Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18. -20. heti ultrahangon...

18. -20. heti ultrahangon visszahívtak kontrollra a baba szíve miatt. Volt valakinek? Megnyugtatnátok? Bővebben.

Figyelt kérdés

Most voltam 19. heti UH-n. A baba méreteivel mimden rendben, de medencevégű fekvése miatt visszahívtak jövő hét csütörtökre, mert bár látszott a ritmusos szívműködés, az orvos nem látta megfelelően a szívét. Annyira "beült" a medencecsont mögé, hogy a lábait is nehéz volt megtalálni. 4 hete érzek magzatmozgást, múlt héten már apuka is érezte. Minden nap többször "bejelentkezik", elöző terhességemhez képset sokkal aktívabb, erősebb.

Most nagyon meg vagyok ijedve. Másra sem tudok gondolni. Elmenjek egy 4D-s ultrahangra? Vagy menjek vissza korábban a magánorvosomhoz? Vagy várjak jövő hétig nyugodtan?

Már van egy makk egészséges, 2 éves, kiírt napon született kislányom.

Köszönöm a segítséget!



2016. febr. 29. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem értelek, nem azt mondták, hogy gond van, akkor miért parázol be?

18. heti UH egy genetikai ultrahang, nagyon alaposan át kell nézni a babát, a szíváramlást is meg KELL nézniük. mivel a rossz fekvése miatt nem látták ezt, ezért vissza kell menned, hogy befejezzék a vizsgálatot. ha akarsz menj el persze bárhova, de semmi baj nem merült fel, szóval nem értem miért ne tudnál várni egy hetet :)

2016. febr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg nem mondták, hogy bármi baj lenne. Egyszerűen csak nem látható megfelelően. Csak megijesztett, ahogy az orvos beszélt. Amikor megkérdezte, hogy az első gyermekem egészséges-e, azt hittem lefordulok a vizsgálóról. :(

Remélem minden rendben van/lesz!

És igazad van, rosszat nem mondtak. Inkább nézzék meg 1000-szer feleslegesen, minthogy ne foglalkozzanak vele/velünk!

2016. febr. 29. 14:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt. A 19. heti genetikai után kellett egy részletesebb echocardiographia is, mert a szívét nem látták rendesen, és mert sok volt a magzatvizem.


szörnyen meg voltunk ijedve, maga a vizsgálat nagyon stresszes volt. emlékszem, hogy feküdtem, a férjem mellettem ül, fogja a kezemet. (teszem hozzá, előtte egy héttel tudtuk meg, hogy az amniocentézisem eredménye szerint nem downos a magzat). Néztük a kamrákat, néztük az ereket, és közben végig arra gondoltunk: "miért nem figyeltem jobban bioszon???hánynak kéne ebből lennie? ez így jó?" borzalmas élmény volt, szétstresszeltük magunkat. de szerencsére már vége:)


38hkm

2016. febr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, gyerek befészkelte magát legalulra, semmire se jött ki onnan, azt mondta az ultrahangos, hogy egyszerűen nem tud mindent megnézni így. Tiszta para voltam, egy hét múlva jól bekajáltam előtte, hogy aktivizálódjon, így már mindent látott és minden oké volt.
2016. febr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jaj, nyugi. Nem mondták, hogy baj van, csak úgy feküdt, hogy nem tudták megvizsgálni. :)

Ne aggódj ennyire.

2016. febr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok.

Egyébként ha nagyon-nagyon aggódsz, és van rá kereted, akkor megpróbálhatod magánúton. Bár általában oda jó idővel előtte be kell jelentkezni.

Én pl. az Istenhegyire megyek (17ezer lesz), de oda 3 héttel előtte kell időpontot foglalni. Bár felhívhatod őket, hátha. Egyébként máshol is végeznek ilyent, google kidobja, hol.

[link]

Bár a helyedben megvárnám a jövő hét csütörtököt, tuti semmi gond.

2016. febr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem is vissza kellet mennem. Nem làtta a doki a kiáramlási pályákat.Feleslegesen ne idegeskedj. Azt mondta volna a doki h valami baj lenne. Én örültem h pluszban "mozizhatok" :)
2016. febr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy szégyellem magam, mert én még abban reménykedtem, hogy a "minden a legnagyobb rendben" mellett megtudom a baba nemét is. Most csak az érdekel, hogy egészséges legyen. :( Valahogy kibírom ezt a másfél hetet, és ha esetleg 10-én is ennyire lent lesz, akkor megyek el 4D-re, meg kérem a magzati szívultrahang vizsgálatot. Köszönöm a válaszokat! :) Ment mindenkinek a zöld kezecske.
2016. febr. 29. 17:42
 9/10 anonim válasza:

Ismerős dolog. Az én kisfiamnál is visszahívtak. Nem látták rendesen. Vannak előírások, hogy miket, milyeb síkban kell nézniük, mérniük a szíven. Ha akár egy síkot nem lát rendesen a baba fekvése miatt, akkor kontrollra visszahívnak. Nekem szerencsém volt, másnap megnéztek. De 1 napig csak bőgtem, annyira megijedtem. Pedig nem volt miért. Úgyhogy nyugi!


6 hós baba anyuja

2016. febr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ne is mondd! Alig bírtam abbahagyni a sírást! Az a szerencsém, hogy itt az én okos kétévesem, aki tartja bennem a lelket!
2016. febr. 29. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!