Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ijedtségem jogos? Hasonló...

Ijedtségem jogos? Hasonló helyzetben voltál?

Figyelt kérdés

18 hetes terhes vagyok és 22 éves az orvosom elküldött Genetikai vizsgálatra ( öcsém agy daganattal született) időpontot kértem 14 hetesen akkor mondták feleslegesen mennék nem is adtak. De ma voltam a 18 hetes uh-án ahol az orvosom azt irta a papira ,, Kérjük szíves vizsgálatát echodenzebb belek és terhelő családi anamnézis miatt,,

Kérdeztem baj van annyit mondott ne aggódjak de nem megy.

Mi lehet ez ? lehet túl aggódom de nagyon félek és a sírás van rajtam azóta.



2016. márc. 9. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, elsősorban a családi anamnézis indokolja az alaposabb odafigyelést. Én nemrég voltam a Bajcsy genetikai tanácsadásán, szuperjófejek! Tényleg!
2016. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem csak azért írta rá,hogy ne hajtsanak el.
2016. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még annyi kérdésem lenne időpontot mikor kérted mennyi idő múltán adtak ? mondtak olyat is 1-2 hónap is lehet valóban?
2016. márc. 9. 17:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Én eddig 2x voltam genetikai tanácsadáson a SOTE I-en (mi oda tartozunk). Mindkétszer életkor miatt, de nem nagyon örültek nekem, mert egyébként a leleteim rendben voltak, viszont a doki ráírta a papírra, hogy ki kell vizsgálni, illetve a elsőnél hogy van a bébinek egy pici pár mm-es pyleontágulata (ami ugye fiúknál gyakori és szülésig el ill. 1 éves korig el is múlhat, nekem már az utolsó uh-n sem volt rajta), így kénytelenek voltak fogadni. Az elsőnél még csináltak uh-ot, most a másodiknál már azt sem (állítólag bizonyos esetekben - megfelelő indok - nem támogatja a tb), felvették az adataimat és megkérdezték kérünk-e magzatvíz vizsgálatot, mi meg kérdeztük, hogy hát mire, mikor a 12. heti uh óta semmilyen vizsgálat nem volt (tehát fogalmunk sincs tényleg hogy van a bébi), így azt mondta, hogy ha már ott vagyunk ad beutalót szívultrahangra, ha gondoljuk menjünk el oda. Épp ma kértem időpontot, a Kardiológia Intézetben majdnem lebeszéltek róla (minek is akarok menni?), a János kórházban viszont nagyon kedvesek voltak, még időpontot is választhattam 3 hét múlva :) De legalább ahhoz mehetek akit a nőgyógyászom is ajánlott alaposság szempontjából.

Ő azt mondta egyébként, hogy valóban "rámenősnek" kell lenni, mert különben elhajtanak, hát valóban így van, sajnos :(

De szerintem sem kell aggódnod, csak az orvosod szeretné ha tényleg megnéznének.

2016. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Probálok nem idegeskedni de féltem nagyon.
2016. márc. 10. 10:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Hova mész? Bajcsyban tényleg rendesek. Akár aznapra is kaphatsz időpontot a tanácsadásra.

Viszont az agydaganat nem genetikai betegség. Az echodens belek meg csak egy rossz jel. Tehát valójában nem kellene idegeskedned és igazából genetikára sem értem miért küldtek, mert nem indokolt csak ha van még más is az ultrahangon.

2016. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!