Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha nem kívánom...

Mit csináljak, ha nem kívánom a húsételeket? Hetente egyszer eszem rendes, főtt vagy sült, hústartalmú ételt, de gyakrabban valahogy nem esik jól. Reggelire szinte minden nap van felvágott, de ezt nem éppen nevezném egészséges húsfogyasztásnak.13 hkm

Figyelt kérdés
2016. febr. 2. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne egyed ha nem kívánod!

Én az elején alig ettem. Végig rossz volt az étvágyam de az első és utolsó hetekben meg aztán főleg.

2016. febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmit, ne edd, ha nem kívánod:) én sem ettem egészen sokáig szinte semmilyen húst, vagyis...őszinte leszek, semmilyen húst.:)


szedtem viszont terhesvitamint és utánanéztem, hogy pótolhatnám a husit.


aztán a 20. héttől már nyitott voltam a májra, de csak az anyósom által készített resztelt májra, és csak úgy kéthetente. végül csak a 3. trimeszterre tért vissza az étvágyam húsügyileg, de most is csak kétheti egyszer eszem húst, de már tudok "rendeset" is.:)


Remekül vagyok, a magzat remekül fejlődik.


34hkm

2016. febr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A magzat gyakorlatilag parazita üzemmódban dolgozik. Ha valami kell, akkor kivonja a szervezetedből. Ha fehérje, akkor lebontja az izomzat egy részét. Ha kálcium, kivonja a csontjaidból.

A táplálkozásod inkább a te testednek tesz jót vagy rosszat. A magzat elveszi, amire szüksége van.


Példaként mondanám az 1944-ben született édesanyámat. Nagymamám zsidó volt, így a terhességét óvóhelyen töltötte. Gyakorlatilag krumplihoz és babhoz fért hozzá - ha egyáltalán volt mit ennie. (Aki kicsit is emlékszik a történelemórán tanultakra, el tudja képzelni, milyen élete volt akkor egy zsidó nőnek.)


Anyukám mára hetven elmúlt, makkegészséges, az eddigi legkomolyabb problémája az, hogy meghúzta a derekát. Gondolom mostanra kiderült volna, ha magzatként bármilyen károsodás érte volna az anyja hiányos tápanyagbevitele miatt.

Az már más kérdés, hogy a nagymamám nem volt csúcsformában a szülés után, az ő szervezetét megviselte a terhesség az egyoldalú táplálkozás, a minőségi és mennyiségi éhezés.

2016. febr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

14.hétig semmilyen húst nem birtam enni se hagymát. Most is csak nagyon keveset.

17 hetes vagyok

2016. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!