Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Masodik babajukat varo anyukak...

Masodik babajukat varo anyukak, nektek mi a tapsztalatotok?

Figyelt kérdés
22 hetes terhes vagyok, 19 honap kulombseg lessz a ket fiam kozott. Amiota latszik, hogy terhes vagyok a kovetkezoket hallom szinte mindenkitol, hogy jaj szegeny mit fog csinalni ket kicsivel, vagy, hogy, hogy mertem bevallalni ilyen hamar a masodikat meg ilyenek. Mar szinte nem is tudom elvezni a terhessegemet es egyre jobban felek, hogy tenyleg nem fogom birni. Segitsegem nem lessz nagyon sok de azert teljesen egyedul nem leszek. Van meg valaki ilyen helyzetben? Vagy volt?
2015. nov. 24. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is 22 hetes vagyok, mondjuk a lányom már nagyobb, 2 év 2 hónap lesz a két gyerek között, szerencsére nem kaptam ilyen megjegyzéseket, mondjuk volt, aki megkérdezte, hogy terveztük-e, és sokan kérdezik, hogy bölcsibe adjuk-e a nagyot. Ezen én csak nézek, hogy már miért adnám bölcsibe, mikor otthon leszek? Gondolom úgy gondolják nem fogok boldogulni...Én optimista vagyok amúgy, többmillióan megoldják az életet két kicsivel.
2015. nov. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igaz, en csak egyvalakitol hallom ezt, de azt folyamatosan, ha talalkozunk. O a parom baratjanak az anyja, uh nem rokon. Meg jo, h nem o az anyosom!


Nalunk 29 honap korkulonbseg lesz a gyerkocok kozott.

En most 37 hetes vagyok. Nem mondom, h nem felek, mert egy csomo aggaly van bennem, h hogyan fogom megoldani a szitukat. De majdcsak tulelem vhogy! :-)


Szerintem ne foglalkozz az ilyen emberekkel, mert csak leszivjak az energiaidat a "karogasukkal".


Minden rendben lesz! :-)

Boldog babavarast!

2015. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ja igen!!!! Ez a bolcsis tema is gyakran elhangzik, h huuuu, miert nem adom be, hogy fogom birni ket gyerekkel.

Eszembe sem jutott amugy az a verzio h a nagyot beadjam, azert h egyedul legyek a kicsive!

Ugy latszik most ez divat, h igy konnyitenek magukon az anyak, h csak egy gyerekkel keljen foglalkozni.

2015. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én 30 hetes vagyok, 2 és fél év lesz a két gyerek között. Azt tőlem is kérdezték, hogy beadom-e bölcsibe, ez nekem is fura volt. Láttam amúgy, hogy több kismama is beadta a nagyobbat. A korkülönbség miatt engem nem cseszegettek, a környezetemben azt vettem észre, hogy sokan válkalnak kis korkülönbséggel gyerekeket. Engem azzal akasztanak ki, hogy mivel a második is lány lesz (aminek a férjem és én is őszintén örülünk), hogy na nem baj, meg jó lett volna egy fiú, igaz? Ilyenek. Kb. hülyének néznek, hogy örülünk neki, hogy a második is lány. Mintha azt hinnék hazudok és csak miattuk mondom ezt. De már nem is magyarázkodom csak elfordulok és forgatom a szemem.
2015. nov. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát akkor a 3-as ikresek mit szóljanak :D
2015. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

???

nem is értem, hogy miért foglalkozol velük? :)


Nekem a két első között 14 hónap van, és senki véleménye nem érdekelt!

Aki sajnált, annak azt mondta, hogy szervezéssel és előrelátással minden megoldható. Az ügyes anyukáknak ez nem okoz gondot ;) és tényleg így van! MINDEN délben együtt aludtak, 2-3 óra szabadidőm volt...mondtam, hogy ezért is lehet sajnálni ;)

Minden másnap főztem 2 napra...csak be kell osztani az időt és a 2 kicsi napirendjét a lehető leghamarabb összefésülni.


Kezdetben lesznek nehezebb napok, DE minden okés lesz, a károgókkal meg ne foglalkozz, hanem légy büszke. Ha mosolyogsz akkor jobban meglepődnek, mintha elkezdenél magyarázkodni ;)


Én most várom a 4. babát, jól élünk, és mindenki kerek szemmel csodálkozik, hogy hogyan bírom...csakis hozzáállás kérdése...de ez az én véleményem ;)

2015. nov. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

19 hetes vagyok a masodik lanyunkkal. 21 honap lesz a ket lany kozott.

