Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek jogosan hozza fel...

Szerintetek jogosan hozza fel a védőnőnk mindig azt, hogy miért albérletbe vállaltunk gyereket?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, van lakásunk is, kiadva. A lakásunk metróvégállomásnál, az albérletünk 6 éve egy olyan kerületben, ahol sosem tudnánk lakást venni.:) (A hely bejelentett, 50nm, cég tulajdona, a saját lakásunk kiadási szerződését mindig úgy csináljuk, hogy ha nekünk mennünk kellene innen, ott legyen az a lakás.)


A védőnő ezeket mind tudja, mégis folyton megjegyzéseket tesz, hogy miért nem vesszük meg a bérelt lakást, tudjuk-e, hogy így nem tudunk kerületi támogatást felvenni (a másik kerületben tudunk) és mindig kihangsúlyozza, hogy az ajánlott oltások sem lesznek ingyen, mert nincs itt állandó lakcímünk. Meg, hogy hogy lehet albiba vállalni gyereket a mai világban, stb. :/


(A bölcsi, ovi miatt, bejelentés szempontból nem kell aggódnunk, a férjem munkahelyén van mindkettő a dolgozóknak.)


Amúgy normális nő (bár nem hasznos), de érzem, hogy ez a dolog nagyon zavarja és folyton mellékesen beleszövi a mondataiba. Nagyon bántó, amit csinál.


Szerintetek jogos, amit mond? Mit tehetnék, hogy elfogadjon minket? Nem szeretném, ha lenézne az albérlet miatt.


36hkm



2016. febr. 15. 11:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
65%
Nem jogos és semmi köze sincs hozzá! A védőnők ilyenek..
2016. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem jogos, neki ahhoz semmi köze hogy albérletben laktok-e vagy saját lakásban. Finoman megmondhatod neki hogy ez nektek így jó és ennyi, ne reagálj rá ha megint felhozza.
2016. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
80%

Dehogy jogos! Sokan nem engedhetnek meg maguknak saját lakást, vagy kockázatosabbnak tartják 25 évre felvenni a hitelt mint albérletben maradni. Mi három gyereket vállaltunk albérletbe, a legkisebb 2 éves korában költöztünk saját lakásba. Nekünk így volt ésszerű.

Az oltásokat meg nem értem, az ajánlott oltások sehogy sincsenek ingyen. Azt tudom elképzelni, hogy a helyi önkormányzat sok mindent támogat, például egyes ajánlott oltásokat a kerületben lakóknak, és így ettől elestek.

2016. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
90%
Semmi köze hozzá!
2016. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
59%
A védőnőtök egy echte okoskodó pitsa. SEMMI köze hozzá, az ilyet én páros lábbal rúgnám ki (mondom ezt végzős védőnő hallgatóként).
2016. febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
60%

semmi köze hozzá.

de nyugtasd meg: mondd el, hogy megvettétek. sőt a szomszédét is :D

adás-vételit csak nem kér... és végre leszáll a témáról.


sosemolt téma, hogy a mi tulajdonunk-e a lakás, amiben élünk vagy sem. soha nem került szóba a védőnővel.

2016. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
63%

Nekem ebből inkább az jön le, hogy felhívta a figyelmed arra, hogy milyen támogatások járnának pluszban (ami lényegében a dolga).

Ha ez számodra zavaró, akkor nyugodtan tedd szóvá. Én el tudom képzelni, hogy túlbuzgó, de segítő szándékú a védőnő, és észre sem veszi, hogy van az éremnek másik oldala, és szemrehányásként is fel lehet fogni.

2016. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 mandiga ***** válasza:
67%
5-nek teljesen igaza van, meg a többi hozzászólónak is. Semmi köze hozzá, én ezt finoman közölném vele.
2016. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem csak irigykedik... Sokan szulnek alberletbe, de a tobbsegenek nincs sajat lakasa, hiszen azert laknak alberletbe. Nem mindenki teheti meg, hogy ceges alberletben lakjon, es a sajatjat pedig penzert berbeadja.
2016. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
3:ebben a keruletben ingyenesek, ha allando ide a lakcimed. De ha nem, hat nem lesz ingyen. Nem halunk bele.:)
2016. febr. 15. 11:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!