Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes kismama vagyok. A...

28 hetes kismama vagyok. A héten kicsit megfáztam, az orvosom antibiotikumot (Augmentin) írt fel. Nem ártok avval a babámnak, ha ilyet szedek?

Figyelt kérdés
A megfázásom nem vészes, mert csak az orrom folyik, meg néha köhögök. Egyenlőre hárs- és menta teát iszok. Elkezdjem szedni a gyógyszert vagy, mivel nem súlyos a dolog, inkább várjak, amíg elmúlik? Babókám ugyanolyan aktív, mint eddig.
2008. szept. 18. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
En 31 hetes vagyok, es most vagyok tul egy hulesen. Az enyem sem volt veszes. Nem szedtem ra antibiotikumot, csak sok citrom, tea mez, a torkomra meg olyan cukorkat a gyogyszertarban, ami kimondottan terheseknek szabad. Ja es vagy 2 este bekentem a mellkasamat torkamat balzsamal(amelyiket szabad terheseknek)es sal, meg jo meleg. En meg nem szednek a helyedben antibiotikumot. Mondjuk nekem a csladorvos is azt mondta, hogy meg ne, es helyre is jottem.
2008. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ma voltam,ugyanezekkel a tünetekkel és nekem is AUGMENTINT írt.Én 17. hétben vagyok.Még nem vettem be próbálgatom a mézet és a teát,hátha...de ha nem lesz jobb akkor beszedem.
2008. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is kellett szednem. Én beszedtem, mert ha nem szedek időben antibiotikumot, akkor nagyon be tudok lázasodni, és az veszélyesebb mint a gyógyszer. Ha úgy érzed, ki lábalsz belőle, láz, vagy egyéb komolyabb gond nélkül ne szedd, de ha komolyodna a dolog, nyugodtan vedd be, nem fog ártani a pocaklakónak. Minden jót! 30 hetes kismama.
2008. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is kellett szednem a 37. héten, semmi baja nem lett a magzatomnak. Nekem viszont hüvelygombám lett tőle, amit aztán kúppal és kenőccsel kellett kezelni. Aztán amikor 3 hetes volt a fiam, vesegyulladásra szintén Augmentint írtak fel, szoptatni is lehetett mellette, nem ártott a babának. (és akkor hüvelygombát sem okozott) Ha indokolt (pl. lázas vagy), szedd be nyugodtan, nem árt a magzatnak. (Penicillinérzékenyek nem szedhetik, de gondolom erre rákérdezett az orvos Tőled, mielőtt kiírta)
2008. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! én is szedtem Augmentint gyulladásra, ráadásul a 625 mg-osat napi 3x . Az augmentin egy penicilin származék, és ha utánanézel a neten, meg fogsz nyugodni, mert nem árt a babucidnak. Az enyém is teljesen egészséges. :)
2008. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugodtam. Egyenlőre nem szedem, mert nincs lázam. Ha esetleg komolyodna beveszem, de most még úgy érzem sikerül kilábalni belőle.
2008. szept. 18. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!