Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhesen hány, esetleg...

Aki terhesen hány, esetleg vészes hányós, az gyenge ember?

Figyelt kérdés

Megítélnek emiatt. Azt hallgathatom, hogy milyen gyenge vagyok és túljátszom magam, lusta vagyok és nem igaz, hogy egy terhességből ekkora ügyet kell csinálni.És simán össze kéne szedjem magam és csinálni a dolgom.

2 hónapja nem eszem, naponta kb 1/2-1 litert iszom. nem marad meg bennem semmi még a magneb6 sem. Rengeteget fekszem, van,h ogy fel se kelek, mert szédülök,hányingerem van mindig, csak akkor nem, ha alszom, hányok 15percenként epét. Zavar minden hang és fény.Állítólag nem készültem fel a terhességre, ezért van ez. És csak akarat kérdése lenne, hogy ne hányjak és ne legyek rosszul.

Mit kell ahhoz lelkileg tennem, hogy ne legyek rosszul csupán egy terhességtől?Több dokinak is az a véleménye, hogy aki hány, annak pszichológiai oka van. Hogyan jöjjek rá,hogy mi az,ha nem látom, hogy hol hibázom?


2010. okt. 4. 08:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ma van az első nap, hogy jól vagyok és kézbe tudom venni a laptopot...mielőtt itt is azt hallgatnám, hogy aki ágyban fekve tud írni, az tud takarítani és mosogatni és dolgozni menni is. :)
2010. okt. 4. 08:38
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én dokim szerint ilyenkor hatalmas bulit tartanak a hormonjaid odabent, szóval sok minden belefér. Viszont az, h inni se tudsz, sztem elég gáz. Erre kéne vmi megoldást találni hamar. Másik doki esetleg? Ja, h válaszoljak is, nem gyenge, aki hányós!
2010. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Megértelek, én nem vagyok terhes, de elég egy kis szag inger, és hányok.
2010. okt. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én a 20. hétig hánytam, de egyszer eszembe nem jutott, hogy gyenge lennék. Igaz, néha ahhoz se volt erőm, hogy felkeljek:)

Miért foglalkozol mások véleményével? AZ ilyen emberekre nagy ívben tojni kell, én se foglalkoztam semmivel. Rajtam kívül nem tudta senki, milyen rosszul érzem magam, így nem is érdekelt, hogy szerintük hogy kellene viselnem.

Azok a dokik, akik pszichikai oknak tartják a hányást, talán olvasgathatnának szakirodalmat, ha már ez a szakmájuk:S

Az én dokim nemzetközileg elismert szakember, aki a terhesség lélektanával is foglalkozik több éve, de nem hallottam tőle ilyet. Azt mondta, hogy a hormonváltozások olyan folyamatokért felelnek a szervezetedben, amelyeket nem lehet kontrollálni, így a hányás miatt sem kell magadat izgatni, majd elmúlik, ha a szervezeted átállt.

Semmit nem tudsz sajnos a rosszullét ellen tenni, csak kivárni, hogy elmúljon.

És nagyon komolyan azt javaslom, hogy ne foglalkozz másokkal, te érzed, hogy hogy vagy, és mire vagy így képes, mások nem.

Közöld velük, hogy hányjanak helyetted egész nap, addig te szívesen elvégzed az ő dolgukat is, mert bármennyire is okosak, azért az is eszükbe juthatna, hogy nem te akartál rosszul lenni, mert nincs értelmes lény, aki az egész napos hányást választaná a mosogatás és takarítás helyett.

És kérd meg őket, hogy lehetőleg ne piszkáljanak még ők is, van neked így is elég bajod.

