Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahang adatok alapján...

Ultrahang adatok alapján nagyobb a babám, az átlagnál több az magzatvíz. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon de nagyon meg vagyok ijedve ugyanis a helyzet a következő.

Múlt héten voltam ultahangon ahol (29 hetesen), kiderült hogy a babám nagyobb az átlagnál, 1770 gramm és a magzatvíz is több.


Az eredményeimmel nincs gond. Látszik a vérképen hogy egy picit romlott az előzőhöz képest de azt mondták nincs baj vele. Terhesség alatt 8 kg híztam, a cukor terheléses vizsgálatom eredménye jó.


Most a doki mégis Torch vizsgálatot kért, 2 hét múlva újabb ultrahang. Szerinte nem jó hogy nagy a baba. Nagyon megijesztett majd közölte hogy nyugodjak meg mert a gyerek jól van.


nagyon féltem a kicsikémet és a sírás határán vagyok.


Volt valaki hasonló helyzetben??


2016. márc. 1. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, én voltam így. nekem a több magzatvíz miatt volt torch, cukorterhelés és szívuh. egyik se mutatott eltérést.


végül, csökkentettem a ch bevitelt és ez segített, 30. hétre már (4 héttel később) normális volt a vizem.


az én magzatom is nagyobb az átlagnál, a 30. héten lőtt ki, azóta mindig 1,5-2 héttel nagyobb, de ez nem baj. a férjem családjában 4 kg-os gyerekek születnek folyton.


38hkm

2016. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugi nem Kell megijedni, lehet hogy csak genetika, nekem az elsö lányom volt mindig 1 héttel nagyobb, 3850 grammal született, csak nagy baba volt.

Most a 2.-al 34 hetes vagyok Ö meg egy héttel kisebb, lehet hogy kicsit túl reagálja az orvos, mondjuk a sok magzat víz tényleg nem vmi jó.

2016. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat.


Csökkentem a cukor bevitelt és 3 hét múlva kiderül a vérvétel eredménye. Nem hinném hogy gond van, de nagyon megijeszetett az orvos.

2016. márc. 1. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is nagy a babó, UH szerint 2 héttel idősebb. 32. Héten több, mint 2 kg volt, de a doki megnyugtatott hogy ilyenkor az átlaghoz képest akar 500g eltérés is normális, szóval emiatt ne aggódj, nekem azt mondtak hogy valószínűleg 1-2 héttel korábban fog születni. A vizet nem tudom, az nálunk átlagos.

35 hkm

2016. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!