Mindenki mondja hogy ez nagyon durva lesz...

Kicsit parazaok is rajta de igazabol mar nincs visszaut :D

Szerintem megoldjuk. Egyebkent tolem is kerdezik hogy megy e bolcsibe a nagyobbik de sztem nem fogom beadni max akkor ha latom rajta hogy igenyli. Na meg hogy "meg egy lany? Na majd a kovetkezo fiu lesz." Na ettol kakadok. Miert kell minden csaladban fiunak es lanynak is lenni? Nem is foglalkozok veluk mert csak felidegesitenek....

Sztem te se foglalkozz veluk. Viszont segitseget mindenkepp szerezz legalabb az elso par hetre.

2015. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha meg túl nagy, akkor az a baj! :) Nálunk 4 év van közöttük és még azt kaptam mindig,hogy nem jobb,ha együtt nőnek fel. Mondtam,hogy így is együtt nőnek fel! :)


Viszont a bölcsis dolgot én máshogy látom, és ez nem biztos,hogy szimpi lesz sokaknak. Azért,ha megszületik a tesó, akkor az "egyeskére" kevesebb idő fog ám jutni. Az elején még oké, mert a kicsi eszik-alszik, lehet a naggyal ugyanúgy játszani. Viszont nem is kell olyan sok idő, amikor a kicsi elkezdi igényelni a törődést, és nem biztos,hogy lesz anyának ideje két órát pötyizni, vagy gyurmázni stb.

Az én fiam most 4 éves, a kicsi októberben született. A nagy ovis, most még egész napra, de januártól elhozom ebéd után. Szerintem neki jó az,hogy napközben a kortársaival lehet, játszhatnak stb. Most pl. nálunk a kicsit letaknyosodd és nyügi volt tegnap egész nap,hogy 20 perceket aludt, ha nem, akkor végig kézben akart lenni. Amikor a nagyot elhoztam, még volt majdnem másfél óra, mire apa hazaért. És bizony rágta a fülem,hogy ezt játszunk meg azt játszunk, de a kicsi meg tényleg nem volt jól, sírdogált, muszáj volt fognom , és láttam is a nagyon,hogy nem jó neki, egyedül unalmas volt a játék. Szóval azért nem ördögtől való dolog ám a bölcsi akkor sem, ha anya otthon van a kicsivel. A gyereknek azért nagyobb élmény játszatni a sok játékkal, mint otthon azt nézni,hogy anya szoptat, büfiztet, pelust cserél stb.

2015. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem 14 honap van a ket gyerek kozott, mindketto fiu. Tervezetten jottek egyebkent.


Nem fogom azt hazudni, hogy minden olyan volt, mint a mesekben, az elso 2-3 evben voltak pillanatok, amikor azt hittem, hogy kipurcanok.

Az elso honapok nem voltak rosszak, kiveve, hogy akkor a napom fele etetessel, pelenkazassal es altatassal telt. De legalabb akkor meg aludtak napkozben, kesobb mar nem.


Osszessegeben azt mondom, hogy vannak nehez reszek, de termeszetesen kibirhato.

Ha egeszseges es nyugodt gyerekek, akkor meg sokkal jobb.

Nalunk a kisebbik autista, kb fel eves koratol sokkal masabb volt a viselkedese, mint amilyennek kellett volna es nem aludt ejjel, de nappal sem sokat, viszont folyamatos figyelmet igenyelt. Ez nehez volt.

En masfel hetig egyedul neveltem oket (a kicsi fel eves es ket eves kora kozott), mert a ferjem kulfoldon dolgozott. Ez sem tette epp egyszeruve.


Most mar 6 es 7 evesek es szuper veluk minden egy ideje, megerte abszolut es nem bantam meg, max nehany dolgot maskepp csinalnek es ugy inteznem, hogy legyen segitsegem, legalabb egy nagyszulo egy-egy fel napra, vagy bebiszitter heti par orara, mert az jol jott volna abban a masfel evben. Nekem egyik sem volt bolcsis, mert ahol laktunk akkor, ott nem volt a kozelben. Ha lett volna, akkor a nagyobbnak jot tett volna.


Osszegezve: ne aggodj, menni fog, foleg ha Apuka is veletek van es gyerekezik is rendszeresen, de lesznek nehezebb reszek is.

2015. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, masfel evig neveltem egyedul oket, nem masfel hetig. Az ugy jobb lett volna! :)
2015. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!