Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszáj nyílás megelőzése...

Méhszáj nyílás megelőzése lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnénk még egy babát a párommal. Első gyerekünk 1 éves múlt. Amikor vele terhes voltam már 32 hetesen 2111 volt a méhszáj értékem amiért 3 hetet korházban töltöttem. Második terhességnél ezt szeretném elkerülni. Lehetséges valahogy? Aki volt már hasonló helyzetbe írna hogy hogy alakult a 2. terhessége?

2016. márc. 6. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek bevarrták a méhszáját...
2016. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha hajlamos erre akkor szerintem csak a teljes agynyugalom terhesseg alatt ami nem igazan kivitelezheto egy orokmozgo 1 eves mellett
2016. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Amennyiben méhszájgyengeséged van - akár veleszületett, akár szerzett - akkor arra lehet számítani, hogy a többedik terhességben a méhszáj mindig korábban fog nyílni. Az orvosoddal kellene megbeszélni, hogy ilyenkor nálad mi lehet az amit sikerrel alkalmazni lehet.

Ez lehet méhszájzárás - amelyet legjobb megelőző jelleggel végezni még koraterhesen - vagy a méhszájzáró pesszárium alkalmazása, ezt hívják Arabin pesszáriumnak is, interneten sokat olvashatsz róla. A fekvés pihenés már terhesen adott dolog, a méhszáj nem bírja a nyomást a terhelést, ezért le kell venni róla a súlyt, az pedig csak bármely fenti módszernek a fekvéssel való kombinációja. Ezalatt az időszak alatt nagyon figyelni kell az intim higiéniára és gyulladások megelőzésére, de ezt az előéletedből Te is tudod. Amikor pedig eléred a 24. hetet, jó ha kapsz tüdőérlelőt. És természetesen végig eszed a magnéziumot.

Ugyanarra készülök, amire Te, azzal a különbséggel, hogy én már túl vagyok egy nagyvetélésen.Úgy nyílt ki a méhszájam, hogy nem egész 12 óra alatt mindennek vége volt... Nem volt egészen egyszerűen mit tenni. A megelőző méhszájzárás nem volt indokolt, mivel semmi jele nem volt annak, hogy a méhszájam megadja magát, a sürgősségire pedig sajnos nem maradt idő, lehetőség. Második terhességem volt, az elsőben is korán nyíltam de akkor időben sikerült fellépnünk ellene jobban bírta a méhszájam is és fekvéssel zárás nélkül sikerült a 34. hétig elvinni a terhességet. (30. héten visszatartás és tüdőérlelő+ 3 hét kórház, fekvés, előtte pedig fekvés otthon.)

Nagyon körbe kell járni a dolgot, mert borzalmasan sokat lehet vele veszíteni és a világ legjobb dolgát nyerni. Én momentán azt várom, hogy még idősebb legyen a gyermekem (most 4 és fél) valamint gyűjtöm a lelki erőmet és fizikálisan próbálok kiváló állapotba kerülni. Nagyon jó, hogy előre gondolkozol, jó hogy keresed az infókat, de majdnem minden attól függ, hogy az orvosod hogyan áll Hozzád!Minden jót kívánok Neked!

2016. márc. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy a méhszájgyengeség diagnózisához egy vagy több koraszülés és/ vagy nagyvetélés "kell". Amíg ezek nincsenek benne az előéletedben, addig nagyon nehezen jutsz el addig, hogy valaki vállalja a felelősségét annak, hogy varrást helyezzen fel, holott 30 évvel ezelőtt ezt nagyon gyakran alkalmazták. Manapság a fekvésre és a koraszülött-orvoslás fejlettségére helyezik a hangsúlyt. (Szerintem nem egészen helyesen, ez privát vélemény.) Egyszóval nagyon sok múlik az orvosodon. Előző voltam.
2016. márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat főleg az utolsónak. Mindenképp konzultálok előre majd az orvosommal. Neked is sok sikert kívánok és kitartást. Szurkolok a második babához.
2016. márc. 7. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!