Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti székrekedés...

Terhesség alatti székrekedés ellen?

Figyelt kérdés

Előtte is állandóan ezzel küzködtem..

Az orvosom szenna levél teát javasolt a védőnőm ricinusolajat.Én mindkettőről úgy olvastam a csonagoláson is rajta vagy hogy terhesség alatt nem szabad!Laevolacot próbáltam de kihányom az édes íz miatt.

Sajnos a házipraktikák nem váltak ve minden létezőt kipróbáltam.Jó esetben hetente vagy kéthetente sikerül de akkor sem normálisan.Már kezd kellenetlen lenni.

Valakinek ötlet?


2016. márc. 5. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindent kiprobaltam. Csak a glicerines vegbelkup valt be, a dokim javasolta. Volt, hogy az sem, akkoriban 3 naponta 10 csepp Guttalaxot engedett a dokim. Nekem a vastol elmult a baj, de van, akinek szekrekedest okoz.


38hkm

2016. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
17hetes vagyok az lemaradt
2016. márc. 5. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, hát én is ezzel küzdök:( nálam a legdurvább kombináció az aszalt szilva lé tejjel ami csak szelet csinált. Ha szedem a vasat ha nem akkor sem tudok wc-ni. 10 csepp guttalax segített mert már a babát féltettem a sok erőlködéstől és persze aranyerem is van. Magnosolvot szedtem ha abból többet vettem be néha az is segített de 36 hetes vagyok és most már nem kell a magnézium. A guttalaxtól nem görcsöltem csak lazított rajta és minden rendben volt. Olvasd el a neten a betegtájékoztatót még szoptatósan is lehet szedni, és egy egy alkalomtól nem lesz semmi bajod. Van olyan helyzet amikor már a házi praktikák sem segítenek. Nekem volt hogy a kezemmel kellett kipiszkálni mert annyira fájt hogy nyomni nem is tudtam. Egy próbát megér:)
2016. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy szedsz e vasat, azt nem írtad, de az is székrekedést okoz.A szerves vas állítólag jobb, mert abból csak a megfelelő, szükséges mennyiség szívódik fel. Ha nem szeded a vasat, és már előtte is székrekedéses voltál, ahogy írtad is, akkor sztem szimplán alkati kérdés, nekem is van ismerősöm, aki 8-10 naponta megy el nagywc-re és a feje tetejére is állt már, akkor sem megy hamarabb. Ezt sztem ne próbáld ki, de őneki az segít egyedül, ha valami erjedt dolgot iszik.Abból elég neki 2 korty, és rá pár percre rohan is.
2016. márc. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Savanyusag le tejjel :-)

Komolyan meg felejts el a kenyeret tesztat burgonyat rizst repat almat

Sok folyadek levesek fozelek gyumolcs nyers zoldseg


Nekem meg a szuztea valt be

2016. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A ricinusolaj veszélyes. Szülésmegindításra javasolják de még arra is nagyon veszélyes művelet.

Glicerines kúpot használtam néha amikor nagyon rossz volt.

2016. márc. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szomorú hogy a védőnő ilyet javasol.

Nem szedek vasat.Femibion 400at szedek vitaminként.

Ha a kakaóval eszek paradicsomot vagy savanyúságot stb semmi ilyen nem hat rám.De már terhesen nagyon rossz.Sokszor szorulás inkább.. És félel a nagy erőlködés miatt ;(

2016. márc. 6. 12:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Terhesség elején nekem is szörnyű szorulásom volt, semmi nem vált be ilyen savanyú-tejes kombók sem, amit érdemes kipróbálnod neked is, az a sok leves, napi evésem háromnegyede leves (rántott, zöldség, tejfölös levesek...), és azóta nagyon könnyen megy a wc-zés :)
2016. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!