Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy van az IR terhesség...

Hogy van az IR terhesség alatt? Lehet emiatt vetéltem el?

Figyelt kérdés
PCO-s vagyok, emiatt kerülöm a kenyeret, szénhidrátot és jobb esetben az édességeket, tejet. a terhesség alatt viszont nem birtam ki, csak a kenyér ment le a torkomon. Sajnos 7. héten elment a baba, honnan lehet tudni hogy emiatt esetleg? miket lehet akkor enni baba alatt?

2016. márc. 13. 12:50
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
még annyi hogy heti 2szer szoktam mozogni, szintén pco miatt a baba alatt nem mertem, lehet ez is baj volt?
2016. márc. 13. 12:51
 2/36 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Mivel nincs kezelve az inzulinrezisztenciád. A kenyér és ch kerülése nem diéta. Az endokrinológusod által beállított napi ch bevitelt kell tartani és megfelelő minőségű szénhidrátok enni.
2016. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
a nődokim állitott be bromocriptinre illetve ö nézte az IR szintet, ezekkel az étkezésekkel helyre jött, nem mondta h kell ennél jobban diétázni, azt mondta rendben van, én igazábol csak arra vagyok kiváncsi hogyha ezt nem tartom be és attól megnövekedik az IR (tehát még nem vagyok IR rezisztens csak megnő) attol elmehet a baba?
2016. márc. 13. 13:25
 4/36 anonim ***** válasza:
A bromocriptint nem ir-re hanem magas prolaktin szintre kell szedni. A magas prolaktin szint megakadályozza a beágyazódást vagy vetélést okoz. Mennyi most a prolaktinod? Terhesség alatt is szedted a bromocriptint?
2016. márc. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Mi van? Ez nem a nődoki szakmája. Ha fogad fáj akkor sem a szemészetre mész. Az ir nem múlik el, ilyen diétával nem kezelhető. Endokrinológust kell keresni. Általában meg is tiltják a próbálkozást amíg helyre nem jössz. A bromonak köze nincs az irhez. Megírnád a 3. napi hormonsorod és az 5 pontos terheléses vércukor és inzulin eredmémyed?
2016. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Ha pcos vagy,akkor inzulinrezisztens is! Én is pcos IR-es vagyok,keményen diétáztam másfél évig,mire teherbe estem és terhesség alatt meg pláne nem hagytam abba,akármennyire is nehéz volt tartani. Féltem,hogy elveszítem a babát,esetleg terhességi cukrom lesz. 180g CH-ra állítottak be,mivel vékony vagyok.
2016. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Nekem merckformint kellett szedni a 12. hétig, aztán kőkemény diéta, a végné napi 3 inzulin.

Szerintem keress egy jó endokrinológust.

2016. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Nah én is voltam endokrinológusnál, de én egy olyan magánklinikára járok nődokihoz ahol direkt PCO-sokkal foglakoznak. Nagyon ügyes az nődokim, előtte másfél évig nem menstruáltam, miután beállította a bromot meg pajzsmirigyre a gyogyszert azután kezdtem el menstruálni és első probálkoásunkra öszejött a baba, szoval a baj nem azzal volt h összejöjjön hanem h elment a baba. Tudom hogy a bromo a prolaktinre van, 1200 volt mikor felirta az orvos, azóta ez lecsökkent 300ra a diétának és a gyogyszernek köszönhetően. Azért irtam h beállított gyogyszerre mert ahogy irta is az egyik hozzászóló aki PCO-s az IR-es is, de nekem nézte az orvosom az IRt és miután sportoltam illetve javítottam a táplálkozáson jo lett az IR eredményem. (egyébként h ne igyak tejet az endokrinologus mondta, ő is látta a leleteimet de azt mondta nem kell más gyogyszer, meg megnézte hogy folyik e tej a mellemből, kb ennyit csinált uh én azóta a nődokimnak hiszek mert egy csoda amit tett velem)

Szoval a problémám az h a terhesség alatt nem nézettem az IR-t és lehet ez lehetett a baj?! illetve kezdek gyanakodni rá de biztosat sajnos nem tudok:( mikor kell terhesség alatt csináltatni ilyen IR vizsgálatot? érdemes 6-7 héten?

2016. márc. 13. 16:02
 9/36 A kérdező kommentje:
3 pontos inzulin vizsgálaton voltam, amikor kezelés előtt voltam akkor a HOMA INDEX 4,3 lett erre mondta h nem jo, miután váltottam az étrendet utána a HOMA INDEX 0,6 lett és erre azt mondta h nagyon jo. többször nem mentem mert tartottam az étkezést és a sporotlást. amugy a Glükoz és az Inzulin mindegyiknél értéken belüli volt, tehát nem volt gond vele.
2016. márc. 13. 16:11
 10/36 A kérdező kommentje:
most azt olvastam a neten hogy az az inzulin rezisztens akinek a HOMA INDEXE 4,4 felett van :( uh ez alapján nem vagyok az, de ezek szerint a terhesség alatt ez megemelkedik? főleg gondolom ha fehér kenyeret zabáltam.... és akkor érdemes elmenni vizsgálatra!?
2016. márc. 13. 16:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!