Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet menni wellnesselni,...

Lehet menni wellnesselni, termálfürdőbe?

Figyelt kérdés
Magyarhertelendre mennénk, itt van a szomszédban és még nem voltunk, szívesen elmennék. Most 12 hetes terhes vagyok, 1 hónapon belül gondoltam, ha lehet
2016. márc. 15. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én biztos nem fürdenék terhesen ilyen helyeken. Termálvízben főleg.
2016. márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem ajánlott terhesen a termálfürdő.Egyrészt a fertőzések miatt,másrészt a termálvíz hőmérséklete nem a legideálisabb,mert a meleg vérbőseget okoz.Ez terhesség korai szakaszában akár vetéléshez is vezethet.
2016. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
és ha a termálba nem megyek be? mennyi esély van benyelni valamit?
2016. márc. 15. 14:37
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Az, hogy mennyi esély van rá, mindenkinél más. Én fogékony voltam terhesen fertőzésekre sajnos, a tesóm terhesség nélkül is folyamatosan küzd valamivel...

Mérlegeld, hogy terhesen szeretnél-e együtt fürdeni annyi emberrel:)

2016. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Normál esetben 12 hetesen zárt a méhszáj. Lehet fürdeni, nyilván nem a termálvízben. Én is készülök fürdőbe, jövő héten. Az orvosom szabad utat adott. Én vettem terhes tampont, az egy kis biztonságérzetet ad.

11 hkm

2016. márc. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom azt mondta,amivel maximálisan egyetértek,hogy egészséges terhességnél lehet ugyan menni termálfürdőbe(ha nem kifejezetten ellenjavalt az összetétele),de nem igazán javasolja,annyi mindent összeszedhet az ember.Felesleges kockáztatni,viszont természetes vízbe(különsen sósba)lehet menni

Viszont 16 hetesen voltunk nyaralni Görögországban,a tengerben ugyanúgy fürdödtem,csak utána átváltottam a fürdőruhát,hogy ne legyen vizes.

2016. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ok, akkor a termál kilőve

most lehet, sőt tuti, h én vagyok a tüte, de mi a fene az a terhestampon? :)

2016. márc. 15. 17:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Arra Én is kiváncsi lennék :D
2016. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mosolyoghattok rajta, de google a barátotok. Ez a fertőzések megelőzésre való, ha az ember úszni megy, a legtöbb helyen úszótamponként fut, ez nem olyan célt szolgál, hogy a vért összegyűjtse, hanem a fertőzés feljutását gátolja meg...amit én használtam az első terhességnél az egy ilyen kis szív alakú szivacs jellegű cucc volt, amit a felhelyezés előtt át kell itatni a dobozban lévő olajos folyadékkal....

[link]

2016. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
félre ne érts, nem kinevetni akartalak, csak tényleg nem hallottam még ilyenről
2016. márc. 15. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!