Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtatok meg a lanyotok...

Mikor mondtatok meg a lanyotoknak/fiatoknak hogy jon a kisteso? Megvartatok a buvos 12 hetet?

Figyelt kérdés
Hogy mondtatok el neki es mi volt a reakcio?A lanyom 6 eves de azt varom a legjobban ,hogy neki elmondhassam majd de meg varok.Nem szeretnem elkiabalni.
2016. febr. 23. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 6,5 és 4 évesek a gyerkőcök, karacsonykor mondtuk 3l nekik, mivel mindenkinek akkor mondtuk el a családban, akkor 9 hetes voltam. Minden rendben van a babával és tegnap tudtuk meg hogy kislány lesz. Nem vagyok babonás!
2016. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gratula:-)
2016. febr. 23. 09:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Már a pozitív teszt hírét megosztottam a kisfiammal,azaz apukájával és vele.Nagyon boldog voltam,így nem bírtam magamban tartani! :) Nagyon szerettük volna a kistesót,sokszor volt téma köztünk az elmúlt évek alatt.

Elmagyaráztunk mindent a babavárással kapcsolatban a gyerkőcnek és változatlanul nagyon érdekli az egész.Örülök neki,hogy már az elején elmondtuk neki is,mert tök jó látni,hogy mennyire várja az öcsit!

2016. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos van egy rossz emlekem.12 hetesen a lanyom elott volt egy vetelesem.Pedig minden rendben volt.En ezert tartok kicsit tole kozolni vele.
2016. febr. 23. 10:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is feltettem tegnap egy ilyen kérdést. :) Nekem 9 éves a lányom, előző házasságomból született. Furcsamód pár nappal azután, hogy kiderült, hogy babát várunk az új párommal, a lányom hozta fel a témát, hogy tulajdonképpen akár még lehetne is kistesó... akkor átbeszéltük, hogy mit szólna hozzá, felkészítettem, hogy mivel jár a dolog, de nem mondtam el, hogy már aktuális is a téma.

Nekem korábban két korai vetélésem volt, meg akartam várni a 12. hetet, sőt, most már megvárom a genetikai vizsgálat (CVS) eredményét is, ami a korom miatt indokolt. Így kb. 13-14 hetesen fogja megtudni, ha jó az eredmény. (És akkor már rögtön a tesó nemét is tudni fogja.)

2016. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első terhességem sajnos csak 10 hétig tartott, ezért amikor a lányommal terhes lettem csak a 12. hét után mondtuk el a családnak.

Ő 4 éves, és szintén megvártuk a 12. hetet. Bár a család előbb tudta, a kisasszony elég nagyszájú, és nem szerettük volna, ha elkotyogja másoknak. Jól is tettük, ugyanis miután elmondtuk neki, másnaptól fűnek-fának újságolta, hogy neki kistesója lesz. :)

2016. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 3. terhessegem vegzodott vetelessel 11 hetesen. A nagyobb gyerekek mar majdnem 6 es 7 evesek voltak. Nem igazan akartunk meg nekik szolni, de kihallgattak egy beszelgetest es 9 hetes voltam, amikor a kisebbik rakerdezett, igy akkor mar elmondtuk nekik.

Nagyon boldogok voltak.

Ket hettel kesobb meg mondhattuk a rossz hirt, nagyon nehezen dolgoztak fel, pedig probaltuk a leheto legjobb modon mondani nekik es minden kerdesukre valaszolni. Nagyon sokaig tema volt es sirdogaltak is miatta.

Most tervezunk ismet belevagni, 100% hogy semmit nem mondok, de meg csak beszelni sem fogok rola, amikor ok is a hazban vannak, nehogy lebukjunk. Probalok optimista lenni, de nem akarom, hogy megegyszer ateljek ami tortent.


Mi 14-15. hetig tervezunk varni, addig senkinek sem mondjuk.

Mondjuk mi a 2. babat is csak 17 hetesen jelentettuk be es igazabol a 3-rol sem akartunk koran szolni senkinek.

2016. febr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!