Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség esetén jelenthet...

Terhesség esetén jelenthet veszélyt törpenyúl tartása?

Figyelt kérdés

Kicsit elbizonytalanodtam,mert az tudom a macska tartás nem előnyös,meg ugye betegséget terjeszthet stb. De nyúl esetén van kockázat vagy továbbra is takaríthatom babusgathatom a nyuszit?

Köszi előre is a válaszokat!


2016. febr. 5. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A cica is csak annyi lenne, hogy ne almozza az ember es nezesse a toxoplazmozisat.:) a nyuszi helyét se te takaritsd, es nem lesz semmi baj. Simizni lehet,kezet ugyis mosol utana most is.


A dokim azt mondta a cicankra is, hogy ne nyalogassam, de szeressem őt nagyon.:)


34hkm

2016. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mcska tartása se jelent veszélyt, be lehetne már fejezni ezt a lejárató hadjáratot a cicák ellen. Akkor veszélyes, ha megnyalogatjuk, megesszük a kakáját, max... Még az almozást se veszélyes, elvégre kis lapátot használ hozzá normális ember és nem csupasz kézzel fogdossa a kakát. És utána nezet is mos. Ugyanennyit érdemes nyúlnál, kutyánál, elefántnál is betartani.
2016. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk speciel nem szeretem a macskákat,nekem igazából oly mindegy veszélyes-e vagy sem,csak a nyúl ami fontos,de természetesen van alomszedő lapátja,gondolom aki macskát tart annak is.
2016. febr. 5. 14:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. febr. 5. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak leirtuk, hogy még a cica se para, nemhogy a nyuszi. Volt nyuszim, irigykedem, hogy neked most van.:)
2016. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van törpenyuszim, a védőnő annyit mondott, hogy most ne én takarítsam és tovább mossak kezet utána, ha megfogom, amit amúgy is megtennék. Szóval semmi gond a nyuszival. Cicánál is ezt javasolták, mert korábban az volt az első terhességemnél, akkor viszont csak én tudtam takarítani, annyit javasoltak, hogy fertőtlenítőt is használjak a kezemre.
2016. febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem jelent veszélyt, főleg ha lakásnyuszi :) Legfeljebb mosd meg a kezed almozás után, de különösebb óvintézkedésre nincs szükség! Nekünk is törpenyuszink van, folyamatos állatorvosi kontroll alatt van, mosatlan zöldséget nem kap, szerintem kevesebb kórokozó él benne, mint bennünk :D
2016. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lakàsban van 10 hònapos,oltva van, persze mindig mosok kezet főleg alomcsere utàn azt is kis lapàttal vègzem ☺
2016. febr. 5. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!