Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is érzett így 2. gyereknél?

Más is érzett így 2. gyereknél?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy 20 hónapos kislányunk, jelenleg pedig 8 hetes terhes vagyok. A 2. babát is terveztük, mégis annyira furcsán érzem magam. Egyszerűen nem tudom elképzelni,hogy fogok tudni egy másik gyereket is annyira, mint a kislányomat, valamint félek, hogy elhanyagolt lesz a nagyobbik gyerek. Az igazsághoz hozzá tartozik az is, hogy a második terhességem jobban megvisel mint az első, így eléggé rossz a közérzetem (egész napos émelygés, fáradtság), nem vagyok felhőtlenül boldog. Félek, hogy valamelyik gyermek nem kapja majd meg azt a törődést, amire szüksége van. Stabil házasságban élek, jó anyagi körülmények között, ezzel nincs gond. Mondjátok, hogy ez csak a kezdeti kétségbeesés..
2016. febr. 23. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Kezdeti igen, de van alapja is.

Nem lesz ugyan olyan a második, de egy idő után izgalmas lesz, hogy milyen gyerek lesz belőle 1-2 éves korában már.

Ugyan úgy lehet őket szeretni és ugyan úgy lehet rájuk haragudni is, bármilyen dolgot csinálnak, hiába mások lesznek.

Aki megsínyli, az inkább a második lesz, a nagyobb diktálja a tempót, a kicsinek mindenben hozzá kell alkalmazkodni majd, különben kitör az anya-nagygyerek háború. Elintézi a nagy agának, hogy eleget foglalkozz vele, attól ne félj.

A második terhesség nem az a misztikum, mint az elsőbe beleéltél, már ha neked az volt az első. Majd ha elmúlnak a rosszullétek, az lesz a következő, hogy nem bírsz lehajolni és mindjárt szülni kell menni. A többi elveszik a nagyobb gyerek miatt.

A kicsinek az az alap törődés, hogy enni kapjon és el legyen látva. A többit majd meglátod, gondolok itt a kézben altatásra, egyebekre. (Az enyém pl egész nap kézben lett volna, ha a nagyobb hagyja, nem hagytam, megszokta. Szuperül elvan magában és a nagyobbat figyelve egész nap, igaz a közelében játszunk mi is.)

Szóval minden akkor derül majd ki, amikor megszületett és eltelt pár hónap a káoszban :)

Nálunk 17 hónap van a gyerekek között, teljesen különbözőek, de azok jöttek be, amiket leírtam fentebb.

2016. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En ugyanigy erzek,27 honapos a "nagyfiu", mara vagyok kiirva ocsivel. El nem tudom kepzelni milyen lesz,ugyanezek kavarognak bennem amiket leirtal,de egy ido utan nem agyaltam ezen,meglatjuk milyen lesz ha megerkezik.
2016. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Érdekes az első terhességemet csak a teszt és az orvos erősítette meg, semmi gondom nem volt, 61 kilóval mentem szülni, szóval nem okozott gondot semmi mozgás. Vajjudás elején még gyorsan megkapáltam a virágaimat. A gyerek is elég egyszerű eset, mindig jó alvó volt, altatni nem kellett, eljátszik szépen magában is... Igazából ettől az érzelmi hullámvasúttól félek, azt tudom, hogy menni fog kettővel is, mert mennie kell, csak az érzéseimen nehéz kiigazodni!
2016. febr. 23. 19:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is így érzek. Ráadásul a "nagy" bolcsis es hoz haza mindent. Ezer éve betegek se voltunk mostmeg.. Minden nehezebb most es igen már nem rózsaszín :( tegnap azon bőgtem h mar a pocakban sem tudom megvédeni. Az elso egy evig szinte semmit nem kapott el. Most meg ... Es mi meg koktozunk szules elott, nagynak agycsere, valszeg bolcsi vege mert behordani nem tudom.. Ferjnek uj minkahely... Kicsit felek :D
2016. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! A férjem március elsejével kezd az új munkahelyén (sokkal jobb fizetésért), valamint március végén indítjuk az építkezést, hozzáépítünk a házhoz 2 szobát, fürdőt alakítunk át, terasz készül, meg új szigetelés.... Szóval kicsit hasonló a helyzet :)
2016. febr. 23. 21:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon egyformák vagyunk :-) nekem ez a második terhességem.teljesen tünetmentes.Az első nagyon nehéz volt.Bennem.is ezek kavarognak így ahogy olvaslak titeket úgylátom nem vagyok egyedül.Félek nehogy a nagyobb vagy a kisebb hiányt szenvedjen a törődésben szeretetben.Juli.végére várjuk a babát és júniusban költözünk be a tetőtéri lakásunkba.mindenkinek sok sikert kívánok
2016. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5 éves a kislányom, 3 hónapos a kisfiam. Ugyanezek az érzések kavarogtak bennem, de hidd el, mind alaptalan.Egyszerűen imádom a picit (is), és mint előttem írták, a nagy pedig elintézi magának, hogy ne legyen elhanyagolva.:) Persze, tudatosan is oda kell figyelni erre.
2016. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mikor megtudtam hogy terhes vagyok a 2.-al nekem is ilyenek jutottak először eszembe.

