Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett kismamâk...

Veszélyeztetett kismamâk mennyit pihentek?

Figyelt kérdés

Màr a hatodik héttől nem dolgozhatok.Vérzés és koràbbi vetélés miatt vagyok veszélyeztetett.Nem vérzek màr csak sokat feszül a hasam.Doki nem mondta hogy feküdjek mindig csak pihenjek sokat.

Kérdés dz mit jelent.Van egy lànyom pàrom főzni stb muszaj.

Úgy csinálom hogy megcsinàlok valamit kicsit ledőlök.Aztàn megint valamit és így tovàbb.

Ti hogyan?

Úgy tűnik egyelőre hogy ez jó de nem tudok egész nap feküdni és segítsèg sincs.

11 hetes


2016. febr. 28. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Annak ajánlott a több fekvés, akinek pl. nyitva van a méhszáj már nagyon korán. Ha nem kötötték ezt így a lelkedre, akkor elég az, ahogyan csinálod. Elvégzed a házimunkát, aztán pihensz. Ha feszül, keményedik a hasad, akkor mindenképp állj le, polcold fel a lábad. Nyújtózkodós munkákat, pl. ablakpucolást hanyagold. És ne idegeskedj. Én egyszer egy ültő helyemben kezdtem nagyon vérzeni, mert hirtelen felidegesítettem magam.


Legközelebb kérdezz rá az orvostól, hogy konkrétan milyen életmódot javasol.


Jó egészséget kívánok!

2016. márc. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy halott terhességem volt tavaly nyáron, ezért írtak veszélyeztetettnek, és sajna a 9. héten ismét barnás folyást tapasztaltam, akkor kaptam utrogestant.

Én a 7. héttől vagyok itthon, mert akkor tudták megállapítani a terhességet. Most 12 hetes vagyok, legutóbb egy hete láttam akkor minden rendben volt, remélem ez így marad. Én majdnem egész nap ülök, vagy fekszek, igaz, hogy ha főzök akkor azt is ülve, mert sokat fáj a hasam sokat feszül, van hogy én is lefekszem egy egy folyamat közben, mert nem bírom. Mindenben segít a párom, bár nekünk még nincs gyerekünk így könnyebb, mert csak magamat, meg a cicámat kell ellátnom napközben.

2016. márc. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen:)

Boldog babavàrâst nektek is!

2016. márc. 1. 08:50
 4/5 anonim ***** válasza:

ez így teljesen jó. én nem voltam ugyan veszélyeztetett a korábbi vetélésem miatt, mert kivizsgáltattuk magunkat, de azért igyekeztem/igyekszem sokat pihenni. utrogestant is szedtem a 2. elején, de csak úgy felírták, mert felírják mindenkinek.


nekünk első kiviselt terhesség, így igazából szerencse, hogy nincs nagyobb gyerek, aki miatt főzni kellene.


a héttől már dolgozni se járok be.:) végre!:) A hasfeszülésre nekem azt mondta a dokim, hogy akkor most megmondja a tuti megoldást.:)


A férjemre nézett, mondta neki, hogy kedves XY, fogja meg a felesége kezét, menjenek sétálni naponta. Előtte próbáljanak meg pihenni, de a séta alatt nézzék, találnak-e élelmet a madarak, hogyan szaladgálnak a kutyák a parkban. szeressék egymást.


szerintem igaza volt, azóta is betartjuk! pedig nem egy sarlatán, egy klinika vezetője, kutatóorvos.:)


38hkm

2016. márc. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En is veszélyeztetett vagyok egy koraszüléssel és egy vetéléssel a hátam mögött. Progipotlast kaptam a 12. Hetig. Én csinalom a házimunkát, de ha erzem hogy le kell ülnöm mert feszül, keményedik a hasam akkor leülök, lefekszem. Nem emelek semmi nehezet e gyerekeket sem emelgetem. Elviszem őket oviba aztán itthon elkezdem szép nyugdíjjas tempóban a hazimunkát. Van rá egy teljes napom, nem kapkodom.18 hkm
2016. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!