Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül a Down-kór...

Mennyibe kerül a Down-kór szűrő uh+vérvizsgálat?

Figyelt kérdés
Olvastam,hogy a 11.-13. héten kell megcsináltatni,de a tb nem állja,viszont nem tudom mekkora összegre számítsak.

2016. febr. 16. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:

az uh-t állja a tb. ha vérvételt is szeretnél, azt nem, nálunk 15.000 Ft a kombinált és 25.000 Ft az integrált vérvétel (magánrendelés).

Én a kombináltat csináltattam, mert elég fiatal vagyok, rendellenesség sosem volt a családban, igazából megcsinálni sem akartam, de a lelkiismeretem azt mondta válasszak egy közép utat...semmi értelme nem volt, kihozták 1:15000 hez az esélye a rendellenességnek. Oké. Köszi...még ha az jönne ki egy ilyen vizsgálaton, hogy 1:70-hez az eredmény, még az is olyan kis valószínűség (hogy 70 babából pont a tiednél legyen valami) hogy nem érné meg egyszerűen megkockáztatni egy magzatvízvételt, ami vetéléshez vagy a pici halálához is vezethet....

De pl ha rossz a tarkóredő, az uhn akkor még mindig levetetheted azon a héten magándokinál...

ha jó a tarkóredő, és fiatal vagy, nem volt beteg a családba, nem dohányzol nem szedsz gyógyszert stb. akkor én a helyedben nem csináltatnám meg.

Most a 2. babám várom és megint megcsinálom a kombináltat, de csak abból az egy elvi okból, hogy megfogadtam hogy mindent meg kap amit a nagyobbik. Értelmét továbbra sem látom.

2016. febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én csak azért szeretném megcsináltatni,mert valahol olvastam,hogy aki többszőr elvetélt annak ajánlatos megcsináltatni. 2 korai vetélésem volt,26 vagyok és a családban még nem fordult elő genetikai betegség. Egyedül most szedek gyógyszert (aspirin protect) az előző vetélések miatt.
2016. febr. 16. 12:14
 3/7 anonim ***** válasza:
A kombinált teszt nekem egy vérvételből állt, 10000 Ft-ot kellett befizetnem, és a 12 hetes uh-t, arról is a nyaki redőt nézték.
2016. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kórházban 10-11.000,- Ft, magán rendelőben 25-30 körül.


A genetikai betegség nem egyenlő az öröklődővel. Ha így lenne akkor csak azokat kellene vizsgálni akinek a családjában már volt gond.

2016. febr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12 volt 4d ultrahanggal
2016. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12.héten volt. uh+ vérvétel.én kórházban csináltattam nem magánban,nekem 10500ft volt.
2016. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem magànrendelèsen csinàltàk, 16 ezer a vèrvètel, 16ezer az uh, 32 ezer ft volt összesen.
2016. febr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!