Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Léci adjatok segítséget.16...

Léci adjatok segítséget.16 eves vagyok párhonap mulva 17. össze jött véletlen egy baba, de én nem akarom elvetetni. De anyum elakarja, ilyenkor mit csináljak ő kérvényezheti hogy abortusz legyen vagy csak én?

Figyelt kérdés
2016. febr. 17. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom,nem kényszeríthet,de nem is köteles eltartani még az unokát is.
2016. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

18 éven alúli vagy, szóval kiskorú, és lehet...

Én se örülnék neki. Ha 16 évesen lettem volna terhes elástam volna magam azonnal, vagy ha kiderülne hogy a gyerekem ilyen helyzetbe kerülne, a jövője érdekében én is úgy döntenék mint anyád.


De ha mindennél jobban akarod a babádat és kivívod magad ellen a sorsot, akkor családvédelemhez fordulj. Bár megjegyezném, hogy 16 évesen veszélyt jelent számodra a terhesség.

2016. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem dönthet ő helyetted, emiatt ne aggódj! Viszont kétszer is gondold át a döntésedet, mivel anyukád hozzáállása azt eredményezi, hogy semmilyen szülői támogatást nem fogsz kapni a gyermeked felneveléséhez! 16 évesen gondolom nincs önálló jövedelmed, amiből megfelelő életminőséget biztosíthatsz a gyerekednek, nincs saját otthonod. A gyerekednek nem lesz szerető nagymamája. És akkor arról még szó sem esett, hogy a gyereked apja kicsoda, milyen helyzetben van, és mennyire támogat téged.

Nem akarlak semmire sem rábeszélni, jogom sincs hozzá, ez tényleg csak a ti döntésetek (a gyereked apjával közösen!), de hozzatok felelős döntést!

2016. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Tudom de mivan akor ha majd ez miatt soha többet nem lehetne gyerekem?? Mert minden kockázat fent áll
2016. febr. 17. 21:01
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Érdemes lenne konzultálnod egy nőgyógyásszal erről, azért az túlzás, hogy "minden kockázat fennáll" arra, hogy ezután ne lehessen soha gyereked. Nekem több olyan ismerősöm is van, akiknek abortusza volt korábban, és mindegyiknek van gyereke ma már. Azon ismerőseim közül, akiknek pedig valamiért nem lehet gyereke, egyiknek sem volt soha abortusza. Persze megvan az esélye, de még mindig jobb örökbefogadni egy gyereket akkor, amikor fel vagy rá készülve és megfelelő életet tudsz neki biztosítani, mint felnevelni egyet a jelenlegi körülmények között, gyerekként (már ha nem veszi el tőled az évek során valamiért a gyámügy).
2016. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen ez jogos,de apukája nagyon szeretné ha megtartanám.
2016. febr. 17. 21:06
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Akkpr tartsd os el, h#lyegyerek.
2016. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy kérdéssel a tiéd felett ugyan ez. Ugyan azt tudom tanácsolni, hogy a pároddal csináljatok egy tervet, hogy mi lesz a sulival, hogyan fogtok megélni stb. Sok szerencsét!
2016. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😄😄😄😄
2016. febr. 17. 21:15
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Én is kifejtettem a masik kérdésnél a véleményem már..el kéne mennetek családostól tanácsadásra és kicsit gondolkozzatok el.Talán egy lehetőség van nálatok.Ha a barátod már idősebb és van minimum érettségi vagy szakma és elmegy dolgozni.Te egy év alatt kőkeményen magántanulóként leérettségizel minimum.De így sem támogatnám mivel ennyi isősen felelőtlenseg.Nem vagytok tisztában azzal mivel jár egy gyerek.28éves vagyok.Idén szülök.Mindkettőnknek 2állása van (nekem már csak táppénz).A rokonok sok mindent megvettek ajándekba és elárulom így is roh..dt nehéz.

És nem csak a pénz a lényeg de mit adaz át a gyerekednek?Nem való gyereknek gyerek.Ha felnőttetek volna a feladathoz akkor reálisabban látnátok.De tipikus tinik.Fújjátok a magatoket mert a szülők csak rosszat akarnak ugye....

Nem várhatjátok el a családtól hogy eltartson titeket meg a babát és még neveljék is...

2016. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!