Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb hány % esély van arra,...

Kb hány % esély van arra, hogy megmarad a baba?

Figyelt kérdés

Hello,


6,5 hetes vagyok. 23 éves, egeszseges sportos fitt 50 kg és 164 cm.

Hetente 4-szer járok fitnessbe. Nagyon félek a vetelestol. Elso baba lesz. Kb mennyi eselyem van h megmarad a baba? Remelem 10000% 🙈😀 viccelek.. Csak parazok mindig.


2016. febr. 18. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Most őszintén, szerinted honnan a bánatos p i csából tudja innen akárki? Vagy mit vársz, hogy valaki a testsúlyod, korod, meg még húsz faktor figyelembevételével számold neked egy valószínűségi értéket jó magas konfidenciatartománnyal, regresszióval, meg minden retekkel? 50-50, itt ennél többet senki nem fog mondani.
2016. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Milyen 50-50? 15 es 35 ev kozott kb 10% esely van vetelesre ha jol tudom. Akkor hogy lehetne 50-50? Ne irjal mar baromsagot.

Akkor ennyi erovel az otos lottora is 50-50 nem? Kozbe meg 0,0004848474 kb 😁😂

2016. febr. 18. 22:14
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Csak szemléltetni akartam hogy mennyire idióta a kérdés. Milyen 10%? Mihez képest? Milyen faktorok figyelembevételével? Eleve ha valószínűségről akarsz beszélni, azt nem százalékban szokás.
2016. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem 50-50%, a statisztikák alapján a te életkorodban a vetélés esélye az egész terhességre nézve (tehát a teherbe eséstől számítva a 24. hétig) 10%. 35 évesen már 20% körüli, 40 fölött pedig 40%. De ez a rizikó főleg az első hetekben nagy, azután gyorsan csökken. Ezen az oldalon van egy statisztika (itt az életkorodat nem veszik figyelembe, ez csak egy nagy átlag), ha ide beírod az utolsó mensesed időpontját (hónap-nap-év), akkor megtalálod, hogy mennyi az esélyed a vetélésre, és azt is láthatod, ez napról napra hogyan csökken. Én is olyan parázós vagyok, mint te (ráadásul már 35 éves), így találtam erre az oldalra még a 7. hétben, és engem nagyon megnyugtatott! Most már a 14. hetet kezdem. Olyat is olvastam egy másik helyen egyébként, hogy ha betöltöd a 12. hetet, onnantól már csak 0.5% a vetélés esélye.


[link]

2016. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom úgy értette az 50-50%-ot, hogy vagy igen vagy nem.


Én is nagyon féltem, el is vetéltem.

Másodszor mégjobban féltem, és akkor muszáj volt lehiggadnom. NE GONDOLJ ILYESMIKRE! Csak arra, hogy szép egészséges okos gyereked lesz ;)

2016. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Én is elvetéltem, 27 évesen, fitten, sportosan, jól táplálkoztam.


Viszont, a pajzsmirigyem, a D-vitamin szintem, az inzulinom és a véralvadásom szintje, ugyebár, nem függött attól, hogy hetente hány órát töltöttem az uszodában. Ezekről ugye nem tudunk semmit a te esetedben, így megjósolhatatlan.


Ezt az 50-50% poént meg csak ezen az oldalon nem értik az emberek, amúgy szokás használni a közgondolkodásban. Azt jelenti, hát...vagy igen, vagy nem:)

2016. febr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha tzdod, hogy 10%, akkor mégis minek kérdezed???
2016. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Mindenki tudja, hogy mit jelent az 50-50%, de ha itt feltesz egy kerdest az ember, akkor hasznos valaszokat szeretne, nem ilyeneket, hogy vagy igen, vagy nem, mert ez semmit sem segit. De peldaul az, hogy sok egyeb faktortol függ, mint pajzsmirigy, D-vitamin-szint, stb. mar mindjart hasznosabb valasz.

Egyebkent meg ahogy fentebb irtam, a 10%-os vetelesi esely az egesz terhessegre vonatkozik, vagyis a fogantatastol szamitva. Ha valaki mar elerte a 6.5 hetet es az ultrahangon minden rendben volt eddig, akkor maris kisebb az esely, mint 10 szazalek. Ezt mutatja az a program, amit belinkeltem. Nem tudom, miert kellett lepontozni, mikor en igyekeztem kezzel foghato valaszt adni a kerdesre.

2016. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fel kellene fogni, hogy nincs "10% esély". 0.1 valószínűség van, meg 0.7 meg 1.0. A százalékhoz ennek semmi köze nincsen. Ha meg valaki értelmes válaszokat szeretne, az megkérdezi az orvosát, akár telefonon.
2016. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, en nem vagyok matematikus, hanem orvos (igaz, nem nögyogyasz, hanem belgyogyasz), mi igy szoktuk mondani, hogy hany szazalek esely van erre vagy arra a komplikaciora peldaul. Matematikailag lehet, hogy helytelen, amit mondunk, de egy beteg szamara felfoghatobb, hogy ha 10% az esely a szövödmenyre, az azt jelenti, hogy 100 betegböl 10-nel következik be. Egy beteg szamara az, hogy 0.1 az esely, ertelmezhetetlen. Egyebkent tudomanyos publikaciokban termeszetesen odds ratio, relativ risk es hasonlo parameterek vannak megadva, de ez itt most nem egy tudomanyos publikacio, csak segiteni probaltam valakinek, akinek megertem az erzeseit, mert en is ugyanigy izgultam a veteles miatt, mint ö. Es mivel abszolut nem spiritualis a gondolkodasom, ezert nekem az ilyen "bevonzom a jot" tipusu dolgok nem segitettek, a tudomanyos szamadatok viszont megnyugtattak. Amit belinkeltem, az is egy tudomanyos vizsgalat alapjan lett kiszamolva. Talan a kerdezöt is megnyugtatja egy kicsit.
2016. febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!