Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha túl sok a magzatvíz, miért...

Anneee25 kérdése:

Ha túl sok a magzatvíz, miért csinálnak a babának szívultrahangot? Mire gyanakszanak?

Figyelt kérdés
Az utolsó 3 leletemen rajta van, hogy átlagosnál több magzatvíz.Az SZTK-s orvosom, elküldött vérvételre (cytomeg. , toxoplasma, hepatotis stb.), de szív ultrahangot nem kért. Azt mondta, két hét múlva jöjjek vissza. Csak most hallottam, hogy elvileg az fontos lenne!

2016. jan. 13. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is ne aggódj! a túl sok magzatvíz nagy %-ban normális dolog és elmúlik!


Nekem is túl sok volt a magzatvizem. Mentem magzati echokardiográfiára, mert fejlődési rendellenesség is lehet az okozója (ott minden oké volt). Voltam emiatt korábban (22.hét) cukorterhelésen, mert az is lehet az oka, az is rendben volt. A TORCH-tesztem is tiszta volt.


Végül, csökkentettem a gyümölcsevést, nagyon sok gyümölcsöt ettem azelőtt, a 31. heti uh-n már rendben levő volt a vizem.


A magzati echokardiografiára kérj a dokidtól beutalót, ha szeretnél, lehet, hogy ő nem úgy ítélte meg, hogy nálad ez állhat fenn. Vagy, ha szeretnél elmenni, magánban is el tudsz, a Maternitybe pl. vagy az Istenhegyire is.


Ha kérdésed van az echoról, nyugodtan kérdezz.:)


31hkm

2016. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!