Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt milyen hasizom...

Terhesség alatt milyen hasizom gyakorlatokat lehet végezni?

Figyelt kérdés

Természetesen azzal tisztában vagyok, hogy pl. lábemelést súlyzóval nem szabad.

11 hetes vagyok most.


2008. szept. 18. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Kinek jutna eszébe terhesen hasizomgyakorlatokat végezni???

Menj kismama tornára ha mozogni szeretnél,az biztosan nem árt.

Gratulálok a babádhoz,üdv

2008. szept. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem semmilyet. Esetleg nézz Rubint Réka DVD-t, ha tornázni szeretnél, de én inkább szülés után ajánlanám a tornát.
2008. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

A 12. hétig sima hasprést elvileg lehet, a 2. és a 3. harmadban egyáltalán nem lehet hasizmozni.

De én egyáltalán nem kockáztatnám meg, az 1.harmadban sem.

Mert akkor meg a vetélés kockázata nagy, a hasizmod feszül akkor is, ha nehezet emelsz, és azt sem szabad...

Most ezt a részt pihentetnek kéne még egy fél évig, aztán a szülés után már csinálhatod. Nekem is hiányzik, én Rubint Rékázom rendszeresen...

Boldog babóvárást!

2008. szept. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 12. hétig semmilyet. Addig a rendes torna sem túl jó. Utána lehet fej-vállemelésig egy pár hasizmot csinálni de nem sokat. A derekad végig lent kell hogy maradjon. Javasolnám, hogy tényleg járj kismamatornára ha van lehetőséged.

Gyógytornász anyuka

2008. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Eddig persze semmiféle hasizmot nem végeztem, nem szeretnék ártani vele a babának.

Én itt csupán valami anyagcsere-javító gyakorlatra gondoltam, nem most akarom kockásítani a hasamat.

Boldog babavárást mindenkinek!

2008. szept. 19. 08:30
 6/7 anonim ***** válasza:

...az én könyvemben az van, h az első harmadban lehet, és hogy kifejezetten jót tesz majd a szülésnél... :((

3. válaszoló

2008. szept. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az anyagcsrédet sok folyadékkal, rostos ételekkel (sok zöldség, gyümölcs, barna kenyér), lenmaggal tudod javítani, meg próbálj sokat mozogni, de csak olyan mozgást végezz, ami kismamáknak megengedett, pl. séta, kismamatorna, úszás. Nekem is abba kellett hagynom a futást és nagyon hiányzik, de a baba az első.

22 hetes kismami

2008. szept. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!