Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek jogosan hozza fel...

Szerintetek jogosan hozza fel a védőnőnk mindig azt, hogy miért albérletbe vállaltunk gyereket?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, van lakásunk is, kiadva. A lakásunk metróvégállomásnál, az albérletünk 6 éve egy olyan kerületben, ahol sosem tudnánk lakást venni.:) (A hely bejelentett, 50nm, cég tulajdona, a saját lakásunk kiadási szerződését mindig úgy csináljuk, hogy ha nekünk mennünk kellene innen, ott legyen az a lakás.)


A védőnő ezeket mind tudja, mégis folyton megjegyzéseket tesz, hogy miért nem vesszük meg a bérelt lakást, tudjuk-e, hogy így nem tudunk kerületi támogatást felvenni (a másik kerületben tudunk) és mindig kihangsúlyozza, hogy az ajánlott oltások sem lesznek ingyen, mert nincs itt állandó lakcímünk. Meg, hogy hogy lehet albiba vállalni gyereket a mai világban, stb. :/


(A bölcsi, ovi miatt, bejelentés szempontból nem kell aggódnunk, a férjem munkahelyén van mindkettő a dolgozóknak.)


Amúgy normális nő (bár nem hasznos), de érzem, hogy ez a dolog nagyon zavarja és folyton mellékesen beleszövi a mondataiba. Nagyon bántó, amit csinál.


Szerintetek jogos, amit mond? Mit tehetnék, hogy elfogadjon minket? Nem szeretném, ha lenézne az albérlet miatt.


36hkm



2016. febr. 15. 11:07
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
82%

29: valóban felmerült a "felmondás" a kérdésben, mint egy esetleges végkimenetel. Viszont nem reális esélyként jelölte meg a kérdező. Nyilván albérlet esetében bele kell foglalni a szerződésbe, de az is elhangzott, hogy jó a kapcsolat, 6 éve ott laknak, nem kell a kiköltözéssel számolni. Bocsáss meg, hogy a "kilakoltatás" szót használtam, de szerintem, aki érteni akarta, az meg is értette...


Amúgy az eredeti kérdésre visszatérve,valóban nem lehet köze a védőnőnek, hogy ti milyen státuszban laktok a lakásban. Elképzelhető, hogy valóban nem emlékszik, hogy ezeket a dolgokat már elmondta. Ha nagyon zavar, valahogy jelezni kell neki, hogy nincs szándékotokban változtatni a jelenlegi állapoton. Anyagilag stabilak vagytok a másik lakásnak köszönhetően, a környék pedig megfelelő egy gyerek számára.


Sok szerencsét! :)

2016. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%
#31: nem "nyilván" kell belefoglalni a szerződésbe, simán ki lehetne zárni vagy feltételekhez kötni a bérbeadó rendes felmondását! Csak nálunk ez nem így szokás, hanem úgy, hogy a bérbeadó felmond, mert "csak"! Így lehet kiszolgáltatott helyzetben tartani az albérlőt, és ez fontos a tulajdonosnak, mert ettől érzi magát nyeregben. Éppen ezért gondolják azt a védőnők, nagyon helyesen, hogy ez a bizonytalanság nem tesz jót a gyereknek. A kérdezőnek még mázlija van, hogy a bérbeadó cég, és legalább azért nem fogja kidobni, mert hirtelen neki, vagy valami vidéki rokonynak kell a lakás. De a szokásos helyzet nem ez. A szokásos helyzet az, amiben a kérdező saját tulajdonú bérbeadott ingatlanjában élők vannak: magánszemély adja ki a lakást, és bármikor repülhetnek, mert hirtelen kell a tulajnak. A védőnő ebből a helyzetből indul ki, mert ez az általános.
2016. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
82%

Szerencsére, én ilyennel még nem találkoztam, pedig laktam életem során több albérletben is. Ismeretségi körömben sem fordult elő ilyen, pedig egyetemista koromban több barátnőm és barátom volt ilyen "kiszolgáltatott" helyzetben.

Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak. Jelenleg nekem van albérlőm, és eszem ágában sincs csak úgy kirakni a szűrét, amíg nem látom azt, hogy vigyáz a lakásra.

2016. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Helyesbítés: amíg azt látom, hogy vigyáz a lakásra.
2016. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Értem én a trollkodást, csak nem szeretem...:)
2016. febr. 18. 10:55
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

Nem arról van szó, hogy mi van eszed ágában, hanem hogy mire van jogod. Ha valamiért unszimpatikussá válna a bérlő, aki ugyanakkor pedánsan betartja a szerződést, akkor hihetőleg felmondanál neki. Azért írtad bele az indoklás nélküli felmondás lehetőségét a szerződésbe, hogy szükség esetén élhess vele. Ha sose akarnál élni vele, de tényleg, becsszó, akkor nem írtad volna bele a szerződésbe.


A bérbeadóknak joguk van bármikor indoklás nélkül felmondani. Még a határozott idejű szerződésbe is bele szokták foglalni a tulajdonos indoklás nélküli felmondásának jogát. Hogy aztán rosszindulatú, és él vele, vagy jóindulatú, és nem, rajta múlik. Elég szomorú, ha az üzletfél jóindulatán múlik valakinek a lakhatása, de ez a helyzet az albérletnél. És ez bizony nem ajánlható családoknak, ezért csak szükségmegoldásként jön szóba.

2016. febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
82%
Te általánosítani próbálsz, és nem a kérdező helyzetére reagálsz! Ebben az esteben, nincs szó erről. De bizonygatni, hogy mennyire nyomorult az albérlők sorsa, gyerekkel együtt meg maga a felelőzlenség, egyszerűen nem állja meg a helyét.
2016. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
36: egyébként az ilyen panaszkodásra vannak remek fb csoportok, ahol szoktak az emberek sztorikat kiírni (amik miatt eltűnnek a tényleges hirdetések) és ott lehet szidni a tulajokat meg a törvényt, meg a navot. Ez nem az a hely.:)
2016. febr. 23. 08:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!