Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tenyleg nagyok az ikerbabaim?

Tenyleg nagyok az ikerbabaim?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam 22 hetes uh-on. Az egyik babam kisfiu a masik kislany. A kisfiu 530 gramm , a kislany 470 gramm.

Az orvosom nem mondott semmit bar ilyenkor a korhazban van az uh es utana egy hettel megyek a rendelojebe ahol megbeszeljuk az uh eredmenyt, a kerdeseimet es meg szokott vizsgalni. Tegnap csak annyit mondott,hogy "hat nem kicsik". A vedonom szerint viszont egyenesen nagyok ahoz kepest,hogy ikrek.

Mar van 2 kisfiam mindketto 4 kg-val szuletett.



2016. febr. 4. 19:40
 1/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

A leleten, amit remélhetőleg kaptál, szokott lenni a mért adatok alapján kalkulált terhességi kor. Ilyet én a kórházi UH-k után is kaptam. Nyilván te magad is meg tudod állapítani, hogy ezek a számított terhességi korodhoz képest mennyivel térnek el. Ha nem kaptál ilyet, akkor lehet, hogy a dokid majd a magánrendelésen adja oda?

Egyébként attól ne félj, hogy túl nagyok lesznek, mert általában a 3. harmadban az ikrek fejlődése már egy kicsit elmarad a szóló babákhoz képest, ilyenkor viszont még simán el tudja látni a szervezeted az ő szükségleteiket, nem olyan nagy csoda az, hogy ilyenkor még az egyke babák ütemében fejlődnek.

De most annyira elgondolkodtam, elő fogom bányászni a leleteimet, megnézem, nekem mekkorák voltak ilyenkor.

2016. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
No. Olyat találtam, amin 23 hét 1 napos voltam. Az UH-berendezésből nyomtatott papírokon látok becsült súlyt, mindjárt hármat is, három féle számítással. A fiam ezek szerint kb. 550 g lehetett, a lányom 600 g. Nem tudom, ebben a korban 1 hét mennyit számít súlynövekedés szempontjából, de nem hinném, hogy olyan hatalmasak a babáid. Az enyémek 37+2 hetesen születtek, a fiú 2500g-mal, a lány 2830g-mal. Szóval ne aggódj, egyáltalán nem biztos, hogy óriásbabák lesznek, az inkább attól függ tényleg, hogy az utolsó harmadban hogy győzi a szervezeted.
2016. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
plusz ezek csak becsült súlyok, pár mm tévedés nagyobb-kisebb magzatot mutat!
2016. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
normálisak a babáid,becsült mérések,a gép is becsül. gratulálok az ikrekhez
2016. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! :)


igen, van a papiromon mért adatok alapján kalkulált terhességi kor. Ezek szerint 22+2 hetes es amugy tegnap naptar szerint is ennyi voltam.

2016. febr. 4. 21:43
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es valaszolo: Koszonom! :)
2016. febr. 4. 21:45
 7/9 A kérdező kommentje:

Vilcsi anyuja:


Csaszarral vagy termeszetes uton szultel? Inditottak a szulest vagy magatol indult meg?

Koszonom ha valaszolsz :)

2016. febr. 4. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babáim is fél kiló fölött voltak a 21. héten, aztán a 40. hétre 3 s 2,4 kg-mal születtek. Azt mondta az orvosom, hogy a harmadik trimeszterben lassul(hat)az ikerbabák fejlődése, addig minden úgy halad, mintha egy baba volna.
2016. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nagyon szívesen válaszolok :) Programozott császárom volt, mert az "A" babám faros volt. Azért lett kitűzve akkorra, mert jöttek az ünnepek, meg már amúgy is csoda volt, hogy addig kihúztam, tonnányi izomlazító gyógyszer beszedése mellett. 32-36 hét közt kórházban dekkoltam velük, mert 1100 lett a Cg-m, és folyamatosan keményedtem. Egyébként én bevállaltam volna a hüvelyi szülést, ha egyáltalán szóba jöhetett volna, nekem is van egy nagyobb lányom.
2016. febr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!