Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhesség! Kezdek...

Második terhesség! Kezdek félni a szüléstől?! 30hkm

Figyelt kérdés

Néha eszembe jut h úristen hát mindjárt szülni fogok... És elő jönnek az emlékek...

Első szülésem nem volt annyira nehéz (kinek mi a nehéz) 8 óra vajúdás, (ebből 4 ami fájdalmasabb volt) természetes szülés.

A vajúdás mindenkinek fáj! Ettől félek a legjobban, a görcsöktől :(


Tudom h túl kell esni rajta, de aki már szült az tuti h agyal azon h milyen lesz a következő, hiszen már nagyjából ismeri a menetét...


Tudnátok pár sort írni h nektek miben volt más a 2ik szülés??

Nehezebb-könnyebb-gyorsabb?



2016. márc. 1. 21:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Elírtam. 35 hkm
2016. márc. 1. 21:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első 38+5 naposan magzatvíz szivàrgàssal indult, 5,5 óra múlva 5 perces fàjàsok, még 4,5 óra és megszületett a lànyom.

2. Oxitocinos indítàs a kiírt napon. 1,5 óra múlva burokrepesztés, 2,5 óra múlva megszületett a fiam.

Az elsőnél talàn a vajjúdàs fàjdalmasabb volt, a kitolàs gyorsabb és könnyebb.

A màsodik szüléstől jobban féltem, mert előre tudtam hogy mikor lesz, sok rosszat hallottam az indítàsról is...

2016. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy szülésem volt, nem is tervezünk többet.

De az biztos, hogy ha lenne, sokkal jobban viselném. Mert az elsőnél nem tudtam, mire készüljek, mi hogy lesz, stb. A másodiknál már "rutinos" lennék, így nem is paráznék annyira. Ok, hogy brutálisan fáj, de tudod, miért csinálod végig.

2016. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elso szulesem borzalmas volt,17,5 ora,ebbol 10 ora kemeny kinlodas,vegul vakummal szuletett meg a kisfiunk. Terveztuk a tesot, en mar felidotol porogtem azon hogy mennyire felek a szulestol. Olvastam,hogy sokaknal gyorsabb a masodik,jat ebben remenykedtem. Nemgondoltam,hogy ennyivel gyorsabb. Este ereztem hogy feszit a hasam,de nem fajt,feszitett igy mar maskor is. El is aludtam gond nelkul. Egykor fajasra ebredtem 6 perces volt,a kovetkezo 5 perces es utana rendszeres 3 percesek jottek. Fel3-kor indultunk a korhazba,ketto elott kicsivel erkeztunk. Par perc mulva elfolyt a magzatviz utana jott meg par iszonyu eros fajas es mondtam a szulesznonek hogy nekem nyomnom kell. Azt mondta akkor hajra 😊 2:54-re meglett a baba.

Nagyon fajdalmas volt,nem vagyok kiabalos de orditottam rendesen,viszont nagyon gyors vot. Inkabb ez mint a 17,5 ora.

Ez 5 napja tortent,a szulest mar elfelejtettem,most sokkal jobban kicsinal a nem alvas.

Konnyu szulest kivanok

2016. márc. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*fel2-kor indultunk
2016. márc. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is másodszorra vagyok terhes és egyáltalán nem félek a szüléstől. Az első gyors volt, könnyen kitoltam, se oxi, se vágás, se beöntés, szuper élmény volt. A vajúdás végefelé valóban fájt, de miért félünk ennyire a fájdalomtól? Ebben az esetben hasznos, hiszen attól tágulsz, tehát közelebb vagy a szüléshez. Én minden fájásba "beleengedtem magam", nagyokat sóhajtottam és mire kifújtam a levegőt el is múlt és jött a pihenő rész.
2016. márc. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En is nagyon félek, második gyerek,de az első 8 éve született! Sokat gondolok rá hogy atyauristen,fájni fog...
2016. márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!