Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl sokat mozog a babám?...

Túl sokat mozog a babám? Lehet nem érzi jól magát?

Figyelt kérdés

35+2 hetes kismama vagyok, első baba lesz.

Alapvetően elég aktív baba,napjában többször van fent, mocorog és általában napi 2× jobban felpörög,ilyenkor nem csak mocorog hanem erőtelejesebben rúgdos is..de ez nem tart olyan sokáig.(30-60perc)

Most viszont kb 2 órája egyfolytában mozog, üt-rúg nagyon erősen. Szó szerint már fájdalmas,lent is olyan érzés mintha kiakarnék nyílni,nem tudok hogy feküdni, ennyire aktív még nem volt főleg ilyen sokáig.. Elképzelhető,hogy valami baja van és nem érzi jól magát ezért rúgdos ennyire?

A párom csak este 9 körül ér haza,de már arra gondoltam ha hazaér lehet bekéne menni a kórházba megnézetni.. Nem fognak hülyének nézni, hogy emiatt megyünk? Volt már valakinek ilyen?


2016. febr. 25. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
ha aggódsz menj be nyugodtan. de szerintem nincs baj.
2016. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én babám is sokat mozog, nem sikerült még úgy UH-ra vagy fájásmérésre menni, hogy ne bosszantsa fel magát. :D A magzatok általában 20 percig vannak ébren, 20 percet pedig alszanak, ezt befolyásolhatja front esetleg édesség. :)
2016. febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem fognak hülyének nézni én 3x mentem be a kórházba egyszer 24 hetesen, 40 fokban nem igazán éreztem a babát mozogni.. na akkor elég furán néztem rám de őszintén szólva egy kicsit sem érdekelt. A többinél kedvesek voltak.

Mind a három esetben nyugodtan mentem haza, már nem aggódtam utána. Szóval legalább a saját megnyugtatásodra menj be.

Melegfront van ilyenkor nem aktívabb a babád? Az enyém gyakran csinálta ezt.

2016. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt ilyen érzésem mikor befordult 33 hetesen.

De menj be nyugodtan a kórházba ha úgy érzed valami nem jó.

2016. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a enyém is sokat mozog, egész nap gyakorlatilag valamit csinál. (bár én is aktív vagyok) viszont szerencsére az éjjeleket végigalussza, ha pisilni megyek, nem kel fel rá.


nekem mostanában már kétféle nagy mozgás van ezen az állandón kívül: a hólyagomat üti a kezével, és késként hasít belém a fájdalom, vagy a lábát dugja a bordám alá erősen.


nekem már elkezdett csökkenni a magzatvizem (ez nem baj), amiatt is lehet, hogy jobban érzi az ember.


de nyugodtan bemehetsz a kórházba, amikor csak szeretnél. fizeted a tb-t, nézzenek csak meg, ha aggódsz! (én emiatt nem mentem be, de volt pl. egyszer vérzésem, akkor otthagyva mindent rohantunk be)


37hkm

2016. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Most egy picit lenyugodott,lehet elfáradt. Mocorog még, de már nem olyan erőtelejesen.. Párom mindjárt itthon van és meglátjuk mi legyen. Sosem gondoltam volna, hogy egyszer azon fogok aggódni, hogy túl sokat mozog :(
2016. febr. 25. 21:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Írd majd meg, hogy mi volt!
2016. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos azt mondta hogy csak akkor kell aggódni ha keveset/kevesebbet mozog. - olyankor nincs energiája, valami lehet hogy nem okés. De ha sokat mozog az mindenképpen jó jel :)
2016. febr. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nünü87 ***** válasza:

Szia! Nekem is aktív a babám én is első babás vagyok és 35+1 hetes. Én örülök neki, hogy sokat mozog habár náha nekem is fájdalmas. Nekem általában a hólyagomat nyomja a kis feje a lába pedig az oldalamat rugdossa és néha úgy kinyomja a kis hátát vagy fenekét, hogy a hasam 45 fokos szögbe lejt :) Van úgy hogy egész nap ezt csinálja reggel fél 6-tól este 10-ig is akár kisebb szünetekkel de éjszaka szerintem végig alszik mert többször felkelek pisilni és úgy látom nem veszi észre. Nekem a védőnőm és a dokim is azt mondta, hogy az a jó ha minél többet mozog. De ettől függetlenül ha téged megnyugtat, inkább menj és nézzenek meg. Majd írd meg, hogy mi volt.


Jó babavárást, és kitartást :)

2016. febr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!