Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülési évben mennyi szabadság...

Szülési évben mennyi szabadság jár a kismamának?

Figyelt kérdés
Nem a tgyásra gondolok hanem ami évente jár. Nekem 21 nap jár egy éveben. Júliusban szülök és a 21 napot ki szeretném venni juniusban /21 napot/ Kivehetem? Ebben az évben jár már a gyerek után két nap szabi és ebben az évben a rendes szabival kivehetem?
2010. márc. 29. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugy tudom hogy csak idő arányosan veheted ki a szabadságot,és a gyerek után a két nap csak akkor jár ha már megszületett.

A maradék szabit majd csak akkor veheted ki mielött visszamész dolgozni.

2010. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

és ha nem ugyanoda megyek vissza dolgozni? meg írtak valami szülési szabadságról is ami 4 hét a szülés előtt.


bocs az offért :-)

2010. márc. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem igaz hogy csak időarányosan veheted ki. Ez akkor van így, ha határozott idejű a szerződésed, ha határozatlan idejű akkor pedig nincsen értelme, kivéve, ha megszűnés közelít, vagy el akarnak bocsájtani, ha nincs ilyen akkor nem is fognak érte szólni, hiszen a munkaviszonyod azután is megmarad, ha TGYÁS-ra vagy GYED-re mész. Annyival kevesebb lesz a szabid, amikor visszajössz. Bár a vállalkozói világ szeret kötekedni, ez munkáltatói hozzáállás kérdése egyértelműen, ha nem állnak fenn a fent felsorolt indokok valamelyike akkor pedig mindegy, kivéve ha direkt be akarnak tartani. Egyébként én is így fogom kivenni a szabadságomat.


23 hetes km

2010. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a szülési szabadság a szülés előtt i 28 nap, amit ha akarsz kiveszed, ha nem, akkor automatikusan jár, a szülés napjától és 167 napból áll. a sima szabit akkor veheted ki ha visszamész dolgozni. ha nem oda mész vissza akkor kifizeti a munkáltató.
2010. márc. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A szülési szabadság 168 nap, vagyis 24 hét, ez az az időszak, ami alatt a tgyást igénybe lehet venni. Ez igényelhető a szülés napjától, vagy a szülés várható időpontja előtt legfeljebb 4 héttel. Az idei szabadságodat kiveheted, mert jár, nem időarányosan, hanem a teljes időre. Annyival kevesebb szabadságod lesz, amikor visszamégy dolgozni. De tudd, hogy a munkáltató nem köteles kiadni, csak egy részét, akkor amikor kéred.

ҝ

2010. márc. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, és már idén is jár a 2 nap, de azt nem tudod kivenni, csak ha visszamégy, mert a születése előtt nem vagy rá jogosult, csak utána. Így meglesz a két napod, de csak gyed után veheted ki.

ҝ

2010. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én is köszönöm a válaszokat. bár tény hogy nem valószínű hogy a baba után ugyanide jövök vissza, lehet addigra cég sem lesz!


az offoló :-)

2010. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Na szóval pontosan 30 nappal a szülés kiírt időpontja elött lehetet kivenni.És a szabi ugyan úgy jár, sőt majd a Gyed-en töltött évekre is jár de azt majd csak azután lehet kivenni, hogy vissza mentél dolgozni.

Nekem pl. anno kiadták mind a 20 nap szabimat, pedig Aug. 12-re voltam kiírva.De mivel a munkáltató rendelkezik a kiadható szabadságok felével, így ha úgy gondolja mondhatja azt hogy csak 10 napot ad most neked.

Jó babavárást, és sok sikert! :)

2010. márc. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Helyesbíteném az utolsó válaszoló által leírtakat. Ha a tgyásra gondoltál, akkor azt nem lehet kivenni 30 nappal a szülés várható ideje előtt, csak 28 nappal. A gyed alatt nem jár végig szabi, csak a tgyás alatt végig, és a gyed első évére jár, utána nem.

ҝ

2010. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja és a munkáltató csak az alapszabadság egynegyedét köteles a munkavállaló kérésnek megfelelő időpontban kiadni.

ҝ

2010. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!