Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki aki meg tudja...

Van valaki aki meg tudja válaszolni az ellátással kapcsolatos kérdésemet? 24 hetes km.

Figyelt kérdés

Júliusban szülök, novembertől április 30-ig munkanélkülin vagyok, addig kapom az ellátást. De májustól a szülésig "üresjárat".

Azt tudom, hogy a szüléstől vissza két évet meg kell lenni 365 biztosított napnak, de az nekem bőven meg is van.

Viszont egy könyvelő ismerősöm azt mondta, hogy mivel nem munkából megyek el szülni nem fog járni a gyed csak a tgyás meg a gyes, és az lenne a legjobb ha találnék valakit aki bejelentene szülésig.(egyébként a munkaügyön is ezt mondogatták, de ott se voltak biztosak 100%-ig benne)

A védőnő szerint amikor lejár a munkanélküli utánna várunk 41 napot, felvetett táppénzre a dokival és onnan is elmehetek tgyásra és utánna fog járni a gyed meg majd a gyes is. Szerintetek?


2010. márc. 29. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem gyorsan menj el valami tanfolyamra, addig is kapsz minimál bért és szüneteltetik a munkanélkülit, vagy :

most álláskeresési járulékot kapsz 6 hónapig, ha jól olvastam. utána elvileg van lehetőséged 3 hónap álláskeresési segélyre, ami ugyan kevesebb, de biztosítva leszel és akkor azt hiszem, mindent tudsz igényelni!

én kb. hasonló helyzetben vagyok, csak én június elején fogok szülni.

remélem tudtam segíteni!

:)

2010. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A könyvelőnek igaza van, ha nem táppénzről mész szülni nem jár a gyed, csak a tgyás meg a gyes. Vetesd magad táppénzre, és akkor minden járni fog.
2010. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Táppénzre nem tudsz menni, mert a munkanélküli járadék nem jogosít egészségügyi pénzbeli ellátásra.

Ha legalább 180 napig kapod az álláskeresési járadékot (ez nem derül ki kérdésedből), akkor jogosult leszel álláskeresési segélyre, ami 90 nap ( [link]

Ha nem vagy jogosult a segélyre, akkor a TGyÁSra sem leszel jogosult, mert a munkanálküli ellátásod megszűnése utáni 42 napon túl szülsz ( [link]

Gyedre sajnos egyik esetben sem vagy jogosult.

2010. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösznöm a válaszokat! Sajnos tanfolyamra nem tudok menni mert nem indul. Ez az én szerencsém :( Nem vagyok arra a 3 hónapos segélyre jogosult, mert 5 nap hiányzik! Azt hiszem nincs más választásom akkor keresnem kell valakit aki bejelent.
2010. márc. 29. 13:33
 5/6 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom, szorítok, hogy összejöjjön!
2010. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A remény hal meg utoljára ;)
2010. márc. 29. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!