Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha sokat eszek, az jó, rossz,...

Ha sokat eszek, az jó, rossz, vagy mindegy a babának?

Figyelt kérdés
Igyekszek minőségi dolgokat enni,de egyfolytában éhes vagyok,egyfolytában eszek, gyakran teletömöm magam. Végülis így sok tápanyag jut neki (valószínűleg kell is neki mert egy dekát nem híztam),de másfelől lehet,hogy árt,hogy ennyit kajálok? Vagy tök mindegy neki?
2016. febr. 27. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Leirod hogy pl na mit ettel? Az sokat segitene az ertelmes valaszadasban
2016. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*ma
2016. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mennyi idős terhes vagy?

A gyakori farkaséhség cukorproblémát jelezhet. Dietetikussal érdemes lenne egy diétát beállítani, mert ha elkezd fel-leugrálni a cukrod, az bizony árthat neki.

2016. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ma pl házi teljes kiőrlésű vékony pizza mozarellával,zöldségekkel ebédre. A reggeli 2 puding meg néhány kétszersült volt sajtkrémmel és egy pici füstölt lazaccal. Ittam egy forró csokit is. Aztán volt még 1 alma, zabfalatok, inni meg ásványvizzel higított almalét ittam. De ma még nem is ettem sokat. Egyik nap paprikás krumplit reggelizem és még 2 főételt,de már nem is emlékszem mindre. Általában házilag készítem a kajákat, sok főzeléket,joghurtot,levest is eszek,de sajnos rengetek csokit is,van h napi 2 snickerst vagy ilyesmit. Szóval mindent eszek amit megkívánok,de igyekszek sok egészségeset is enni.Kvt nem iszok, igazából ásványvizen kívül szinte semmi mást (gyümölcslét kb 2-3hetente). Viszont tényleg nagyon sokszor teletömöm magam, simán megeszek 2-3 adagot bármilyen főételből naponta többször.
2016. febr. 27. 21:25
 5/13 A kérdező kommentje:
2. trimeszter eleje, az első vérvétel szerint nincs cukor problémám,nem is volt sose.
2016. febr. 27. 21:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Ettől függetlenül ajánlom a szénhidrát diétát, mert te magad fogsz a végén szédelegni a le-leeső vércukortól.

Én magam is ilyen okokból kezdtem el, onnantól nem voltam éhes és szülés után se volt rajtam felesleg.

2016. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A gyereknek mindegy, neked viszont nem, mindamellett, hogy elhízol.
2016. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bár híznék már.majd utána lefogyok.
2016. febr. 27. 22:06
 9/13 anonim ***** válasza:

a cukorra meg a vernyomasra kell figyelni mert ez a ketto arthat a magzatnak: a terhessegi cukor neki, a magas vernyomas neked. ebbol adodoan a szenhidratot nem lehet esz nelkul.nyomni, es kerulni kell a tulsagosan zsiros, sos eteleket (pl.pizza, sajtkrem...) es a koffeint.

persze eeket is lehet fogyasztani a terhesseg soran, de mertekkel.

amit a mai naprol irtal az amugy szerintem rendben van, a paprikas krunpli reggelire kicsit erosnek tunik.

ha sokat szedsz fel a vegere az nehezithezi a szulest es a baba is tul nagy lehet ezt tapasztalatbol mondom 22 kgot hiztam es sajnos csaszarozni kellett mert a babam is tul nagy volt.


egyebkent a fustolt, nagy testu tengeri halat mint a lazac, ugy tudom amugy sem ajanlott fogyasztani a terhesseg alatt.

2016. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na igen, a másik nagy kérdés,lehet-e halat enni. Mert nagyon kívánom. De eddig sikerült megállni. Mivel drága,úgyse ennék sokat,de néha sztem belefér. Feltéve persze h nem romlott.
2016. febr. 27. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!