Nagyon hányingeres voltam,

amikor elmúlt akkor végre el kezdtem élvezni a terhességet,

és most már csak a jó dolgokra gondolok,

nagyon gyorsan elment az idő,

én augusztusba teszteltem 4 hetesen pozitívat,

most 33 hetes vagyok, és már csak 1,5 hónap van vissza.

úgy várom már hogy láthassam!

De azért a félelem még mindig bennem van,

amiatt is hogy itt kell hagynom a 2,5 évesemet amíg kórházba leszek.

Ettől jobban félek mint a szüléstől.

Meg attól hogy mi lesz ha hazajövünk,

meg mire megszokják egymást,

biztos nem lesz könnyű, de szerintem megéri :)

2016. febr. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Esküszöm megkönnyebbültem, olyan hihetetlen lelkiismeret furdalásom volt az érzéseim miatt! Jó tudni, hogy nem csak én érzek így, talán mégsem vagyok akkora szörnyeteg...Köszönöm mindenkinek!
2016. febr. 24. 10:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Lassan szülni fogok, és nemrég tudatosult bennem egy délutáni pihenés alkalmával, hogy szinte nem is beszélgettem a pocaklakómmal. Holott a lányomhoz nagyon sokat beszéltem, amikor a pocakomban volt.

Viszont ő hallgat mesét a pocakomban, mert a nagynak minden este (és ha nincs ovi akkor délután is) mesélek.


Kevesebb idő jut majd a kicsire, de ő ebbe fog belenőni, ez lesz neki a természetes. A szakemberek is azt javasolják, hogy ilyenkor foglalkozzunk többet a naggyal, hogy érezze, hogy őt ugyanúgy szeretjük, attól függetlenül, hogy testvére lesz.


Nálunk a terhességem 7. hónapja volt a nehéz, amikor elkezdtünk vásárolni a picinek. Az az időszak megviselte a lányomat, hisztis lett, ráadásul elhagyta az oviban a délutáni alvást, ami csak nehezített a helyzeten. Természetesen ő is kapott egy -két dolgot, hogy ne érezze azt, hogy a kicsinek minden, neki pedig semmi. Egyszer megjegyezte, hogy bezzeg a tesó milyen sok mindent kap, mire elmagyaráztam neki, hogy ezek nagy része nem új, a mamáéknál volt, onnan hoztuk le. Ezek az ő dolgai még pici korából. És akkor megkérdezte, hogy neki mindenből új volt? A válaszomra, hogy igen, mivel ő az első gyerekünk, mindent újonnan kellett venni, kicsit megnyugodott.


Biztos lesznek még nehéz időszakok, de most már nagyon várja, hogy megszülessen a tesó, tervezi, hogy mit fog segíteni. :)


38 hkm

2016. febr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!