Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9hetesen felfázás. Lehet...

Narancs223 kérdése:

9hetesen felfázás. Lehet valami szövődménye?

Figyelt kérdés
Holnap leszek 9hetes héten voltam orvosnál ..minden rendbe volt a babával.. Ma azt vettem észre hogy faj a hasam és nehezen pisilek.. Mindig felfázós tipus voltam ..sajnos vasárnap van és nem tudok orvoshoz menni és nem is zargathatom ilyenkor .. Nagyon félek hogy valami baja lesz a picinek kicsit ráparázok a dolgokra mindig mivel olyanokat tanultunk hogy sokmindentől lehet baja a babának gyerekekkel foglalkozom majd és ez is része a tananyagnak 😞 valaki valamilyen tapasztalat/tanács? (23é, 9hetes kismama )

2016. jan. 10. 15:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Ez azért ráér holnapig is. :) Igyál jó sokat, holnap meg elmehetsz dokihoz, ha szüksèges adnak antibio-t.
2016. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja sztem sem, de a felfázás miatt menj majd mielőbb orvoshoz, és vigyél vizeletet, az alapján úgyis látja ha vmi gyógyszert kell írnia.addig meg pihengess, és legyél melegen.
2016. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Urologushoz menj el, nekem 11 es 20 hetesen is volt, mindketszer antibiotikum segitett csak. Vigyel vizeletet.:) a magzatom tokeletesen egeszseges azota is.


31hkm

2016. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat :) ma mindenképp megyek!
2016. jan. 11. 10:05
 5/16 anonim válasza:

Szia!

Meséld el mi volt az orvosnál, én egy hete itthon vagyok felfázással (konkrétan véres volt a vizeletem is). Én is nagyon megijedtem, hogy most mi lesz, de olvastam utána neten is és állítólag nagyon gyakori a kismamáknál.

Mivel izgultam az urulógián voltam, időpont nélkül... szerencsére csak 1 órát ültem ott, (és a vizsgálat előtt nem szabad pisilni), az is végtelen hosszúnak tűnt. Viszont bent meg szinte nyomát se találták a felfázásnak, látta a doki, hogy izgulok, úgyhogy még a babát is megmutatta nekem ultrahangon. Amúgy is UH-val vizsgálják a veséket. A baba meg úgy ficánkolt, icergett-mocorgott, hogy rögtön megnyugodtam. Kettőnk közül csak én voltam rosszul ezek szerint.

Azóta lelkesen iszom a zsurlófű teát, meg szedek homeós bogyókat, és elkezdett javulni.

Egy jótanács: folyamatosan legyen benned folyadék, minél több, mert úgy sokkal kevésbé fáj. Illetve napi minimum 3-4 liter...

Remélem hamar helyrejössz! (23é, 12hkm)

2016. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Voltam védőnőnél gyorsteszten megnézte a vizeletem fenn volt benne , szerencsére nem volt olyan súlyos hogy vér is legyen benne megnyugtatott hogy nem lesz baj és elküldött háziorvoshoz írtak nekem antibiotikumot ciprinol 250 mg Elvileg ez gyenge nem szívódik fel a méhlepényben ezt mondták nekem.. Azt mondta a védőnő hogy aki hajlamos volt rá régen az most mégjobban az lehet sajnos és én felfázós voltam :( tőzegáfonyát szedtem régen de most is elkezdem hátha bejön , aranyos vagy :) te is felfázós voltál terhesség elött?
2016. jan. 11. 21:09
 7/16 A kérdező kommentje:
-fenn *genny
2016. jan. 11. 21:11
 8/16 A kérdező kommentje:
Képzeld most olvastam hogy tehesseg alatt nem ajánlatos szedni én meg beszedtem 2dbot :( tiszta ideg vagyok...
2016. jan. 11. 22:29
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem kétszer volt terhesen hólyaghurutom, 5. és a 15. héten. Antibiotikumot adtak.

Mindenre râírják, hogy terhesen nem ajánlott. De! jobb beszedni, mint, hogy tényleg baj legyen. Ne aggódj!

2016. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ma felhívtam a nőgyógyászom és lecseszett .. Hogy 12hetes korig nem lehet antibiotikumot szedni meg hogy beszedtem e belőle és mérges volt .. Tehát nem merek bevenni ezekután , vizelettenyésztésre kértem beutalót holnap küldöm a laborba de 1hét mire meglesz az eredmény, egyenlőre csak feküdni teázni tudok rengeteget iszok annyira tanácstalan vagyok... Nem tudom komolyan teljesen elkeseredtem :( nem akarom hogy baja legyen és még mondtam a nődokimnak hogy bemegyek ha kell de azt mondta hagyjam most
2016. jan. 12. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!