Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha óriásbébit szülök, akkor...

Ha óriásbébit szülök, akkor nagyobb eséllyel marad megnyúlt a bőröm örökre? Ez okozza a kötényhasat?

Figyelt kérdés

A tegnapi uh szerint a magzat 1,5 héttel nagyobb a terhességi kornál (a 30. hétig ugyanannyi volt, az utóbbi kettőn tartja a 1,5 hetet).


Programcsászárom lesz a betöltött 38. héten, a doki mondta, hogy legyen akkor, mert fejlett már a magzat.


Én pici vagyok és vékony (bár, utóbbi csak voltam:D), a férjem családjában születnek nagy súlyú bébik, de ott ugye a nők is más testfelépítésűek, elbírják.


Nagyon félek, hogy a hasam sosem fog visszamenni többé a szülés után.:/ Vagy ez csak genetika és nem függ a magzati mérettől?


35hkm 28N



2016. febr. 11. 08:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha most 2,7 kg a babád, az egyáltalán nem biztos, hogy óriásbébid lesz.Habár attól függ, kinek mi az óriás :)

Amikor 36.héten a szonográfus azt saccolta, hogy 3200g a babám, és ha kihúzom a 40.hetet, akkor olyan 4kg, 4kg feletti lesz, azt hittem lefordulok az ágyról...erre ő azt mondta, hogy az már manapság majdhogynem átlagosnak mondható....Háááát első babánál, nem mondanám átlagosnak :)

A lényeg, hogy ő is mindig nagyobb volt a koránál, volt hogy 2 héttel is, és a mérések sem mindig pontosak!

Végül a gyerkőcöm 38.hétre született 3600 grammal.

200-250g/hét hízást mondanak átlagosan a 34.héttől.Ilyenkor már csak a zsírpárna rakódik, és persze ez v.melik babánál lehet, hogy 300g/hetet jelent, valamelyiknél 100g/hét.

A hasad meg egyedül genetika...

Nekem egy szem csík sem jelent meg a pocakomon, sem első sem második terhességnél, és anyunak, mamáknak sem volt...sógornőm, aki fél kg-mal kisebb babát szült, már a 25.hét környékén teljesen szétrepedt a bőre, és csak egyre rosszabb lett a terhesség vége felé..

És ha mégis rosszek a gének, azt hiszem nem számít szépészeti plasztikának, ha megcsináltatod a hasad, szóval támogatja a tb.

További jó, szép, problémamentes babavárást kívánok.

2016. febr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem spec a 2. császár után marad ronda lógó a hasam, pedig még vékonyabb is voltam, mint az előző terhesség végén.

És igazából lövésem sincsen, mi lehet az oka... :(

2016. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy, mekkora a baba terminusra, ha így is úgy is császár lesz? Akkor miért kell idő előtt kikapni? Vagy szerinted az a 2 hét teszi majd tönkre a hasad örökre? Nem értem az orvost sem, szerinte akkor érett egy baba, ha elérte a 3500grammot? Nem normális logika ez.
2016. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg ha pontos is teljesen a sulybecsles (ami ritkan az), akkor sem valoszinu, hogy oriasbabad lesz.

Eleve irtad, hogy 3 het mulva csaszaroznak. Ilyenkor atlagban 20 dkg-t hiznak egy heten, de ha 25-t hizik a tied, akkor is 3,5 kg korul lesz addigra. Ez nalunk (ertem ezt a nepunk genetikajara) nem szamit oriasinak.

A kotenyhas ebben az esetben inkabb a genetikan mulik.

Egy valoban oriasi babanal mas a helyzet. Egy kedves ismerosomnek szuletett 5,5 kg feletti babaja, termeszetesen csaszarral, de neki 30 hetesen megdobbentoen nagy volt a hasa, nagyobb, mint amekkoraval egy atlag no szulni megy. A vegen en mar nem talalkoztam vele, nem tudom mekkora lett, de el lehet kepzelni. Neki szetrepedt a bore is teljesen es kotenyhasa is lett. De pl ikresek kozott is vannak, akik kihordjak a 3 kg koruli babakat es nem lesz kotenyhasuk.

Szoval semmi sem biztos.


Egyebkent anno az en nagyobbik fiamra is mondtak, hogy nagy lesz, meg 35 hetesen uh-n is ugy tunt, hogy boven 4 kg felett fog szuletni. Ugye meretekbol kalkulal a gep. Vegul 39 hetesen szuletett 3700 grammal, nem lett volna meg a 4 kg akkor sem, ha meg bent marad egy hetig.

Hosszu lett (58 cm) es nagy feje volt (37 cm), egyebkent nem volt husi egyaltalan, inkabb hosszu. De a hosszu combcsont es a nagy fejkorgogat eleg volt ahhoz, hogy a gep a sulyt is nagyra becsulje, pedig pl a haskorfogat nem sokkal volt nagyohb az atlagnal az utolso uh-n.

2016. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
13: nem tudom, én lényegesen kevesebb kutatóorvosi tanulmányt írtam, mint ő (100%-kal kevesebbet:D), így ebbe nem akarok beleszólni:)
2016. febr. 11. 11:25
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek és a test a tiéd. Jogod és véleményem szerint kötelességed is "beleszólni". Mondjuk úgy, hogy felsoroltatod a sok érvet, ami emellett szól, ha már annyi tanulmányt írt.
2016. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16: én nem mondtam, hogy sokat írt, én még sosem írtam, ezért ha egyet írt volna is, akkor az 1 is 100%-kal több volna.:) Én nem érzem azt, hogy kötelességem lenne beleszólni a dologba, akkor sem, ha gimiben ötös voltam biológiából. De nem is ez volt a kérdés.:)
2016. febr. 11. 14:28
 18/19 A kérdező kommentje:
Màr 4 hónapos. A bőröm teljesen visszahúzódott. 38.heten volt a császárom, 3,2-vel született.:)
2016. júl. 7. 19:34
 19/19 anonim ***** válasza:

A 2,7kg szerintem egyáltalán nem sok a 35.héthez!

Nekem is ugyanennyit mértek, és 3600grammal született a fiam a 39. hétre, amit most már átlagosnak mondanak.

2016. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!