2010. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pszichológiai oka?? Szerintem nem vagy gyenge. Az első babámmal semmi, de komolyan semmi bajom sem volt. Egyedül a hasam növekedése mutatta, hogy terhes vagyok. Az utolsó hónapban fájdolgált a derekam. Most ismét terhes vagyok, szinte egész nap hányingerem van sajnos. Pedig nincs semmi pszichológiai bajom szerintem. Boldog vagyok, alig várom, hogy nőjön a pocakom, hogy megtudjam kisöcsi, vagy kishugi születik...stb. Plusz agyban eldöntöttem, hogy jól kell "bírni" magam a kisfiam miatt, hiszen nem dőlhetek ágynak, vele foglalkozni, játszani kell. Egy szó mint száz mégis hányingerem van egész nap, és a magneb6 sem használ...
2010. okt. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy attól gyenge, hogy a terhesség elején hánysz! Én is így kezdtem, 10 hétig az ágyból alig tudtam kikelni, suliba is csak akkor mentem ha jobban voltam, és olyan óra volt, amire muszáj volt bemenni(főiskola). Engem szerencsére nem piszkáltak ezzel, hogy ne hányjak meg hasonlók. A vége felé viszont néha attól lettem jobban, amit megkívántam. (konkrétan kóla - kakaó volt valami kis harapnivalóval, attól általában jobban lettem :)) A gyógyszer nekem sem segített, rögtön kijött.

Szóval nyugi, ne hallgass rájuk, pihenj sokat, és ha megkívánsz valamit, akkor próbáld meg megenni/inni, hátha segít. :)

Boldog babavárást! :)

38h km

2010. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet gyenge, aki ezt állítja.


Nálam például a 3. hónapig rendszeresek voltak a nagy délutáni alvások, alig vártam, hogy hazaérjek munkából, mert du. 1-2 óra körül már alig álltam a lábamon és ragadt le a szemem.

Ezek ilyenkor a legtermészetesebb dolgok, ne aggódj.

2010. okt. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a 12. hétig voltak rosszul léteim. Volt, hogy egy nap 6x hánytam s még hasmenésem is volt. Sokszor alig álltam a lábamon, annyira gyenge voltam. Néha nem tudtam hogy megyek be dolgozni.

A doki hülye. Bocs, de ezt nem tudom szebben.

Ne foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel! Tedd helyre, azokat, akik ahelyett, hogy segítenének, még piszkálnak is!

Nálam az ilyen problémák egyébként egyik napról a másikra megszűntek. Remélem, te is hasonlóképpen leszel!

Egy 14 hós kisfiú mamája

2010. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de ki az a barom, aki ilyet állít? Még hogy gyenge... Kívánok neki csak egy hetet, hányással, émelygéssel, álomkórral.

Én már a 15. hetet kezdtem, de még most van hányingerem, hányás, sokszor ok nélkül. pl. tegnap délelőtt séta közben jött rám, pedig a friss, hűvös levegőn voltam. Vannak olyan délelőttök, amikor én sem nagyon mászom ki az ágyból, mert rosszul vagyok.

Ez egy ilyen időszak, egyet lehet, átvészelni. A sok ostobával meg nem kell törődni. A te tested, érzéseid, a te kisbabád, te tudod, hogy éppen mi a jó nektek. Ha fekvés, a fekvés. A mosogatnivaló megvár, de a várandós időszak (még ha hányós is) gyorsan elmegy.

2010. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy gyenge ember, csak ilyen a szervezeted!

Anyukám végig hányta mind a 3 terhességét, de ő utána (hányás után)evett. Én a 14 hátig hánytam, viszont az egész terheségemet végig pihentem orvosi utasításra (lombik ikerterhesség), anyósom főzőtt ránk, mosogatni a 18 hétig tudtam, utána feszített a pocak, ha egy helyben álltam. Senki a családból ne nevezett gyengének. 36 hét szültem 2380 és 2460 grammos fiukat. EZ volt a lényeg, hogy ők minnél tovább a pociban legyenek.

Próbálj meg valami olyan ételt italt találni ami bened marad (banán, háztartási keksz, gyümilé, nekem a gyömbér vált be italba). Az epehányás attól is lehet,hogy nincs semmi a gyomrodban és a hyányinger vmit kihoz (volt hogy 2-szer vacsiztam, mert az első kijött).De enni próbálj meg valamit

2010. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!