Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történhet ha felmegy a...

Mi történhet ha felmegy a vérnyomásom és egy darabig úgy is marad?

Figyelt kérdés

Ha például felmegy a vérnyomásom délután és nem tudom megmérni mondjuk másnap reggelig.

Most szokott 140 körül mozogni 3x1 dopegittel, voltam már kórházban is egyszer mert felment 170 fölé de utána már másnap reggel stabilizálódott újra 140 körülire. És pár nap múlva haza is jöhettem. Pénteken töltöttük a 37. Hetet.

Szóval a kérdés az lenne, hogy ha nem tudom megmérni,de közben mondjuk 170 körül van újra és ezt nem tudom akkor mi történhet? Lehet baja a babának? A rosszul létre sajnos nem támaszkodhatok,mert akkor is elő szokott fordulni ha normális a vérnyomásom.

És még egy kérdés,hogy mennyi az az érték amitől azonnal visznek császározni?


2016. febr. 21. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta, hogy nem a szisztolés érték emelkedése a lényeg, hanem a diasztolés értéké. Engem 145/95-tel fektetett be (a 95 miatt). Onnantól nekem már nem tudták levinni semmilyen módon, de nem császároztak, hanem megindították a szülést. (Igaz, a vége így is császár lett, mert a babát fenntartotta a zsinór.)


Amúgy igen, lehet baj. A kórházban nem véletlenül mérték óránként. Ez ugyanis a preeclampsia jele, ami nagyon súlyos probléma, lepényleválást, görcsrohamokat is okozhat és akkor perceken múlhat mindkettőtök élete. Szóval ilyen tünetekkel inkább mérd óránként! Komolyan!

2016. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, az kimaradt, hogy a 145/95 dopegit mellett volt nekem is, és miután befektetett ezzel az értékkel, másnap fölment 180/100-ra, és nem tudták levinni, pedig már infúzióban kaptam a vérnyomás-csökkentőt.

Amúgy nekem brutál erős fejfájás jelezte a nagyon magas vérnyomást.

2016. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet baja a babának. szerezz be gyorsan egy vérnyomásmérőt! Valamint én szaladnék a kórházba ha felmegy ilyen magasra, ne otthon kísérletezz, hogy le megy e!
2016. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi volt Dopegyt mellett, mérnem kellett napi 4-5-ször. Szerencsére nemvolt gubanc, pedig be voltam tojva, hogy császár lesz a vége. Voltam párszor nagyon rosszul, szédülés, ájulás határán, na akkor volt normális a vérnyomásom, olyan 120 körüli. :)

160-al mentem szülni, kaptam két dopegytet, és simán sikerült megszülnöm, nem lett gond.

De nagyon komolyan kell venni, engem folyton ijesztgetett mindenki - jogosan.

Szóval, ha ilyen magas, akkor azonnal kórház, végül is már akármikor kibújhat a baba, nem lesz koraszülött sem.

2016. febr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!