Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Macska és terhesség mi az...

Macska és terhesség mi az igazság van okom félni?

Figyelt kérdés
Még csak 6 hetes vagyok, van egy 1 éves szobacicám, egy brit rövidszőrű! Elég ha csak az almot nem én takarítom vagy másra is vigyáznom kell? Jövő héten megyek először orvoshoz ott kérem majd hogy vizsgáljanak meg toxoplazmára, de addig ugye nem lehet baj míg nincs meg az eredmény?
2013. jún. 26. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
baj az bármikor lehet de nem paráznék rá ennyire.
2013. jún. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az almot ne te takarítsd addig is. Ha a toxoplasmád pozitív lesz, akkor semmi bajotok nem lehet a macskától. Ha negatív, akkor kell vigyázni. Én mondjuk nem is nagyon simogattam a macskánkat, féltem, hogy valamit elkapok. Trimeszterenként nézettem a toxoplazmát. Ha negatív, akkor nem csak a macskával kell vigyázni, hanem a földdel, földi gyümölcsökkel is.
2013. jún. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az almot addig takarítsa más, amíg meg nem csináltatod a toxoplasmát. Nekem is van egy cicám, de negatív a toxoplasmám. Ha pozitív lesz, akkor majd ráérsz megijedni. Tényleg ne parázz rá, max az almot bízd másra.
2013. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. jún. 26. 14:56
 5/13 anonim ***** válasza:

Ma már a toxoplazmózis az a fajta betegség, amit megfelelő antibiotikummal tudnak kúrálni terhesség alatt is. Én szintén nagy macskás vagyok, nekem 2 macsekom van, és most vagyok 32 hetes. Nekem anno a toxoplazma szűrésem teljesen negatív lett, azaz át sem estem rajta és hordozó sem vagyok. Azt a tanácsot kaptam a védőnőtől és az orvostól, hogy továbbra is nyugodtan macskázhatok, de lehetőség szerint csak a sajátomat simogassam, vagy maximálisan megbízható tisztaságú macskát (ilyen pl. a barátnőmék cicája, aki szobában tartott, rendszeresen gondozott, ellenőrzött állat), és minden macskázás után folyó meleg vízzel, bő szappanozással mossam meg a kezem alaposan. (Utána én szoktam alkoholos kézfertőtlenítőt is használni, biztos, ami biztos.)

Szóval én is ezt merem neked javasolni: cicázz bátran, az almot ne te cseréld, de minden simogatás, játék után moss nagyon alaposan kezet. (Alaposabban mint eddig.)

Egyébként nálunk én vagyok az, aki az etetésért felelős, ezt a posztot pedig nem szerettem volna átadni, csak ha máshogy nem megoldható.

Röviden és tömören: nem lesz baj, hiszen ha a cicusod fertőzött, te már átestél rajta, ha nem, akkor pedig ezek után sem fogsz, de az alomcsere higiéniai okok miatt ss olyan, hogy kismama ne csinálja. Idegen cicusokat viszont javasolt kerülni.

2013. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nem jár ki a cicád akkor nem valószínű, hogy bajod lehet tőle. Az enyém kijárós volt, én takarítottam terhesen is és világ életemben volt cica körülöttem, kertes házban laktam, földet túrtam, mosatlan gyümölcsöt ettem egész gyerekkoromban és negatív volt a toxoplazmózis. :O Nekünk semmi bajunk nem lett 2 gyerekem van már.
2013. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, nincs a környezetemben másik macska, ő is lakásban tartott, nem jár ki... :)
2013. jún. 26. 15:01
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, toxoplasmára kérjél vizsgálatot. Ha az pozítiv akkor nem kell félned annyira. Ha negatív, akkor igen, mert bármikor elkaphatod. Macskaalmot ne takarítsd (mert az ürülékükkel fertőznek), mosatlan gyümölcsöt ne egyél, meg nyers húst. Hát ennyi. A terhesség alatt 3szor tudnak tesztelni rá, mert többet nem támogat a tb. Ha útközben pozítiv leszel, akkor meg a doki fel tud írni gyógyszert, hogy minimálisra csökkentse a kockázatokat a babánál. Nekem negatív volt végig, pedig volt macskám, meg anyóséknál is vagy 13macska van
2013. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A 47%-os válaszoló jól mondja! :)
2013. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kel aggódni. Ha pozitív lesz a toxoplazma, akkor nincs baj, már rég átestél a fertőzésen.

Ha negatív, akkor sincs, csak akkor rá kell szólni a védőnőre, hogy havonta szeretnél Toxoplazma-szűrést kérni, mert benn tartott macskátok van. Ez TB-finanszírozott.


Ha a cica ténylegesen is szobacica (= soha nem jár ki) és nem kölyök már, akkor azonban elég elenyésző az esélye, hogy gond legyen. Egyrészt ők is nagyrészt kölyökkorukban esnek át a fertőzésen, akkor fertőznek, másrészt ha benn tartott, nincs igazán kitől elkapnia. Szóval tényleg ne aggódj, semmi gond nem lesz. :)

2013. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!