Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes terhesen vásároltatok...

14 hetes terhesen vásároltatok már a születendő babátoknak nagyobb dolgokat?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy szuper állapotban lévő használt babakocsit nagyon jó áron. Az eladó ma tette ki a hirdetést és tuti, hogy hamar akad rá vevő. Nagyon tetszik és szeretném megvenni, de a családom babonás (én nem). Nem szeretném elszalasztani ezt a jó vételt. Ti mit tennétek a helyemben? Megvennétek ilyen korán?
2016. jan. 8. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem még ilyenkor semmit de ha neked jól esik, ne tartson vissza a családod. Egyébként nagyobb akció miatt 20 hetesen vettük meg a kiságyat pedig vásárolni csak 30 hetes korom körül kezdtünk.
2016. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnál a papám vette meg a babakocsit 12 hetes voltam. Ráadásul világos kéket és lány lett. Mikor megszületett már nem zavart hogy kék. Sokat használtuk. Most 11 hetes vagyok a kiságyat mi is hamarosan megvesszük mert az egyik ismerősöm árulja és félretette nekünk. Persze a 12 hetes uht és a kombinált tesztet megvárjuk. Ez babavárás nem babonából végiggörcsölöm az egész terhességet. Bízni kell hogy minden rendben és miért ne lenne rendben? 😊 boldog babavárást! Vedd meg a kocsit jó árban van és megéri!
2016. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok babonas de en is panikoltam.vegul parommal megbeszeltuk hogy nem azert megy el a baba mert veszel valamit.izgulok persze en is de en pl most 9hetesen vettem par kismamaruhat mert nagyon olcso volt.most minden penzre szukseg lesz.minek adjak ki dupla annyit kesobb a babona miatt?
2016. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9 hetes voltam vele, amikor megvettem az első dolgot. Szerencsére minden rendben volt. Attól nem lesz semmi baj, ha megveszed neki. :)
2016. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekünk már megvolt az uh és a kombinált teszt, minden rendben volt. Délután megmutatom páromnak a babakocsit. Még nem tudjuk a baba nemét, de zöld színű a babakocsi szerintem az jó lesz fiúnak és lánynak is. Ha megvesszük, majd a családomnak nem szólok róla semmit, mert akkor elkezdik a babonás szövegüket. :-)
2016. jan. 8. 11:27
 6/10 anonim válasza:
49%

Szia,


szerintem akkora tapintatlanság (taplóság) a család részéről ezeket kimondani. (Lehet így gondolni, de ha a másik másképp áll hozzá, akkor azt csendben el kell tudni fogadni, főleg ilyen helyzetben, amikor a mama minden gondolata, idegszála a benne növekvő kisbaba körül forog). Így is eleget aggódunk a 9 hónap alatt, ezzel mintha még direkt rátennének egy lapáttal a dologra, mint ha nem is tudom, azt sugallnák a várandós kismamának, hogy lassan a testtel, annyira ne örülj, bármikor elveszítheted őt... Mintha amúgy ezzel nem lennénk magunk is tisztában, de hát épp az az abnormális dolog, ha ez az első gondolatunk állandóan és nem az, hogy bízni kell a gondviselésben, a testünkben és minden rendben lesz!


Az én anyósom is nekikezdte anno, a férjemnek különösen rosszul esett, főleg, hogy nehéz, aggódással teli terhesség volt... (Én leszartam amúgy, 5 hetesen minden költőpénzemet elvertem babaruhákra egy külföldi utazás alkalmával...)


Kb. olyan ez, mint ha nem vennék 2 számmal nagyobb akciós cipőt az iskolás korú lányomnak és nem kötődnék hozzá minden nap jobban és még jobban, mert mi van, ha fél év múlva elüti az autó a körúton? A cipőt is feleslegesen vettem meg meg még bele is döglök a fájdalomba, mert mindennél jobban szeretem őt...? Úgyhogy inkább nem veszek cipőt előre és nem szeretem annyira, hogy ne szenvedjek, ha valami ESETLEG történik vele??????


Az egész élet ilyen, bármikor bármi megtörténhet bárkivel... ezért fontos, hogy csak pozitív gondolataid legyenek, hogy szeresd a körülötted lévőket, gondoskodj róluk, bízz és tervezz! Máskülönben az egésznek semmi értelme.


A többiekkel ne törődj! Szép babavárást!


13hkm

2016. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem, babonából vagy hívjuk akárhogy. Még korainak tartanám.
2016. jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os Teljesen igazad van, a lényeg a pozitív gondolkodás, és én tudom biztosan, hogy az in kicsi babám nagyon erős és minden rendben lesz.

Nálunk voltak ilyen mondatok az elején, amikor nagy örömmel felhívtam anyumat, hogy pozitív lett a tesz. Szó szerint azt mondta, hogy ne örüljek még, majd csak akkor, ha meg is születik. Két napig sírtam. Nem rosszindulatból mondta, csak azért, hogy ne éljem bele magam... De ez így tényleg olyan, mintha arra kérne, hogy ne szeressem túlságosan a gyerekemet, mert bármi történhet....

2016. jan. 8. 11:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges beavatni ilyenekbe a rokonsagot.ez a ti dolgotok!csak ratok tartozik!senki masra!ti dontitek el mikor mit vesztek meg.ne fogllkozzatok massal.
2016. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 10 hetesen vettem meg a babakocsit, uniszex szín, beleszerettem és paráztam hogy később nem lesz hiába az oldal híres a nagy leárazásokról, egyszerűen megérzésem volt hogy kell az a kocsi :)

Anyumékhoz vittük addig míg meg nem születik mint kiderült a fiam.

De én tényleg nem vagyok babonás, család meg volt olyan tapintatos hogy egy nagymama forgatta csak a szemét kicsit de ő se szólt semmit. Utána már csak mikor kiderült a neme vásároltam legközelebb.

Tehát igen, megvenném a helyedbe.

2016. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!