Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek el vásárolni...

Mikor kezdtetek el vásárolni és miket vettetek meg először?

Figyelt kérdés

Félek hogy kifutunk az időből ha nem kezdünk el hamar vásárolni, de olyan sok minden kell, hogy azt se tudom hol kezdjem... Ti miket vettetek meg először? Mi az amit felesleges volt megvenni vagy az amit kellett volna de nem vettetek?

Azt se tudom hol kezdjek bele a vásárlásba...

16hkm


2016. márc. 7. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi az a sok minden?

Mi ágyat kaptunk matraccal.

37. hétig dolgoztam, utána 1 nap alatt megvettük a felszerelést, apróságokat, majd még 1 nap alatt a ruhákat. Azokat azonnal kimostam, és ennyi.

2 áruházban, és kb 3 ruhaüzletben jártam.


Minden megvolt, ami kellett.

2016. márc. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amik kimondottan szükségesek szerintem:

kiságy, matrac, fürdető kád, állványom nem volt, de kellett volna venni. Textil pelus, legalább 15 db, lázmérő, orrszi-porszi, pelenka, popsitörlő, cumisüveg, mellszívót érdemes bérelni, vagy venni, mérleg sem árt. Nyilván kisruhák, babakocsi, autós ülés.

Érdemes egy szoptatási tanácsadó telefonszámával felkészülni. A többi menet közben kialakul, hogy mire lehet szükségetek.

2016. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem futsz ki az időből nem kell félned .Mi kb így kezdtük 16 18 hetes lettem .Ruhákkal kezdtem body40 db,rugi25 db,zokni 6 pár,kocsikabát 5 db,alvózsák 2 db,halózsák 2 db.karmolás elleni kesztyű 2pár,kifogó 3 db ,vizi szoba hőmérő,digitális párásító,babamatrac ,orrszívó porszívó ,sima,digi lázmérő,cumis digis lázmérő,sima lázmerő,éjjel fény,körforgó kiságyra,texil pelenka 20 db ,ágyneműszett 2 darab ,lepedő 3 db,babaápoló szett hajfésű köröm .vágó olló,gyógyszeradagoló stb,kis kád ,bababútor,takarók 4 db különbözőbb vastagságban,pihenőszék ,babakocsi 3.1 ben ,cumisüvegek avent natural 3 db,mellszívó ,stereilizáló mikrós szintén ,tapszert is készítettem be,pepanthen,kozmetikumok ,eldobható pelenka ,légzésfigyelő pelenkára csíptethető, most 37 hetes kismama a bébimonitort tegnap rendeltem meg kb ennyi ..De ennek a fele nem létfontosságú
2016. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem már megvolt a baba, és mikor bizros lett hohy túléli a koraszülést kezdtem el vásárolni, a nagyobb dolgokat haza hozatala előtt egy nappal vettem meg és így se maradt le semmi...

És örülök os hogy így volt megőrültem volna ha a nehéz napokon egy halom baba holmi vár itthon

2016. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

én 30. hét után kezdtem elvásárolni, már csak a kiságyra várunk, ami elméletileg a héten megjön :) + apróságok kellenek még( textilpelenka,törölköző,kórházi holmik..stb)


33 hkm

2016. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez függ nagyban attól,hogy földhöz vág-e mondjuk,ha ha két hónap alatt vesztek meg mindent. Ha igen, akkor nyilván érdemese már elkezdeni és apránként megvenni, ha nem, akkor ráér. Én az első gyerekkel is később kezdtem el, úgy 30. hét körül, mert szinte két hét alatt meg is vettem mindent. A szoba is kész lett egy hét alatt durván. A második gyereknél még később, hiszen csak egy-két új dologra volt szükség.
2016. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Anyagilag is jobb lenne, ha nem mindent egyszerre kéne megvenni, és Augusztusra vagyok kiírva, tavasszal már minden jó lenne ha meglenne, mert nyáron a 40 fokban nem hiszem hogy kedvem lesz vásárolgatni menni.
2016. márc. 7. 14:21
 8/12 anonim ***** válasza:
20. héttől.
2016. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38 hetesen kezdtünk vásárolni. Egyedül babakocsit intéztünk előbb mert egy ritka típust néztünk ki ami csak rendelésre van és 6 hétre vállalták így azt 34 hetesen megrendeltük.
2016. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

19 hetesen tudtuk meg a nemét, utána eleinte csak néhány dolgot vettünk (pár body, rugi) kiságyat is. Ezután mindig valami apróságot majd a nagyját 2 körben 27 hetesen és 32 hetesen vettük meg. Szeptember végére voltam kiírva szóval nagyban nyár de nem 40 fok meleg. :)

Számolhatsz nyugodtan a nyári hónapokkal is, bőven van amikor nincs 40 fok. Nyilván nem kell mindent addigra hagyni, elkezdhetsz vásárolni már most is, csak teher ne legyen rajtad azért, mert tavasszal esetleg csak 90%-ban van beszerezve a babakelengye.

Igazából nem érdekes ki mikor mit vesz meg szerintem, nekem örömöt okozott vásárolni ezért se akartam letudni egyszerre hanem folyamatosan vettünk apróságokat már viszonylag korán is. Később 35 hetesen is elindultam még egy kört és akkor vettem egy pár dolgot még aminek végül a fele felesleges volt. (Pl pólya aztán bukós babámat nem is altattam háton azt hiszem ez volt a legfeleslegesebb az összes közül) Szóval nem árt ha hagysz egy pár vásárolni valót a végére is azért mert akkor is benne lehet az emberben, hogy menne vásárolni a babának.

2016. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!