Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes terhes vagyok,...

30 hetes terhes vagyok, tegnap nagyon eros gorccsel mentunk a Margit korhazba. Csak szerintem volt gaz ez az ellatas?

Figyelt kérdés

Szoval oda jarok terhesgondozasra is es nagyon kedvesek segitokeszek, es itt is azt olvasom hogy a szuleszeten korrektek nincs gond.

Tegnap nagyon gorcsolt a hasam, 2 oran keresztul hullamokban, felallni nem birtam nehany ilyennel. Bementunk este 11 kor az ugyeletre a Margit korhazba.

Eleve orvos meg se nezett ott tartozkodasom alatt, mar csak a leletrol olvastam a nevet.

Nagyon beparaztattak azt mondta a nover a ctg meg kitapintott meh alapjan h kb lehet meg ma megszuletik de tuti koraszules lesz, at kell vinni az Egyes szamu klinikara, nem mondanam hogy bunko volt, de megis olyan furcsa lekezelo

Kaptam infuziot oke. A mentoben kozoltek hogy nem értik a gyógyszer kevereket amit beadtak ott teljesen felesleges. Ez arra volt a reakcio hogy megkerdeztek hogy vagyok nem kaptam levegot es zsibbadt a karom. Megnezte a srac es mondta hogy rosszul van bekotve es majdnem maxra allitva szóval kikapcsoltak...Mondta hogy az ertekeim alapjan teljesen felesleges egyebkent bemenni eleg lett volna egy orvosi beutalo.

1es szamu noi klinikan vegig nagyon nagyon kedvesek voltak. Ok sem ertettek egyebkent miert vagyok ott mert azon kivul hogy kicsit megrovidult a mehnyak es a baba feje nagyon lent van ( ez okozhatta a nagyon eros gorcsoket, amik mar addigra a Margitban ejfrl korul teljesen megszuntek es a ctg se mutatott szulesi gorcsoket) nincs gond es koraszules sem lesz. Hazakuldtek mostantol ketnaponta kontroll. A margit eljarasat par megjegyzessel dijaztak ( se vernyomas se ultrahang semmit nem neztek, infuzip szerintuk is felesleges volt _nem magnezium volt benne hanem 4 gyógyszer kevereke ).. Na most lehet csak en nem latom oket korrektnek kivancsi lennek a velemenyekre, ezek utan kicsit felek mar az ottani szüléstol


2016. márc. 10. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok semmit jót mondani a Margitról, én rosszakat hallottam csak :(
2016. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég "furcsának" tünik az ottani ellátásod, a helyedben erösen átgondolnám, hogy megkockáztassam-e az ottani szülést a magam és a gyerek élete/egészsége érdekében.


SZóval inkább keress egy normálisabb kórházat meg orvost, mert itt, ha csak egész enyhe komplikáció is felmerül, nem biztos, hogy jól sül el.

2016. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A valtas nem tudja valaki hogy tortenik?
2016. márc. 10. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:

ha a margitba tartozol akkor csak úgy válthatsz kórházat ha felfogadsz egy orvost másik kórházból és fizetsz neki.


szerintem nem feltétlenül volt gáz ez az ellátás. egyrészt 30 hetesen nem a margitba kell bemenni fájásokkal hanem a jánosba mert ott van koraszülött osztály, margitba betöltött 36. héttől mehetsz.

az biztos, hogy nem nővér csinálta neked a ctg-t, hanem szülésznő, ebben biztos lehetsz :) az gáz, hogy orvos nem látott, de legalább szülésznők vannak a ctg-ben! :)


ezt a gyógyszeres dolgot nem értem, mondjuk egy mentős nem hiszem, hogy ért a szülés leállításához, de ha az I.sz klinikán is azt mondták, akkor tényleg gáz!


ki az orvosod, kihez jársz terhesgondozásra?

2016. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Margitba ne csodálkozz semmin. Borzalmas hely. A lábamat nem teszem be oda többet.
2016. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel a Margitban nincs koraszülött osztály, így ilyen esetekben _azonnal_ telefonálnak a SOTE-ra, hogy küldhetik-e a kismamát, helyzetet adnak át, név, miegymás. Slussz. Jön a mentő, átszállít. Ha az ügyeletes orvos éppen mondjuk műt, vagy szülést vezet le, akkor nem érdemes arra várni ilyen tünetekkel, hanem azonnal, minél rövidebb idő alatt eljutni a fogadó intézménybe. A szülésznő nem fog UH-on megnézni, mert nem igen ért hozzá, és valószínűleg nem is húzzák ezzel az időt. Elegendő, ha a magzati életjeleket vizsgálja és SOS továbbít. Vérnyomást szokás mérni, de azt a mentős is megmérhette volna. Az infúzió bekötésének elvétésére nincs mentség, de kétlem, hogy ne lett volna szükséges, mert nekik sincs ingyen semmi. Nekem volt hasonló helyzetem, bár nem Margit, de hasonló volt a protokoll eljárás. Bár minden kórház olyan "szörnyűségesen rossz" lenne, mint a Margit, lehet kevesebb panasz lenne a szülészetekre. Ahol mi lakunk Pest megyében, innen a 90% oda megy szülni, gondozásra, mert a helyi kórház annyira pocsék, pedig "bababarát", és a védőnő is javasolja a Margitot.
2016. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!