Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már más is így? Vágyott...

Volt már más is így? Vágyott nagyon a kisbabára de még inkább várt vele az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon vágyok már rá, hogy kisbabám legyen. Párommal szerencsére jól megvagyunk. Konyhai felszereléseink, meg mindne egyéb dolgunk ami egy lakásba kell meg van már. Viszont bútorunk Egy szobányi van, mivel egy szobás lakásban élünk. Szívem szerint már belevágnék, de eszem szerint nagyobb lakásba mennék és gyűjtenék pénzt több új bútorra, meg babakocsira, kiságyra, mert a legjobbat szeretném neki megadni. Sógornőmék pénz nélkül nevelik a gyereket, mert semmijük se volt amikor jött. Tudom jól, hogy kisbaba mellett már nehezebb ilyenekre spórolni. Más is érzett már így? olyan nehéz , sokszor a sírás kerülget
2016. febr. 19. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Mi egy szobából indultunk, a másik szobában az anyós lakott és így vállaltam be a gyerekeket. Ma már saját házunk van, bútorok, stb. Az biztos, hogy nem a pénz miatt lesz boldog egy család és nem attól lesz valaki jó szülő, csak mert meg tudja adni a gyerekének a méregdrága babakocsit.
2016. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen mi lakás önerőre gyűjtöttünk pénzt de már nagyon szerettem volna kisbabát, aztán a bútorok stb.. vagy másfél év biztos, hogy így ment el. Aztán mire meglett minden bele is vágtunk, legalább azzal nem telt el sok idő, elég hamar összejött. Nehéz volt az a másfél év de megérte.
2016. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elég sok a hülye ember, de igen, akinek van esze, az előbb félretesz és (viszonylag) normális körülményeket teremt, és csak aztán vállal gyereket. Ez nyilván nem kacsalábon forgó palotát és milliós nettót jelent, de azért...


Sokáig vártunk mire belevágtunk, az egyetem legelején jöttünk össze és 9. évfordulónk után érkezett a baba, de nagyon megérte.


Ha nem így teszek, és hallgatok azokra, akik szerint egy kisbaba a legelején szinte semmibe se kerül, akkor jó eséllyel én lennék az egyik, aki ide írogat, hogy "nincs pénz HA tápszerre, gyógytornára, gyógyszerre...stb."

2016. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jelen esetben az eszemre hallgatnék. Egy szobából is el lehet indulni, nincs azzal baj. Viszont nem baj, ha van egy kis félre tett pénz, a baba érkezéséhez. Nem kell ott a legdrágább babakocsi, ruhák, stb. de azért akár hogy nézzük, pénzbe van minden.
2016. febr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát én pont így vagyok, mint amit leírtál kérdező! Már nagyon vágyom rá, de az anyagiak és az eszem még visszatart. Nálunk is megvan minden lényeges dolog, de jó lenne még gyűjtögetni, félretenni, akármi. Párod álláspontja is ugyanez? Vagy ő már akár most is belevágna? Mit beszéltetek meg? Van esetleg konkrét terv vagy időpont? Nálunk semmi... :/
2016. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekünk már volt egy, a második vállalása húzódott el jóval tovább, mint szerettük volna. Kínkeserves időszak volt. Volt, hogy elbőgtem magam, amikor meghallottam, hogy valakinek besikerült a baba, nekünk meg még várni kell. Pedig nem vagyok egy hűdeérzékeny típus.


Az első gyerekünk véletlenül jött, hullámzó körülmények közé (hol jó, hol rosszabb), de megvan mindene- élmények is, játékok is, ruhák, minden kutyafüle. Azért amúgy bútorra, meg babakelengyére összeszedni a pénzt nem egy nagy dolog, a többi kiadás akkor jön, amikor már növöget a gyerkőc.

2016. febr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Igen en es a parom ugy dontottunk,hogy eloszor gyujtsuk ossze a lakas onerore plusz haztartasi dolgokra...stb es amikor minden megvan johet a baba.Igen am,minden megvolt,johetett volna a baba,de nem jott.Annyira vagytunk mar ra es mindenunk megvolt ezen kivul.Nem jon ossze a baba egybol mindenkinek.Most varsz ra es amikor minden megvan,mi van ha megse jon.Nekunk rament a hazassagunk(mashogy dolgoztuk fel,nem allt mellettem es meg be is csajozott mert en szomoru voltam)
2016. febr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A párom is úgy gondolja, hogy gyűjtsünk még pénzt. Mert hogy nézzem meg a testvérét, nem volt tényleg semmijük se edény semmi és úgy jött a baba, most szülőnél élnek nincs munkája a férjnek és párom szerint inkább várjunk de mi ne járjunk így, hanem tudjunk mindent megadni a babának
2016. febr. 19. 14:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Én várnék. És vártam is. Pedig mindennél jobban szerettem volna. De tudtam, hogy páromnak igaza van, hogy addig tegyünk félre pénzt, ameddig nincs baba, mert utána nehezebb. Nem mondom, hogy nem lehet, de sokkal nehezebb gyerek mellett spórolni. És nyugodtabb is az ember ha tudja, hogy mindig van mihez nyúlni, ha kell.


Persze nincs rá garancia, hogy egyből összejön a baba, de az életben másra sincs garancia.

Nekünk a második hónapban összejött, de sajnos csak 10 hétig örülhettünk neki. Rá két hónapra ismét terhes lettem. Nem volt problémamentes a terhesség, de szerencsére ma már okos, cserfes lassan 5 éves nagylány. :) A tesót (aki fél év után jött össze) pedig a születésnapja környékére várjuk. :)

2016. febr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Várj akkar mennyire is fáj most de jobban fájna ha a gyermekednek nèlkülöznie kène alap dolgokat.buta aki azt irja nincs pènzre szüksèg mindenek az az alapja sajnos.
2016. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!