Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben más egy terhesvitamin,...

Miben más egy terhesvitamin, mint egy szimpla multivitamin + folsav?

Figyelt kérdés

Femibiont szedek, és ahogy nézegetem az összetételét, messze nincs benne annyiféle nyomelem és vitamin, mint pl. egy Béres Activalban. Az ára meg többszöröse.

Tudom, nem minden az összetétel, egy csomó mindenen múlik, hogy mennyire szívódnak fel az egyes anyagok.

De tényleg ennyivel "hatékonyabb" egy terhesvitamin hasznosulása, ezért a jóval magasabb ár? Vagy egyszerűen a biznisz része, mert tudják, hogy a kismamák úgyis megveszik?


2016. márc. 16. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A terhesvitaminok amellett, hogy én is szedtem, azért igen nagy biznisznek bizonyulnak. De semmivel sem jobb, mintha veszel egy jó minőségű (nem az ár, a minőség a fontos!) multivitamint, és hozzá folsavat. Össze kell hasonlítani azzal, amivel szedsz, vagy szednél, mint ahogy te is tetted, és a folsavval kiegészítve nyugodtan szedd azt, amelyiket jobb összetételűnek látod. Te esetedben pl. a Béres Actival. (Egyébként jó tudni, hogy ilyen jó az összetétele!)

Annak idején, mikor én vártam a babánkat, én is adtam a páromnak kismamavitamint, ha az ő multivitaminja elfogyott. Maga a nőgyógyászom mondta, hogy ezek olyan multivitaminok, amelyek elvben a kismamák igényeire vannak szabva. De ettől nem feltétlenül ezek a legjobbak.

És hidd el, a baba-bizniszban hatalmas összegek cserélnek gazdát. Tudod, hogy hányféle módon próbálják elhitetni a szülőkkel, illetve leendő szülőkkel, hogyha bizonyos terméket nem vesznek meg, a baba nem lesz boldog/egészséges? Rengeteg...

2016. márc. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

En annyit tudok, hogy a legtobb multivitaminban van A-vitamin, amit terhesseg alatt nem javasolt szedni, ugy is kerul be valamennyi taplalkozas soran. De pluszban szedni nem kell, mert allitolag nem hasznal. Keress ra, sok cikk van rola.

A masik, hogy a terhesvitaminoknak mas az osszetetele, es nem epp ugy, hogy tobb mindent tartalmaz, mint a multivitaminok, hanem altalaban epp kevesebbet. A zsirbanoldodo vitaminokbol pl kevesebb szokott lenni a terhesvitaminokban, mert ugye abbol a felesleg elraktarozodik. Alapban ez egy felnott embernel nem gond, de a magzatnak nem hasznal. Pl az E-vitamin is ilyen, nem terhesen meg hasznalhat is a nagyobb mennyiseg, de terhesseg alatt allitolag karosithatja is a magzatot, ha huzamosabb ideig tobb kerul be, mint szukseges. Sok egyeb vitamintol, asvanyianyagrol meg nem is tudjak, hogy tulzott bevitel okoz-e gondot a babanal, emiatt nem javasoljak, hogy a szukseges mennyisegnel tobbet szedjen belole a varandos no.


A legegyszerubb, ha leulsz, osszehasonlitod egyesevel h mi a kulonbseg a terhesvitaminod es a multivitaminod kozott. Ha latsz elterest (van a multivan olyan, ami a terhesben egyaltakan nincs, vagy van mindkettoben, de pl a multiban lenyegesen tobb) es megprobalsz rakeresni, hogy javasoljak e azt a vitamint adott dozisban terheseknek.


En is szedek multivitamint, de tervezett teherbeeses elott lecsereltem terhesvitaminra ezek miatt, mert semmi kedvem nem volt kutakodni, hogy mit lehet, mit nem. Raadasul nem igazan van arkulonbseg nekem, a multivitaminom is annyiba kerult, mint a terhesvitamin.

2016. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2. válaszoló is írta, nem a mennyiség, hanem az összetétel a lényeg. A terhesvitaminban tényleg nagyságrendekkel kevesebb az A-vitamin pl. (tényleg okozhat vetélést, ezért nem ajánlják a sima multivitamint), de tartalmaz folsavat, jódot (!), omega-3-at stb. Ha az árával van gondod, ajánlom a DM saját márkás mamavitaminját, én már a terhességem előtt fél évvel elkezdtem szedni, és azóta is megingathatatlan híve vagyok.

Ő lenne az, 2 havi adag kerül 8-900 Ft-ba általában: [link] .


Kiegyensúlyozottan táplálkozunk a férjemmel, de azért azt gondolom, hogy a most kapható zöldségekben és gyümölcsökben közel sincs annyi vitamin, amennyi fedezné a terhesség alatti szükségleteinket. De ez csak az én véleményem.

Bár szerintem az a legjobb, ha ezt a kérdést azért az orvosodnak teszed fel.

Boldog babavárást! :)

egy 26hkm

2016. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!