kezelőorvosod, stb. Kinyomtat egy kis könyv szerűséget, amin rajta vannak az adatok. Utána egy kedves genetikussal beszélsz néhány szót, aki nagy valószínűséggel el fog küldeni egy alapos genetikai UH-ra. Ez szintén ott van az épületben, néhány ajtóval arrébb. Az UH-nál elég sokat kell várni, mert akik helyileg oda tartoznak kismamák, azoknak is ott van az UH, akik ott a kórházban fekszenek azoknak is ott van, és a genetikai problémásoknak is. Szóval én ott vártam kb 1 órát a soromra. A kiskönyveden rajta lesz a behívó sorszámod, ami a személyi számod 4 utolsó számjegye, és ezt a számot kell majd a 2 UH ajtó fölötti kivetítőn figyelned. Ezt azért írtam le, mert nekem ezt senki el nem mondta... de aztán persze rájöttem :)

Bemész UH-ra. Ott egy tényleg alapos UH lesz, megnéznek mindent de mindent a babán, kivetítőn Te is nyomon követheted. Az UH-ra nem mehet be hozzátartozó! Van ott 1 ital automata, egész jó a cappuccinojuk, s nem drága, én ittam egyet ott, hogy a baba élénk legyen s jól lehessen látni mindenét.

Kapsz egy leletet az UH-ról. Azzal mész vissza a genetikai részlegre. Fél óránként kijön az asszisztens hölgy, ott beadod a leletet, amit előtte adtak az UH-n.

És kb fél óra múlva megint behívnak. Addigra a genetikus újra átnéz mindent. Amikor másodszor hívnak be, olyankor már bemehet Veled a Párod is, lehet olyat is kérdeznek, ami Őt is érintheti, bár ez nem biztos.

A genetikus orvos kedves, nyugodtan lehet Tőle kérdezni, persze először Ő elmondja a véleményét. Ha az UH tökéletes és viszed a negatív kombinált tesztedet ( csináltak Nálad ilyet? Ha igen, vidd a leletét!!! ), akkor valószínűleg azt fogja mondani, hogy minden rendben, a baba egészséges. Nekünk is ezt mondta.


Ha mégis találnak valamit, akkor felajánlják az amniot, elmondják mi az, felvilágosítanak a veszélyeiről, stb. Dönteni Nektek kell majd erről. Ha belemész, adnak egy új időpontot és elvégzik ambulánsan.


Tehát ahogy írtam is, én 3x-os negatív tényezővel indultam, 30 feletti életkor, nagyon de nagyon alacsony AFP és apukánál fejlődési rendellenesség ( anyukája méhében pár percig nem kapott oxigént anno ). És mégsem mondták az amniot! Gondolj Te is erre.


Amit tudok tanácsolni, az az, hogy vagy vigyél magaddal valakit, vagy legalább egy jó könyvet, mert összességében várakozni kell. Ém 9-re voltam behívva, 8-ra oda értem mert 120 km-ről mentünk, és délután fél 1-re végeztem. És vigyél innivalót, ennivalót is.


És még egy plusz dolog: ha esetleg vidékről mész, akkor a TB kifizeti utólag az utazási költséget!!! Aki adta a beutalót, attól kérj utiköltség térítéshez papírt, ezt kitöltik Neked, akár a magánorvosod ha van, akár a kórház ahonnan küldtek. Pesten lepecsételik hogy megjelentél, és a helyi Egészségbiztosítási Pénztárba beviszed személyesen a papírt. Kb 3 hét, de max 1 hónapon belül visszautalják Neked az utiköltségedet! ( 1 főre számolják ) Szerintem kár kihagyni ezt a lehetőséget, és sokan nem tudnak róla. Én pl 120 km-ről mentem és 6.000 Ft-ot kaptam. Baba várásnál minden számít :)


Vegyél most egy nagy levegőt, nyugodj meg szépen és simogasd meg a hasadat :))) Nem lesz egyáltalán semmi baj.


Az ottani asszisztens hölgyek egy kicsit tényleg furák, de én valahol megértem őket. Fáradtak, sok kismama érkezik, sokan értetlenek ( láttam, hallottam.... ), szóval ha Te rájuk mosolyogsz és mondasz pár kedves szót Nekik, máris ők is kedvesebbek lesznek.

Én most voltam februárban, tapasztalatból írtam mindent.


Nekünk végül minden rendben van, kislányt várunk :)


Ha megvolt a genetika, légyszives jelezz vissza az eredményről. Drukkolok nagyon, de meglátod, hogy minden rendben lesz.


29 hetes kismama

2010. márc. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok! Én - bár nagyon félek tőle - ha tanácsolják, szeretném megcsináltatni az amniot, mert 39 évesen nem szeretnék egy beteg babát. Eddig a saját orvosom és a 18. heti genetikai UH-t végző orvos is javasolta, függetlenül a jó eredményeimtől. Sajnos a kockázatok miatt eléggé ideges vagyok.
2010. márc. 29. 12:12
 4/12 anonim ***** válasza:

12:06-os, le a kalappal előtted...egy orvos sem írhatta volna szebben le!


örülök hogy nincs baj a babáddal és a kérdezőnek is jó egészséget. lehet engem is elküldenek, függ a 16 hetes teszttől.


jó babavárást és egészséget mindegyikőnknek


14 hetes km

2010. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

12.06-os vagyok. Természetesen mindenki saját maga dönt az amniorol. Az biztos, hogy elég sok genetikai rendellenességet kiszűr, de azért nem mindent. Mindent nem tudnak kiszűrni :( És ha úgy döntesz, hogy vállalkozol rá, legalább 100%-ra megtudod a baba nemét, mert azt megmondják. Ha Téged az amnio megnyugtat, akkor végeztesd el, akkor leszel csak kiegyensúlyozott és nyugodt, ami ugye egy terhességnél végig fontos.

Majd írd meg, hogy mit javasoltak a SOTE-n, kíváncsi vagyok, hogy mondják-e az amniot.


Kedves utolsó, köszönöm :)))

2010. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na most voltam a genetikai tanácsadáson és bár minden OK, ez a doki is javasolja az amniót a korom miatt. A down-kór kockázata 38 évesen magasabb, mint az amniocentézis vetélési százaléka, ezért azt hiszem vállalom. Nagyon rendes volt az orvos, az asszisztens is, pedig rengeteg rémtörténetet olvastam itt, hogy milyen türelmetlen és nemtörődöm népség. Én kellemesen csalódtam. Jövő szerdára kaptam időpontot.
2010. márc. 30. 15:27
 7/12 anonim ***** válasza:

13.10-es vagyok!


sok sikert úgymond! vigyázzatok magatokra nagyon! gondolunk majd rád/rátok

2010. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2010. márc. 30. 15:35
 9/12 anonim ***** válasza:

12.06-os vagyok. Ha a genetikus is javasolta, akkor jól döntöttél. Drukkolok Neked én is szerdán.

A vizsgálat nem fáj, azt mondják. Csak kívülről tűnik félelmetesnek, de nem is nagyon érezni, max mint 1 szúrás. Én ezt olvastam róla.

Nem lesz semmi baj, ne aggódj. És legalább kiderül a baba neme, de természetesen az egészsége a legfontosabb.


Örülök, hogy Te is pozitívan csalódtál az ottani dolgozókban, én is így voltam vele anno.


Sok sikert és írj majd, hogy mi volt :)

2010. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és feltétlen megírom, mi volt! :) Szép napot, vidám Húsvétot kívánok!
2010. ápr. 1. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!