Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes terhesen mennyire...

34 hetes terhesen mennyire tud az ember meg utazni?

Figyelt kérdés
Most meg csak a 2. trimeszterben vagyok, elsö terhessegem, szoval nincs szemelyes tapasztalatom a temaban. Az a gondom, hogy a legjobb baratnöm felkert az esküvöjere tanunak, amit nagyon szivesen el is vallalnek, az esküvö azonban autoval kb. 7 oranyi ut lenne. Több napra mennenk es ott aludnank a ferjemmel. Ut közben annyiszor allhatunk meg pihenni, mozogni, ahanyszor akarunk. (Egyebkent nem terhesen nem okoz nekem gondot az ilyen autout, par hetes terhesen is megtettem.) Kerdes, hogy vajon van-e esely ra, hogy el tudok menni, vagy mondjam le mar most az egeszet? Az egyik baratnöm tavaly vonattal a 32. hetben 4 orat utazott egy esküvöre, es masnap mar utazott is vissza, ö minden gond nelkül birta. Szemelyes tapasztalatok erdekelnenek!

2016. febr. 18. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 32 hetesen voltam Horvátországba nyaralni, semmi gondom nem volt, visszafele majdnem végig én vezettem, a többiek kidőltek, éjszaka volt, és fáradtak voltak. Én napközben pihentem.. Semmi bajom nem volt.
2016. febr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit fogsz keménykedni (fogsz-e egyáltalán). Én most vagyok 35 hetes, 2 órás utat is félve vállalok be, mert minden rezdülésre keménykedik a hasam. Hastartó pántot veszek fel utazás előtt, ez egy kicsit segít, de így is volt már rémes utam. Nekem ez így van a 28.hét óta.
2016. febr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Keménykedni=keményedni :) bocsi
2016. febr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyéni. Ugyan én még 34 hetesen bőven dolgoztam (tehát ahhoz jól voltam), ugyanakkor 10 percet nem bírtam úgy ülni (ülőmunka), hogy ne legyen a lábam felpolcolva, különben dagadt. Egy 7 órás kocsiút szerintem nekem 14 pisiszünetet és folyamatos fészkelődést jelentett volna. :)
2016. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elvállalhatod, de te érzed. Ha véletlenül megindulna a szülés, a legközelebbi kórházban el kell hogy lássanak.
2016. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyéni, van, aki ilyenkor már megszül, és van, aki 39 hetesen is tud utazni. Én első terhességnél még vígan mentem volna, most másodiknál pont 34 hetesen már nem mertem elmenni 2,5 órás útra.
2016. febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyéni én minden héten 3 órat utazom 35 h.km bár igaz 2 szer meg állunk pisilni :)
2016. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 7 órànyi út az külföld? Mert akkor nem feltétlenül vàllalnàm be. Baràtnőm ìgy született Romàniàban, 33. héten. Utàna még jó darabig ott kellett lenniük,mivel koraszülött volt. Az anyakönyvezés meg katasztrófa,hiszen ilyenkor ugye az adott orszàg àllampolgàrsàgàt kapja.


Ha nem külföld: én nem tudtam volna utazni sem az elsővel,sem most. Ràadàsul most a 30. héttől feküdnöm kell. Ezt te sem tudhatod sajnos előre hogy mennyire leszel mozgékony. Baràtnőm simàn azt csinàlt amit akart még 40.héten is,egy keményedése sem volt.


Szerintem azt mérlegeld,hogyha ne adj isten beindul a szülés út közben vagy ott akkor mennyire maradna rossz élményed utàna vagy éppen mennyire pànikolnàl egy idegen kórhàzban. Illetve mennyire lenne rossz ott tölteni a kórhàzi napokat,tàvol otthonról.

Én ezeket mérlegelném. Ha ezt bevàllalod,azaz a legrosszabb forgatókönyv is oké nem stresszelnél,akkor nyugodtan menj.

2016. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen idős terhesen a Zempléni-hegységben nyaraltam és túráztam a nagyobb gyerekekkel, amikor a negyediket vártam. Az első gyerekem születésekor (19 éve) 36 hetesen repültem az USA-ba, akkor még nem voltak ilyen szigorú szabályok, mint most. Ez erősen egyéni, én mind az 5 terhességem alatt végig nagyon aktív voltam, nem volt baj belőle.
2016. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ! Igen, némi magyarázatra szorul a kérdésem: Németországban élünk, és haza, Magyarországra kellene utaznunk, szóval nem lenne annyira nagy gond, ha ott születne a baba. De persze jobban örülnék, ha itt, az ismerős kórházban, ahová majd a szülés felkészítő tanfolyamra járok, történne a dolog. A válaszaitok alapján úgy döntöttem, egyelőre elvállalom, de mondom neki, hogy gondoljon egy tartalék jelöltre is, aztán reménykedek, hogy nem kell majd feküdnöm és nem jön közbe semmi. Végül is tanút nem annyira nehéz találnia még később sem, ha mégsem tudok elmenni...
2016. febr. 18. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!