Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kutyaharapás terhesség alatt,...

Kutyaharapás terhesség alatt, veletek is előfordult?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megharapott a kutyám, nem mély a seb, és nem is nagy, de vérzett. Lehet baj belőle szerintetek, vagy semmiség tulajdonképpen?
2016. febr. 29. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmiség. A harapás.

Az már nem, hogy a saját kutyád vérző sebet okoz neked. Erről szoktasd le sürgősen, mert egy pici gyerekben nagyobb károkat okozhat.

Nekem pitem van, még játék közben is tudja, hogy hogyan viselkedjen velem. Amikor csak "megkarcol" a fogával, akkor is leáll és figyel, hogy reagálok, mert tudja, hogy rosszat tett.


Szóval nevelés, amíg még pocakban a baba.

2016. febr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, veszettség ellen oltva van.

A gond akkor van, ha az elmúlt 10 évben nem kaptál Tetanusz-oltást, mert akkor azt kapnod kell... elvileg terhesség alatt is lehet.

2016. márc. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Harapott??? Mert akkor én elaltatnàm.

(Persze tudom szegény kutya,de ezek szerint vmi el lett csesz.ve a nevelésben és ez a gazda hibàja,de könnyebb egy kutyàt gyàszolni,mint egy gyereket. Ovistàrsam arcàt mellkasàt ìgy tépte szinte cafatokra a sajàt rotijuk, mint kiderült előtte egy-két héttel megharapta anyukàt is,aki csak legyintett,hiszen olyan jó kutya.)


Ha odakapott vagy jàtékból tette akkor mindenképp megnevelném. Mert ahogy előttem is ìrtàk a gyereket is bànthatja majd akaratlanul is.

Tetanusz valóban kell, gondolom veszettség ellen kötelezően oltva van. Úgy emlékszem a tetanuszt azzal lehet megúszni ha az àllatorvos kitenyészti a kutya nyàlàt és megmondja szükséges-e. De az a legtisztàbb,ha felhìvod.

2016. márc. 1. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyukámat megharapta a kutyánk 2 éve. Anya leszidta,stb,nem gondolta akkora bajnak. Még kutyanevelési iskolába(nemtudom mi a neve) is elvitte 5 alkalommal. Majd rá fél évre megtámadta az udvaron a 10 éves öcsémet. Felszakadt a karja. Anya 1 hétig sírt,hogy időben el kellett volna altatni. Egyébként másnap elaltatták. De én innentől a gyermekem közelébe nem engedném azt a kutyát.
2016. márc. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Szegény kutya :(

Mert a harapás szinte mindig a gazda hibája, a megfelelően következetes nevelés hibája, mégis a kutya jár rosszul ilyenkor, mert ilyenkor adják menhelyre/altatják el stb.

Nagyon sürgősen keress fel egy jó kutyaiskolát, mert ez valóban nem normális, hogy a saját kutyád így megharapott, még a játék hevében se szabad annyira belefeledkeznie, hogy ez történjen.

Amúgy kutyás vagyok egy 3 éves kisgyerekkel és nem, soha nem fordult elő, hogy akármikor megharapott volna engem, vagy a család bármely tagját a kutyánk.

2016. márc. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az összes oltása megvan. Dehogy altatnám el, és tenném ki, meg adnám be. :D

Egyébként ilyen fajta, agresszív, 2-3 embert visel el maga körül, akiket nagyon ismer, máskor be kell zárni, ha jön valaki. Nem menne neki senkinek magától, nem szereti maga körül az embereket. Megsértődött a porszívóra.

Pici kutya, nem lát, nem hall, öreg, nem volt vele soha semmi gond, csak már olyan szinten öreg..17 éves.

Gyerek közelében nem lesz, nem velünk lakik a kutya. Látogatóban voltunk, nem vittem magammal a költözésnél. Amúgy sem tartanék kisállatot baba közelében, csak kertesben.

Köszi a válaszokat! :)

2016. márc. 1. 10:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, engem 34 hetes terhesen megharapott az egyik szomszéd elmebeteg kutyája. Én mentem a kórházba, ott kaptam tetanuszt és a kutyát állatorvosi vizsgálatnak vetették alá pár napig. Én nem akartam ezt, de eljárás volt, az idióta szomszéd meg azt hitte én nyomtam fel és cirkuszolt miatta nekem. Én a helyedben megmutatnám orvosnak, az én esetemben sem volt vérzés, csak látható fognyom, a kutya is oltott volt, mégis kaptam tetanuszt.
2016. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!