Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azoktol kerdeznek akik utroges...

Azoktol kerdeznek akik utrogestant szednek vagy szedtek?

Figyelt kérdés
Első terhesseem missed abortusszal végződött,mint kiderult pajzsmirigy alulmukodes miatt..erre mar szedek gyógyszertár Masodik terhesegem alatt is vetettem kicsit haematoma miatt,napi 3x2 utrot szedtem ra.mar két eves a kislányom. Most tervezzük a másodikat es az lenne a kérdésem hogy ti hanytatok e az utrotol? En nagyon hányós voltam,csak feküdtem mert ha felkeltem hánytam. Szerintetek a masodikkal is fogok hányni?ahogy abbahagytam elmult a hanyas is de nem biztos hogy attol volt mert a 12. Hettil ugyebár elmúlik sokaknak amúgyis a hányinger. Es lehetseges hogy most nem fog kelleni az utro? Van akinek a masodikkal nem kellett?

2016. febr. 8. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Szerintem nem függ össze, én három terhesség alatt kaptam Utrot (abból kettő vetéléssel végződött), de nem voltam különösebben hányós egyikkel sem. A kihordott terhességemmel néha kidobtam a taccsot, kb. minden hónapban egyszer, tehát már akkor is, amikor már nem használtam Utrot.

2. Nekem az első vetélésem után minden terhességemnél automatikusan írták az Utro-t, már a pozitív teszttől. Kivéve a mostanit, ami nem volt tervezett terhesség, és mivel eddig sem a progeszteronpótláson múlt, hogy megmaradt-e a baba, így a sorsra bíztam. Egyelőre problémamentes. De ez az én döntésem volt, ha kértem volna, kaptam volna.

2016. febr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én használtam hüvelyit,semmi kellemetlen tünetem nem volt tőle

..

2016. febr. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél nem kellett semmit sem szednem, és nem hánytam egyszer sem. A másodikkal kellett szednem Utrogestant a 12. hétig, és akkor sem hánytam.
2016. febr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én utro előtt már hánytam mert 6 hetesen kezdődött és egy pár nap múlva kellett az utrot elkezdeni. 8 hetesen elmúlt a hányinger és 12 hetesen lett csökkentve az utro. Egyébként székrekedésem volt ami az utro elhagyásával fokozatosan jobb lett majd 30 hetes korom körül ismét előjött, feltételezem, hogy a progeszteron miatt.


Különben 6 hetes kontrollon én kérdeztem a dokimat, hogy kell-e a következő babával majd azt mondta rögtön nem csak szükség szerint. De nekem nem volt vetélésem meg missed abom előtte, csak barnáztam amikor felírta.

2016. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem alapból felírták a vetélés utáni terhességnél, pedig a kettő között nyilván voltak vizsgálatok, így kiderült, hogy a progim tökéletes. De ők tudják, én meg beszedtem. Napi 3X1-et a 12. hétig.


Először hüvelyit írt fel a dokim, mert attól nincs szédülés meg hányinger és jobb, ha nem a gyomrod terheled a sok gyógyszerrel. De, nekünk nem vált be (férjem alig bírta lemosni magáról bármivel, én meg a nyári forróságban megőrültem, hogy folyton betétet kellett hordani).


Végül, mi 2 hét után áttértünk a szájon át szedhetőre, ami tökjó volt.


Én hánytam a 10. hétig, nekem szerintem a b6 segített, de ugye ezek bizonyíthatatlan dolgok, lehet, hogy csak a trimeszter vége mint tény segített.


35hkm

2016. febr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! Ezek szerint nincs összefüggésben a hányással. Nost szeretnek sajat vállalkozást meg lassan babat is tervezünk es ezert fwlek hogy megint agynak esek. Arrol nem is beszelve hogy a kilanyomat sem tudnám ugy gondozni ahogy most. Nekem mar akkor volt barnazasom amikor csak par nappal a nemvart előtt voltam . Az egyik doki nem adott semmit azt mondta nem baba pedig pozitiv tesztem volt meg mell feszulesem es tudtam hogy baba. A masodik adott utrot es ha most is egybol verezni fogok egybol kelleni fog szerintem.
2016. febr. 9. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!