Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szőrös pocak probléma. Le...

Szőrös pocak probléma. Le gyantáztathatom? Egyáltalán hozzá lehet nyúlni?

Figyelt kérdés
Azt mondta a párom, hogy ne gyantáztassam le mert utána nem fogom győzni szőrteleníteni. Még csak 14 hetes vagyok és borzasztó szőrös a pocakom. A köldököm körül és alatt néhol centis szőrszálak vannak. Sötét a hajam így a szőrzetem is. Eddig is voltak a hasamon világos kis szálacskák, de ez már gusztustalan.

2016. jan. 11. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is az volt, szülés után kihullott. Bár én nem mutogattam senkinek, így nem is gyantáztattam le.
2016. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyantázás nem erősít semmit, sőt, gyengíti (rendszeres gyantázás esetén) a szőrszálakat.

Nyugodtan menj el. Amagzatra semmilyen hatása nincs (még akkor se, ha béna a kozmetikus és megégeti a bőrödet).


A te fájdalomküszöböd kicsit lejjebb lehet a szokásosnál, ezzel számolj.

A kozmetikus tudjon róla, hogy terhes vagy, nehogy pont úgy tenyereljen rá a hasadra, ahogy nem kéne.

2016. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dehogy erositi a szort a gyanta!a borotva sem, csak ott a puha felszint tori meg, ezert tunik erosebbnek az uj szor.


En is szedem a szort a hasamrol, nem azert, mert mutogagom, hanem mert engem zavar, nem masokat.


31hkm

2016. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Nekem 10 éve szőrös a hasam, én csak akkor gyantázom, ha olyan helyre megyek, ahol mások is látják, pl strand. A terhesség alatt viszont rettenetesen érzékeny volt, így nem nyúltam hozzá. Láttak már szerintem rosszabbat is, sőt mivel hatalmas területen oszlott el a szőr (nagy hasam volt), nem is volt vészes. Szülés után viszont sokkolt a látvány, ahogy eltűnt a hasam, rettenetesen szőrösnek hatott. Felkiáltottam, amikor megláttam. Szülésznő, doki rohant oda, hogy mi a baj, mi történt. Alig győztem elnézést kérni, hogy semmi, csak sokkolt a hasam látvány. Nevettek, hogy hát igen, jóval kisebb gyerek nélkül. Én meg mondtam, hogy engem a szőr ijesztett meg. :-) Csak nevettek ők is, a dokim annyit mondott, hogy neki is hasonlóan szőrös. Nah mondom ez nem nyugtatott meg, lévén, hogy a legszőrösebb ember, akit eddig láttam. Konkrétan mindenhol szőr borítja, még a fülét is.

Ha nem érzékeny, akkor nyugodtan gyantázd. Én terhesség alatt hozzá sem tudtam érni, annyira fájt, ahogy fordult ki a köldököm.

2016. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!