Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha óriásbébit szülök, akkor...

Ha óriásbébit szülök, akkor nagyobb eséllyel marad megnyúlt a bőröm örökre? Ez okozza a kötényhasat?

Figyelt kérdés

A tegnapi uh szerint a magzat 1,5 héttel nagyobb a terhességi kornál (a 30. hétig ugyanannyi volt, az utóbbi kettőn tartja a 1,5 hetet).


Programcsászárom lesz a betöltött 38. héten, a doki mondta, hogy legyen akkor, mert fejlett már a magzat.


Én pici vagyok és vékony (bár, utóbbi csak voltam:D), a férjem családjában születnek nagy súlyú bébik, de ott ugye a nők is más testfelépítésűek, elbírják.


Nagyon félek, hogy a hasam sosem fog visszamenni többé a szülés után.:/ Vagy ez csak genetika és nem függ a magzati mérettől?


35hkm 28N



2016. febr. 11. 08:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem. A kötényhas genetika. A dokid meg simán csak császárpárti. Akkora a babàd, amekkorát te elbírsz.
2016. febr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1: ja, nem, nem. a császárnak természetesen orvosi oka van, csak az előrehozásban döntött a fejlettségi szint miatt.:)
2016. febr. 11. 08:38
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
természetes szülés is,sikerülni fog neked. a méretek,mindenki amit mér a magzaton azok,becslések ritkán pontosak. Attól függ,hogy az óriás baba, mit jelent nálad?
2016. febr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A hasad mérete a kötőszövettől ès izomzattól függ. A baba mérete (hacsak nem extrem 5-6kg-s) nem befolyásolja. 38.heti császárba pedig nem egyeznék bele. Nem véletlenül annyi a terhesség, amennyi.
2016. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

3400 gramm volt a babám 4 nap túlhordás után is, mégis maradt kötényhasam. Császárral szültem. Én mondjuk teltebb alkat vagyok, de nálam sokkal vékonyabb ismerőseimnek is maradt szülés után kis kötényhas (bikiniben látom őket).

Ez az anyasággal jár...

2016. febr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Én bízom az orvosunkban (előtte a betegségem miatt olyan dokink volt, aki a 36. héten akarta kivenni a magzatot, őt otthagytuk), csak ettől függetlenül megrémített, hogy máris ekkora a magzat. Azt hittem, hogy ez összefüggésben áll azzal, hogy a hasam is nagy lesz, ha a magzati méret nagy.


Én 2,30-cal születtem (jó, az nagyon picike volt), ő már most 2,7...és még mennyi van hátra...:))

2016. febr. 11. 09:00
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is genetika! Az enyem 3900g volt,termetemhez kepest nagy baba! 160cm,53 kg voltam. VOLTAM AMUGY:)

A hasam 1 ev utan lapos lett,de a seggemrol,combomrol nem tudok fogyni. Ha elkezdek dietazni lefogyom azt a pici mellemet is :D

Ugyh most 60 vagyok,de a hasam nem log. Az olyan mint regen.

2016. febr. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én 155 cm vagyok, 58 kg voltam szülés napján. 3200 lett a baba.

A bőröm nagyon enyhén nyúlt meg (ha előre hajolok, akkor kicsit gyűrődik, kiegyenesedve nem látni). Viszont a hasizmom szétnyílt, mert függőlegesen hamar elfogyott a hely bennem, így előrefelé tudott nőni csak a hasam. A köldököm is kifordult, köldöksérv is kezdett megjelenni. Utóbbiakat műtéttel hozták helyre, főleg a sérv miatt. Köldöknél ejtettek egy rövid bemetszést, széthúzták a bőrt és bőr alatt összevarrták az izmot, ameddig le- és feljutott a sebész. Kérésre a bőrköldököt plaszikázta (ez 5 perc egy sebésznek, nem egy nagy dolog).

Négy öltéssel megúsztam és nincs akkora hasam már, mintha 5 hónapos terhes lennék. Pedig felesleg nincs rajtam (max 1-2 kg), de a hasfal nem bírta a feszítést.


A hasizom szétnyílhat bárkinél, még profi sportolóknál is, ahol azért nagyon erős izomzat van. Ezt sebész tudja kezelni.

A bőr tényleg genetika, kötőszövettől függ. Akinek feszes a bőre, ott kisebb az esély rá. Ha nagyon durva lesz egy évvel a szülés után is, akkor azon csak plasztikai sebész tud segíteni.

(Ha a hasizmot kell varrni, azt viszont általános sebész is megcsinálja, TB alapon, főleg sérv esetén.)

2016. febr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt még egyszer kiemelném, hogy a maradandóság (sérvet kivéve, ott a megjelenése után akár rögtön érdemes orvost keresni) 1 év után jelenthető ki. Az előtt még bármi történhet.
2016. febr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
8: esetleg a sebészed nevét megírod privátban? nekem is ki van fordulva a köldököm és mivel nincs csípőm, csak előre nő a hasam.:/ a mi kórházunkban csinálnak ilyen műtétet, de ott nem ismerek személyesen egy orvost sem.:)
2016. febr. 11. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!