Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Chorionbiopszia a Bajcsyban...

Chorionbiopszia a Bajcsyban kinek volt?

Figyelt kérdés
Mennyire fájt? Eredményre mennyit kellett várni? Holnap megyek, és nem vagyok túl nyugodt....

2016. márc. 2. 09:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Holnap már a mintavétel lesz, vagy első tanácsadásra mész? Nekem azt mondták, kellemetlen, de nem fáj. Az eredmény függ attól, hogy milyen előményekkel mész. Ha 40 alatt, és "csak" egy gyanús kombinált teszt miatt, akkor picivel többet kell várni. Minél magasabb a kockázat, annál hamarabb van eredmény.
2016. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Már mintavételre megyek. 20 hetes terhes vagyok, több a magzatvizem, mint az átlag, és van egy ciszta is a magzat agyában. :(

34 éves vagyok, az eddigi eredmények jók lettek, a kombinált teszt is.

Ezt a 2 eltérést a 19 hetes utrahangon vették észre.

2016. márc. 2. 11:50
 3/25 anonim ***** válasza:

Értem. CVS lesz, nem amnio? Mondjuk az előbbinek hamarabb megvan az eredménye, nem kell tenyészteni. A labor túlterhelt, és a magasabb rizikójú eseteket előre veszik. Nálad azért nem olyan óriási nagy a rizikó a jelek szerint, inkább csak a biztonság kedvéért csinálják meg.

Nekem is holnap lesz CVS-em, eredetileg úgy volt, hogy hamar megkapom az eredményt, mivel a korom miatt (40 felett) magas kockázatúnak számítok.

Viszont annyira rossz lett a genetikai ultrahangom eredménye, hogy mindenképpen be kell fejezni a terhességet. A CVS-t már csak azért csinálják meg, hogy legalább utólag kiderüljön az ok.


Lehet, hogy 2-3 hetet kell várnod az eredményre, ami nyilván idegőrlő, de hidd el, ez a jobbik eset. Ha a genetikusok sürgősnek ítélnék, akkor jobban kellene aggódnod.

2016. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen, CVS lesz. Megkérdezhetem, mit találtak a genetikai ultrahangon? Nagyon sajnálom, hogy be kell fejezni a terhességet! Neked is a Bajcsyban csinálják a Cvs-t?
2016. márc. 2. 12:16
 5/25 anonim ***** válasza:

Igen, a Bajcsyban. Hydrops foetalis, vagyis testszerte ödéma. Ez élettel összeegyeztethetetlen, valószínűleg nem érné meg a 24. hetes terhességi kort sem, de ha igen, akkor is nagyon betegen születne.

Szívem szerint kihagynám a CVS-t és túl lennék már a műtéten inkább.

2016. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom! :( Gondolom, milyen lelkiállapotban lehettek most. Én is teljesen el vagyok keseredve. Teljesen megértem, hogy kihagynád a CVS-t.
2016. márc. 2. 12:39
 7/25 anonim ***** válasza:

Azért nálad nem olyan nagy a baj... az agyi ciszták szépen fel szoktak szívódni az esetek túlnyomó többségében, és a magzatvíz mennyisége sem szokott nagy bajra utalni. Bár tény, hogy jobban oda kell figyelni a terhességre, de egyik sem olyan vészes.


Hidd el, most már tapasztalatból írom, hogy ha nagyon nagy baj van, akkor nem szépítenek, nem biztatnak. A leginkább biztató mondat az elmúlt napokban az volt, hogy örüljek, hogy kiderült most.

2016. márc. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást! :)

Tényleg azt mondták, hogy önmagában egyik sem jelentene gondot, de mivel a kettő egyszerre fordul elő, van esély a rendellenességre. De nagyon remélem, hogy az eredmény megnyugtató lesz.

2016. márc. 2. 12:47
 9/25 anonim ***** válasza:

Sajnálom mind a kettőtöket, gondolom, senkinek sem könnyű a helyzete.


Azért annyit belekotyognék, hogy a CVS-t is tenyésztik. Az kb. egy hét. Tehát ennél előbb nem lesz eredményed.


Amúgy -amennyire ez lehetséges- nyugi, ne stresszeld magad túl, az nem tesz jót se Neked, sem a babának. Kicsit fáj, de van helyi érzéstelenítés. Magnéziumot szedjél kicsit többet mától.

2016. márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tenyésztik, de 4 nap. Az amnionál meg több hét.

(Egyébként én most végül nem megyek CVS-re, mivel napokat csúszna miatta a műtétem, úgyhogy egyeztettük, hogy ezúttal kihagyom.)

De a Bajcsy genetikai tanácsadást mindenkinek csak ajánlani tudom, én annyi törődést, emberséget kaptam az elmúlt napokban (különösen Imrei Júliától), amit egészen biztosan soha nem fogok elfelejteni.

2016. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!