Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Átlagosan hány kiló mehet fel...

Átlagosan hány kiló mehet fel terhesség alatt egy nőre, ha normálisan, egészséges ütemben hízik?

Figyelt kérdés

169 cm vagyok, 67 kg.

Most fejeztem be egy fogyókúrát, ami alatt kb. 11 kg-ot fogytam.

1 hete belekezdtünk a férjemmel a baba projektbe. :)

Nem szeretnék a terhesség alatt sem fogyókúrázni, sem koplalni, de 20-25 kg-okat sem szeretnék hízni.


2015. nov. 13. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
12 kg kb
2015. nov. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szénhidrát diéta (szigorúan dietetikussal átbeszélve!!) terhesség alatt is folytatható. Nekem enyhe terhességi cukor miatt kellett tartanom, onnantól saját zsírra egy dekát nem híztam. Szülés után abbahagytam, egyből pörögtek fel a kilók. Visszaálltam rá, pikk-pakk lefogytam. Nem éhezek, nem szenvedek, sőt.


A dietetikus egyébként mondta, hogy szíve szerint minden terhes nőt ilyen diétára állítana, mert ez egyszerűen egy egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás, megfelelő szénhidrát- és kalóriabevitellel.


De hangsúlyozom, szakember nélkül ne vágj bele, mert könnyű rosszul csinálni és akkor árthat is.

2015. nov. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 72-vel kezdtem, most vagyok 76 kg a 30. héten. Ez szerintem jó, örülnék, ha nem mennék 80 fölé, de ezt nem tudhatom előre. Az a legszerencsésebb, ha az ember maga nem hízik, csak a baba, víz, placenta, stb. súlya 'megy rá'. De azt is tudni kell, hogy ezt nehéz befolyásolni, sokszor szerintem tőlünk független, hogy hogy alakul.


Koplalni biztos nem szabad, arany középút kell, mint általában.

2015. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

A hasban levő dolgok - magzat, magzatvíz, méhlepény, plusz vér, stb. - 6-7 kg pluszt jelentenek. Ami efölött van, az vagy vizesedés vagy zsírtöbblet.

Zsírtöbbletet egyáltalán nem alap felszedni, maximum 1-2 kg, nagyon alacsony indulósúlynál (nagyon sovány nők) lehet több esetleg.


Normális étrend mellett a zsírtöbblet nem valószínű. Bár edzeni nem ilyenkor kell elkezdeni, de a korábbi terhelés fenntartható, sétálni pedig nyugodtan lehet kilométereket is - tehát a mozgás sem elhanyagolható fontosságú.


Én 155 cm/50 kg-mal kezdtem, 58 kg voltam szülés előtt. Szülés után 1 kg pluszt mutatott a mérleg. Szénhidrát diéta és sok mozgás, sok folyadék (többnyire víz).

2015. nov. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges súlygyarapodás elsősorban a kezdősúlytól függ. Vékony anyukáknak többet, fölösleggel indító anyukáknak jóval kevesebbet "illik" fölszednie.


Átlagos súlygyarapodás esetén:

Vér 1,4 – 1,8 kg

Egyéb testfolyadék 1,5 kg

Felhalmozott tápanyag és izomnövekedés 2,8 kg

Mellek 0,5 – 0,9 kg

Méhlepény 0,6 kg

Magzatvíz 1,3 kg

Méh 1,2 kg

Magzat 2,7 – 3,6 kg

Összesen 12 – 13,7 kg


Itt kiszámolhatod a saját esetedre:

[link]

2015. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mitol fugg, de nalam a statisztikak nem valtak be. :) Alapbol hizasra vagyok hajlamos. Mikor teherbe estem eppen felszedtem elotte par kg-ot. Tehat 170 magas vagyok es 71 kg voltam mikor teherbe estem. Az elso honapban visszafogytam az eredeti sulyomra, 67 kg-ra. Kb a 5-ig honapig visszahiztam 2 kg-ot, aztan 2 honap alatt felszaladt 8 kg. Az utolso 2 honapban pedig ujbol 6, tehat osszesen 16 kg. Mikor hazajottem a kozrhazbol 73 kg voltam, ra 2 hetre meg 67.:) Ugyhogy szerencsesen megusztam.:) Nem hiaba mondjak, hogy terhesseg alatt minden megvaltozik a szervezetben, lasd nalam.
2015. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

12 kg körül mondják átlagosnak,úgy tudom

Én 173 cm és 67 kg voltam, amikor teherbe estem. Összesen 8 kilót szedtem fel a 9 hónap alatt,de mondjuk én egyáltalán nem vizesedtem. A kislányom 2700 grammal született. 6 nap kórház után itthon 66 kilót mutatott a mérleg. Aztán szoptatás alatt még 3 kg lement, azóta tartom a 63at. Most két éves a lánykám.

2015. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én orvosom 13kg-ot "enged", első terhességem alatt 5,5kg-ot híztam, most màr 27 hetesen kb +4nél tartok :S
2015. nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!