Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rátok sem figyel oda a párotok...

Rátok sem figyel oda a párotok? Bosszantó!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tombolnak a hormonok. Próbálom sokszor vissza fogni magam, de olyan típus vagyok h ami a szívemen az a számon!

Na szóval a lényeg h bármit elmondok a páromnak "nem érdekli"

Egy egyszerű példa.

- felírom neki h mit kell vennie, milyet mennyit! És egyáltalán nem azt veszi. (kb 3x küldtem el egyedül vásárolni)

Mostanság döbbenek rá arra h még azt sem tudja h mit szeretek :O


Többet keres mit én de a vásárlások végén (amit szinte mindig én fizetek) megtudja szólni a végösszeget! De azt nem jegyzi meg h milyen ízű nasit vagy innit szeretek.

Nem tudom lehet én reagálom túl de nekem ez rosszul esik :(

Ennyire nem ismer?? Ennyire lesza**a h mit beszélek hozzá.

Egyik fülén be másikon ki!!

Ha valamit mesélek neki a terhességgel kapcsolatban oké végig hallgatja, de a nyakamat rá h ha 2 nap múlva vissza kérdeznék nem tudná!

Vagy mutatok neki egy hasznos cikket h olvassa el mert fontos lehet számára mint kezdő apuka! Másnap meg kérdezem h el olvasta e a válasz NEM. Elfelejtette (de később se olvasta el)


Tudnék még pár példát írni, de így is hosszú lett. Ti párotok is ilyen? Vagy csak az én kedvesem :(



2016. febr. 29. 19:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%

- lehet hogy sokat dolgozik, stressz van a munkahelyén csak nem akar vee terhelni és azért nem figyel

- egyébként férfi, kb. mit vársz?

- nem gondolod, hogy a külön kasszát el kéne engedni? vagy majd hó végén elfelezitek a pelus számlát?

2016. febr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
én max akkor küldöm boltba ha csak 2 dolgot kell venni, különben semmi értelme mert a felét nem veszi meg. A szelektív hallását már megszoktam :D
2016. febr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Ha én lennék a férjed, valószínűleg idővel én sem figyelnék rád. Pusztán a túlélési stratégiaként.
2016. febr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%
Hát férfi...az enyém bizonyos dolgokban ilyen volt de sokat változott, de van amiben nem tudott, pl egy dolognál többet nem bír megjegyezni:-D
2016. febr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

5-6 dolgot írtam fel a papírra de még el is mondom neki.

Ezen nagyon felhúztam magam h tényleg nem volt képes azt venni ami feketén fehéren le volt írva. :D

Jajj hormonok tönkre teszik az idegeim :D :/

2016. febr. 29. 19:42
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

"Többet keres mit én de a vásárlások végén (amit szinte mindig én fizetek) megtudja szólni a végösszeget! "


Ti nem közös kasszán vagytok? Amikor majd nem lesz fizetésed, mert gyeden leszel, netán gyesen, akkor majd zsebpénzt kérsz?

A baba előtt milyen volt veled a párod?

Kérdezted, hogy a mi párunk milyen. Az enyém nagyon támogató, pedig sok probléma volt mostanában a terhességemmel, ami mostanában megoldódni látszik. Mellettem áll, hoz, amit kell, segít a háztartásban (legalábbis próbálkozik :) ). Visz az orvoshoz (sokat kellett járni), imádja, amikor ott lehet az ultrahangon, vagy a magzati szívhallgatáson a védőnőnél. :)

De ő a babavárás előtt is ilyen törődő volt. A kassza pedig közös (előtte is az volt).


Szerintem ülj le, és beszéld meg vele a problémákat. Az újságcikk olvasását nem érzem annak. Az sem feltétlenül tragédia, ha nem tudja, hogy az epres XY italt szereted a legjobban.

A gond inkább ott van, ha nem segít neked, nem áll melletted. Az anyagiakat is tisztáznotok kéne, hiszen a szüléssel együtt a bevételed is csökkenni fog.

2016. febr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

Van erre egy jó mondás, ha valakivel meg szeretnél osztani egy titkodat, nyugodtan mondd el a párodnak, biztos nem fogja elmondani senkinek, mert oda sem figyel rád, hogy mit mondasz.:)

De a viccet félretéve, azért nyilván a gyerekvállalás előtt már volt időtök egymást kiismerni, akkor nem tűnt fel, hogy milyen? Akkor kellett volna feltenned ezeket a kérdéseket, elgondolkozni ezeken a dolgokon.

Mert azért ha néha nem is figyel oda rá, hogy mit mondasz, vagy valamit elfejelt a boltba, azért azzal még nincs semmi gond. Van, hogy alapból ilyen feledékeny valaki, van, hogy csak szimplán fáradt, túl sok a munka, vagy a stressz és mindez annak tudható be.

De ha alapvető dolgokat nem tud rólad, hogy mit szeretsz, mi érdekel, mi foglalkoztat és nem is érdekli, akkor szerintem ennek már előbb is ki kellett volna derülnie.

De mondom, alapvetően mi nők ezekben a dolgokban, évszámokban, évfordulókban, mit vegyünk a boltba, mit hogy csináljuk, azért ebben mi sok férfinál jobbak vagyunk, de ez nem azt jelenti, hogy a férfiakat nem érdekli, csak mi jobbak vagyunk ebben.:)

2016. febr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Én reagáltam túl akkor... :/

2016. febr. 29. 19:51
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Utálok vásárolni, 95%-ban a férjem vásárol.

Van egy applikáció, amin valós időben látni a bevásárlólistát, így akár napközben is fel tudom írni, de ő is irogatja, ha látja, ha fogy valami.

Ha valamiről tudja, hogy szeretnék, akkor magától hoz.

Szóval nem, nem mindenki ilyen.

2016. febr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nekem is első sorban a külön kassza furcsa, ezt szerintem egyre nehezebben lehet majd, főleg gyermek mellett, fenntartani. Az is picit fura, ha lista alapján sem sikerült bevásárolni. Ezeket mindenképpen leülnék átbeszélni, a többi apróságot meg szerintem engedd el. (Sok bába közt elvész a gyerek, szokták mondani....ha mindenért reklamálsz, automatikusan nem fog figyelni, ha csak 1-2 lényeges dolgot akarsz megbeszélni, akkor biztos sikerülni fog.)

A cikk el nem olvasását nem érzem gondnak, szerintem érdemes hagyni, hogy a maga módján váljon apává.

2016. febr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!